Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    alábbi problémával találkoztam:

    vonaton vinni kellett a bringát, tehát függőleges helyzetbe kellett feltenni, amikor leszálltam a vonatról , azt vettem észre hogy az első fég alig fog, (csak a végén, tehát nagyon be kell húzni hogy fogjon akkor sem az igazi).

    aztán ahogy mentem és fékezgettem megjavult.

    egy kilátóba vittem fel a bringát mert nem akartam hogy ellopják.

    amikor levittem a lépcsőn a bringát megint ezt tapasztaltam.(nagyon be kellett húzni az első féket hogy fogjon, akkor is csak kicsit fogott)

    viszont a lejtön valahogy mégiscsak fékezni kellett, és mivel alig fogott az első fék ettől a "bringa döntéstől" ezért folyamatosan behúztam nehogy túlgyorsuljak(a cross bringám őrülten gyorsul lejtön, nem tudom a shimaon olajos tárcsafékkel rendesen lefékezni)
    na nem tudom hogy a folyamatos fékezéstől vagy mástól de hallottam hogy valami folyamatosan nagyon beleér.
    hát lejtön nem tudtam megállni, meg kellett várni még leértem, egy idő után ez is csökkent, de ez a "beleérés" most is van csak gyengébben..

    mi történt, és mi ez a dolog hogy ha nem vízszintesen van a bringa akkor az első tárcsafék utána egy ideig rossz?

    A fékrendszer: Shimano BR-M395.
    nem vagyok vele megelégedve.. ez ilyen problémás tárcsafék?
    pár hónapos az egész bringa, de a tárcsafékkel nem most van először gondom..

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák