Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubbba

    tag

    Sziasztok!

    Régóta olvasója vagyok már a fórumnak, de írni eddig nem sokat írtam. Gyerekkoromban, a 80-as, 90-es években nagy legós voltam, napokig elvoltam a szobám közepére kiborított nagy (akkor legabábbis nagynak tűnő) kupac Lego-val. Aztán persze jött a számítógép és a Lego sajnos háttérbe szorult hosszú időre. Az rántott vissza ebbe a világba, hogy egyszer születésnapomra (féligmegddig a poénból) kaptam egy Technic motort, ez újra elindított a lejtőn. A mai készletek közül is sok tetszik, de a helyhiány miatt viszonylag ritkán veszek bármit is. A rebrickable viszont igen jó barátom, onnan szoktam néha szemezgetni és ami megtetszik azt megépítem.

    A legutóbbi ilyen építésem KITT volt, akit a korosztályomnak aligha kell bemutatni. Erről a MOC-ról van szó, szerintem az egyik legjobb a témában, 8 stud széles, Speed Champions méretű. Az építés is baromi élvezetes volt. Az ajtók és az autó hátulja olyan megoldásokból állt össze, hogy csak pislogtam. Nem szenved a tipikus MOC-betegségektől, nincsenek erőltetett megoldások (talán a hátsó szélvédő rögzítése kicsit határeset), a végeredmény masszív, nem lötyög semmi, simán lehetne hivatalos Lego készlet. A motorháztető alatt egy lightbrick van, ami természetesen az autó elején lévő piros fényt szolgáltatja. Belülről az utastérből kapcsolható, és úgy van megoldva, hogy be és ki lehet kapcsolni, nem kell folyamatosan nyomni, bár ennek a működtetése igényel némi odafigyelést. Sajnos még nem tudtam elemet szerezni hozzá, így az enyém egyelőre nem világít. Idővel egy Michael Knight figurát is szereznem kell majd hozzá. :) Apropó figura, kettő simán elfér benne minden gond nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák