Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz Kobe #10022 üzenetére

    Még mindig lehet fehéríteni a gazdaságot, ami papíron GDP növekedést okoz és segít adót csökkenteni, ami segít papíron kozmetikázni az inflációt és így alacsonyan tartani a kamatot.
    Nem hülyék. Tudják jól a politikai vezetésben, hogy csak úgy tudnak lopni (a köznép számára láthatatlan módon), ha lesz miből.
    (más kérdés, hogy az emberek hosszú távú jövőjét lopják el)

    + a költségvetésben sokat jelent, hogy a korábbi évekhez képest sokkal olcsóbban finanszírozza magát az állam. Itt is más kérdés, hogy nagyon alacsony az államadósság átlagos lejárati ideje. Rövid forrásokból finanszírozunk mindent az alacsonyabb kamat miatt.

    Lesz szja csökkentés is.
    És szerintem lesz bankadó, vagy vállalati adó csökkentés is.
    Gondolom ezt abból, hogy ma olvastam egy nyilatkozatot politikai körökből, de most nem találom a cikket, hogy véget ért a válságkezelés időszaka és új gazdasági modellre van szükség. 200 vállalat véleményét kérték be.
    Tudják jól azt is, hogy az EU-s pályázati pénzek is kifutnak (és talán nem is lesz már ebben a szerkezetben EU-s támogatás 2020 után), így újabb ok, hogy valami mással kell felpörgetni a gazdaságot.
    + Csányit is ki kell fizetni valamivel.

    Ha nem jön nemzetközi válság, szerintem lehet tolni még tovább a biciklit pár évig.

    "3-7 ev szerintem sok lesz"
    Eleve nagy a különbség a véleményekben és nem mindegy, hogy 3 vagy 7 év.
    De tetőzhet úgy is 3-7 év múlva a hitelezés, hogy az ingatlanpiac már előtte tetőzik.

    dél budai irodapiacon 2,7% az üresedési ráta. Ott már mindent kivesznek, amire iroda van írva és van benne fűtés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák