Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz runner 125 #105211 üzenetére

    Azért itt ekkora projekteket már nem tervezek, hogy betonkeverőt vegyek :D
    Persze, ha az ember elölről áll neki, az tény, hogy ezek a dolgok jól jönnek.

    Amennyit kell még vésni, annyit elvisz a Parksideos is szerintem.

    A kerítésre 30 cm magasítás kellene(így lenne összesen 80 cm magas az alap(ez lenne felesbe szinezve), hogy fedkővel vagy anélkül legyen 30 azt még nem tudom, mert normális szép fedkövet sem találtam, végig 23 méter hosszan, illetve kb 2.8 méterenként 80 cm széles oszlop.

    Fedkő alá gondolom ugyanúgy 2cm xps?

    Meg, ha 1 sor zsalukő lesz akkor nem is kell olyan hosszú betonvas bele, csak 20 cm mélyen az alapba, meg a 23 cm magas zsalukő tetejéig.

    Az oszlopot meg úgy gondoltam kötésbe rakni, hogy 1 teli zsaluko 50 cm széles, mellé függőlegesen félbevágott az 25 cm, majd a következő sor fordítva. Oldalán 2cm xps plusz vakolat meg is van a 80 cm szélesség.

    Még a nagykapu kábelezést meg a kiskapu mágneszár kábelezést meg a rejtett postaládát kell megoldani a zsalukőben.. Mondjuk olyat gondoltam, amit belülről ki lehet nyitni, utca felé meg csak a szája van. De nem tudom, hogyan tudnám ezt még tovább bonyolítani :DDD

    Vannak jelentkezők, de valaki élből elvetette már a víz szigetelést is :W a másikra jövő őszig kéne várni... Addig meg is szülök..

  • vzozo

    senior tag

    válasz runner 125 #105211 üzenetére

    Pedig nehéz lesz épkézláb szakit találni. Nem szabad hagyni érvényesülni a "jóvanazúgy" szemléletüket. De tényleg. Légy kitartó. Ha nem úgy csinálja, hajtsd el.

    Egyébként ez mennyire általános, hogy "hajtsd el"?

    Én most innen Németo-ból próbálok pár dolgot intézni / szervezni a lakással kapcsolatban arra a pár napra, amikor a helyszínen leszünk (hacsak nem lesz újra covid-19 miatti határzár...), de egyelőre nagyon durván bukónak tűnik ez a telefonos / e-mailes történet, és egyre több "szakit" küldök el a q. anyjába, mert egyszerűen komolytalanok.

    A nagyobb gond az, hogy kb. véges számú hirdetést látok Bp. körzetében adott munkákra, és ha már látatlanban mindenkivel összeveszek, az sem vezet eredményre.

    Pedig tényleg nem kérek sokat, csak

    1. írásban műszaki tartalom, kivitelezés minősége
    2. határidők
    3. kb. összeg

    Na ezeket az eddig felkeresett szakik 90%-a nem tudta teljesíteni.

    Tényleg ennyire rossz a helyzet, vagy csak nagyon belenyúltam az "aljába"...?

Új hozzászólás Aktív témák