Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabjan

    tag

    válasz MongolZ #18403 üzenetére

    Na igen. Sokat számít, hogy vízteres. Általában a víztér felé ad át keveset mind. Illetve maga a víztér ami kevés. Ez változó persze gyártmányonként. A pesti Kőér utcai cég által árult típus pl elég jónak tűnik. Nem vedd reklámnak, csak volt egy kettővel tapasztalatom. Én úgy tudtam /eddig? :D /, hogy a samot az samot oszt csá. Nem tudok különbséget. Viszont ha van köztünk kályhás megerősít ha jól írom, Felszálló levegővel még ha meleg is te már nem nagyon fogsz tudni átmelegíteni samotot. Azt általában a tűztér közelébe pakolják, hogy érje a meleg és gondolom az infra sugárzás is....
    Vízteres kandallót rá lehet elvileg közvetlenül is kötni a meglévő rendszerre de nem feltétlenül tanácsos.
    Nagyon szakaszos a használata. Az ideális általában valamelyik puffer jellegű tárolóra kötni, legyen az melegvíz /tároló/ vagy fűtéspuffer. Általában a melegvízre kötés a legegyszerűbb megoldás. Ilyenkor elvileg a teljes kipréselhető energiát hasznosítani tudod és a puffer tehetetlensége miatt az üzemeltetés is biztonságosabb. Gázüzemet általában le szoktuk tiltani kandalló esetén.
    A képen:
    [link]
    egy közvetlen rákötés van. A felső szivattyú hozza a kandallótól a melegvizet. Majd egy elektrotermofejes rendszeren szét van osztva a bal oldalon látható 160 as tároló és a fűtés között. A fekete dobozos elektronika vezérli, hogy melegvíz vagy fűtés legyen. Kandallóból, vagy gázból, tökmindegy. A kandalló melegénél a gázt leállítja magától de a dobozon lévő kapcsolóval le is tiltható a gázüzem teljesen a kandallós üzem esetén. Én ezt szoktam kb összerakni közvetlen bekötéshez. Fűtés pufferest most nem tudok mutatni sajnos.a nyáron elszállt vinyóm miatt. De ha minden igaz egyik topiktársunk "lakásának jóvoltából" hamarosan lesz egy ilyen képünk is :)
    Egyébként ez a járat jó ötlet mert erre már láttam példát. Egy a ház közepén elhelyezett sima kandallóval és az alá berakott 60 centis csöndes ventilátorral gyakorlatilag az egész házat fűtik.

    a vizesember

Új hozzászólás Aktív témák