Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz MPowerPH #55620 üzenetére

    Shimano szerint a polymer bevonatos az húdejó, előtte a PTFE -s volt a csúcs bowdenszettjük. Aztán megjelent az egyszerű teflonos, amilyet más márkában is meg tudsz venni ezer éve.
    Tehát egész egyszerűen azért van ennyi, mert lehet kapni a régebbi fejlesztéseiket is.
    Én nem hiszek a bevonatos bowdenekben, ahol hozzá ér a kupak, főleg ha alu kupak, vagy a váznak a stopperja, kicsit megtörik, stb, nagyobb igénybevételnek van kitéve, ott megbomlik, kirojtosodik, és akkor pont ebben a csoda bevonatban fog elakadni, megszorulni a bowden. Nekem a PTFE -s pár 100km alatt már kezdett rojtosodni, soha nem fogok ilyet venni. Egyébként míg nem bomlik, addig tényleg marha jól csúszik. Még a télen raktam össze polymeros dura ace-el egy 2x11 es bringát, lassan jön hozzám újra szervizre mert lenyúlt a lánc, azt mondta a tulaj sokkal jobban működött a szezon alatt, és nem állítódott el, mint ahogy eredetileg a trek összerakta. Lehet neki, valami csoda folytán jobban bírja.
    Én most quaxar teflonossal megyek. A teflon az por alakban válik le, abban nem tud elakadni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák