Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz moma #140087 üzenetére

    A tető osztatlan közös tulajdon, számodra a legfelső lakószinten viszont megérne egy kérdést a közös képviselő felé. Szerintem a tulajdoni hányadod arányában hozzájárulna a lakóközösséga tetőfelület használatához, ha a tető műszaki állapota megengedi a tejes tetőfelület hasznosítását.

    A padlófűtést körönként tudod szabályozni. Minden körre kell egy termosztát és egy elektromos csap, amit a termosztát nyit, zár. Ha a helyiségenkénti szabályzás a cél, akkor azt az elején tisztázni kell a gépésszel, mert úgy kell kábelezni, szenzorozni a lakást.

    Fa hatású melegburkolat. Laminált padló, SPC, vinyl, furnérparketta, szalagparketta, meg ki tudja, még mi. Láttam 25×100 cm lapmérettel fahatású tűfilcet. Annyira rövid, tömött szálú volt, hogy amíg le nem hajoltam és meg nem érintettem, azt hittem, laminált, vagy vinyl.
    A melegburkolat egyrészt jobban lefogja a padlófűtés hőjét, másrészt a hőmérsékletváltozásra nagyobb méretváltozással reagál. A fa, fa tartalmú padlók ezen felül a nedvességváltozásra is méretváltozással reagálnak.

    Meglévő parkettát újra rakni drága dolog. Óvatosan kell bontani, szálanként megtisztítani, újra rakáskor óhatatlanul kelleni fog pótlás, ami az eltérő kora miatt színben elüt, esetleg egyedileg kell méretre gyártani. Annyi plusz élő munka van vele az új gyártású parketta ellenében, hogy lehet, elviszi a meglévő faanyag árelőnyét.
    Arról nem is beszélve, hogy a hagyományos csaphornyos parketta (22 mm vastag, egyrétegű) alkalmatlan a padlófűtésre, egyszerűen nagyon mozog és túl sokat szigetel. Vékony (10-15 mm), rétegelt (2-3 rétegű) parketta való padlófűtésre, ha már faparketta.

    Hálózati víznyomás: kell egy manométer, amit valamelyik csak helyre kötsz ideiglenesen. Vizes szakiknak szokott lenni.

    Rosszul írtam, a manapság fancy termosztátos keverőcsapokra gondoltam.

    A klíma és a fan coil kb ugyanaz, mindkettő esetében van egy közeg, ami a helyiségben lévő egység radiátorán keresztül áramlik és az egységben lévő ventilátor ezen a radiátoron keresztül áramoltatja a helyiség levegőjét. Ha hűteni akarsz, hideg a közeg, ha fűteni, akkor meleg.

    Nekem hónapokba telik, mire megszokok egy padlófűtéses hálószobát. Más a hőérzet, nehezen és rosszul alszom benne. A radiátorral csak akkor van bajom, ha 80°C-os előremenővel fűtenek, mint például Apám. :W Viszont a padlófűtés előnye, hogy nagy felületen egységesen melegít, nincsenek hideg sarkok a szobában, illetve a meleg levegő természeténél fogva felfelé száll, így térdmagasságban is kellemes meleg van. Sokan mondják, hogy lebegteti a port. Tőlük általában nem hallunk takarítási tippeket. ;]
    Nem feltétlenül egy helyiségen belül kell kombinálni, hanem igény szerint. De például radiátorra teríthetsz nyirkos konyharuhát, vagy száradó befőttesüveget, melléállhatsz, amikor húz a görcs... Egy padlófűtés látványa, tudata nem tölt el melegséggel. Hidegburkolatos, 36 m2-es garzonban elindítottam a padlófűtést, úgy 3 óra múlva emelkedett lehetett is érezni, hogy valami történik, 5 óra múlva lett 15°C-ról 20°C úgy, hogy közben öcsémmel ketten szuszogtunk. Radiátorral sem biztos, hogy mindenhol meglett volna ennyi idő alatt a 20°C, de hogy a radiátor mellett 20 perc után már biztos. ;]

    A konyha kicsi egy akármilyen radiátorhoz. :D 2,2×2,3 méteres, plusz van egy falüreg a hűtőnek. A konyha és az étkező-előszoba közt van egy üvegportál egy pici ytongfallal, ezen a falon van egy 100×60 centis radiátor. A konyhaajtó rendszerint nyitva van és ezt a kis helyiséget az étkezőből is befűtjük. Az ajtó leginkább főzéskor van csukva, akkor meg megy a tűzhely, sütő, bukóra nyitott ablakkal sincs gond. Télen ha éjszakára becsukom a konyhaajtót, mert zavar a hűtő mormogása, akkor is csak 2°C-kal hüvösebb a konyha reggelre, mint a hálószoba, ahol a termosztát van. Mire lefő a kávé, addigra már egyforma a hőmérséklet.

    Valamelyik okos elintézi, hogy ne legyen gáz, akkor gáz lesz. Ez hozná meg azt a szükséget, hogy villannyal kelljen fűtsünk.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák