Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darko_addict

    őstag

    Sziasztok!

    Korábban már segítettetek nekem ([#61816], [#61817]). Eladtam a régi fotoapparatot, 109 ezer Forintot kaptam érte, ennyit vagy minimálisan többet tudok elkölteni a következő gépre, ami vagy MILC vagy kompakt lesz. Nézegettem teszteteket, videókat és összeállt egy bizonyos kép. 16 masina specifikációit gyűjtöttem össze egy Excelben, majd a nyers számok valósága, valamint szubjekt felhasználói és vélhetően objektív profi vélemények alapján (gyorsan) kihúztam párat.

    Panasonic: LX-100 II > GX800 = GX 80 > LX-15,
    Canon: G7X II > G9X = G9X II ? G1X II,
    Sony: RX-100 III > A5100 = A6000.

    Az előbb felsoroltak maradtak bent. A következő a magyarázat és a kérdéseim: ahol egyenlőség jel van, az a két gép számomra nem különbözik annyira, hogy egyiket vagy másik preferáljam, inkább elérhetőségtől és ártól függ. A kérdőjel azt jelenti, hogy tudás hiányában nem tudtam különbséget tenni aközött, hogy milyen viszonyban állnak. Nagyjából helyesek a relációk, ha beleveszünk némi szubjektív faktort? Az LX-100 II / G7X II / RX-100 III hármasból (ha helyesnek bizonyulnak a korrelációk és ezeket tekinetjük az itt felsorolt márkák/modellek legjobbjainak) kiemelkedik valamelyik a triumvirátusból - lehet közöttük egyértelmű 1., 2., 3. helyet kihirdetni? Van, amelyik annyival drágább, mint a másik, ami nem éri meg kezdőknek (akik nem is tudnak/akarnak továbblépni), mert nem használják ki? Csak fotózáshoz. :)

    Köszi szépen!
    :R

    [ Szerkesztve ]

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Új hozzászólás Aktív témák