Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz parandroid #181342 üzenetére

    Legalább 2-3 olyan helyzet van mikor teljesen indokolt és értelemszerű lehet a rásegítés. Egyik, ami talán a legértelemszerűbb, az a kerékpárparkos (vagy egyéb, komolyabb terepen történő) lejtőzés, ahol nem autózol, felvonózól stb. a hegy tetejére háromszor egymás után egy nehézkes, nem kifejezetten mászásra tervezett géppel, hanem szépen feltekersz a rásegítéssel anélkül, hogy belehalnál, vagy tolnád, így maximálisan kihasználva az idődet. Másik a hangsúlyosabban különböző erőnlétben levő kerékpárosok együtt tekerésének megkönnyítése, mert aki már kerékpározott másokkal tudja milyen másra várni, vagy éppen hátráltatni a bringástársakat. Egy párkapcsolatban ahol a szebbik nem általában a kevésbé állat is, teljesen életszerű helyzet. A harmadik pedig a biológia, mert hát az idő vas foga előbb-utóbb mindenkit kikezd és akkor egy rásegítéses kerékpárral nem feltétlenül kell szokásos köreinkből feladni, szinte ugyanoda tekerhetünk 60+ évesen is ahol elmentünk harmincas éveinkben is, közben ráadásul ugyanazt a pulzust és fizikai megerőltetést kifejtve. Bár engem sem lehet cseppet sem rásegítéspártinak nevezni, azért látom a metszéspontokat a 2 irányzat között. Végül megemlíteném a fekvőkerékpárokhoz való viszonyulásomat, mely csak addig volt lenéző (mi a f@sz, már ülni sem akar, hanyatt feküdve teker?! :U ) amíg olvastam valahol egyes korábban fanatikusan kerékpározók hirtelen fellépő gyógyíthatatlan gerinc vagy nyakbántalmairól és arra gondoltam mit tennék én ha nem bírnék ülni, vagy éppen térdem gyengülne annyira meg, hogy rásegítés nélkül nem bírnék feltekerni egy dombra...feladnám a kerékpározást? :F

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák