Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz ZolkoW #144717 üzenetére

    A modern, felső kategóriás bringák esetében annyira precízen passzol minden, hogy a legkisebb pontatlanság is recsegést, kattogást eredményez. Borzasztó idegesítő olyan embernek, aki azonnal felismeri, hogy ez valami nem oda illő hang. Arról nem is beszélve, hogy a legapróbb dolog is úgy tud nyikorogni, kattogni, recsegni, akár egy kis kosztól is, hogy olyan mintha mindjárt szét akarna esni a bringa. Van amikor viszonylag hamar ki lehet szűrni a problémás részt, van amikor nagyon nehéz. Pláne ha több probléma van egyszerre. Én most a Meridával nagyon megszívtam. Kb 3 szor szettem szét darabokra az egész bringát, az egyik kattogó hang a kormánycsapágyból jött. Ez megoldódott egy tisztítással, zsírozással, a másik meg a tag felől. Na ezt beazonosítani nagyon nehéz volt. Szétszedés és összerakás után teljesen csöndben volt, elmentem bringázni, 20-30km múlva már egyre durvább recsegés mellett hajtottam a bringát. Rájöttem, hogy ha a tag felső befogatási pontján meglazítom a csavarokat, a hang megszűnik. Valószínűleg gyárilag pontatlan egy kicsit a himba, ezért kattog a tag. Úton van a csere darab gariban. Remélem most már csend lesz és békesség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák