Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz AssAssynn #146891 üzenetére

    Látod, ebből látszik, hogy totál laikus vagy. Még ezeknek a kóklereknek a honlapján is ott van: Az árak nem tartalmazzák, az alapot és a belső munkákat.

    Namost, az alap önmagában sokmilliós sztori (legyen mondjuk 3, visszafogott voltam). A belső munka meg a ház ára még 1x. A végén csak kijön az a szám, amit korábban írtam. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Inhouse

    őstag

    válasz AssAssynn #146891 üzenetére

    Valami muszáj, különben mehetünk külföldre, vagy élhetünk halálunkig albérletben,...
    ...és...ez az a szó, amit kerestél. Nyugaton nem "divat" a saját tulajdonú ingatlan, mert még kevesebben tudják megfizetni, irdatlan drága...már ebben is előttünk járnak, bár kezdjük őket behozni.
    Ennek a saját erőből egy nyáron felhúzok egy házat, konkrét részletes kalkuláció/ütemterv és szakismeret/tapasztalat, szerszámok nélkül nekiugrani elég felelőtlennek tűnik. A belebonyolódás után a bukta nem intézhető el egy sima legyintéssel. YT videókkal sok mindennel felvértezheti magát az ember, de amikor megfogja a szerszámot sokszor arra eszmél, hogy a picsába, ezt meg hogy, ez nem is így volt...
    Pár évig minden szabadidőmben házat újítottam fel, tavasztól őszig munka után hétköznap, meg minden hétvégén és ünnepnapokon reggeltől estig. Rohadtul kikészültem, volt olyan pont ahol már élni sem volt kedvem, aludni sem tudtam a fáradtságtól és a stressztől.
    Az asszony is nézte ezeket a házfelújítós műsorokat... Mindig így kezdte, "Arra gondoltam...", ilyenkor már tikkelt a szemem...ja, a házasságunk is majdnem ráment... Ő kitalálta, hogy ezt, meg ezt, meg ezt, meg ezt...meg ezt, megcsináljuk (ez főként én voltam) nyár elejéig, utána csak pihenünk. Én meg mondtam neki, hogy ez egy több éves program amit vázolt...nem értette, hiszen a TV-ben minden ilyen felújítás belefért egy 40perces műsorba. Az sem zavarta, hogy ott egy csapat profi dolgozott, profi gépekkel...
    Nagyon örülök, hogy sem agyvérzést, sem infarktust nem kaptam közben, de a lenyomata szerintem életem végéig kísérni fog, nem konkrét sérülések miatt, azok beforrnak, hanem valószínűleg éveket vett el az életemből a "buli". Most már nem is tudnánk megcsinálni, meg nem is vágnék bele újra...

    [ Szerkesztve ]

    Üdv Inhouse

Új hozzászólás Aktív témák