Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sgeza

    veterán

    válasz werszomjas #302606 üzenetére

    Beállítások, Kontaktok - itt kiválasztod az alapértelmezett mentési helynek a Google-t.
    De ha az iCloud beállításokon belül (Beállítások legelső pontja a neveddel, azon belül iCloud) az iCloud-ot használó appok részben az összes megjelenítésére nyomsz, ott ha kikapcsolod a Kontaktok lehetőséget, akkor eleve nem fogja használni az iCloud kontakt szinkront, tehát az előbbiekben említett alapértelmezett mentési hely meg sem fog jelenni. Az egyedüliként használt Google lesz az.

    A Fotók döntésed értem, viszont erre írtam, hogy egyébként a Google csomag olcsóbb. De ez már inkább szubjektív döntés, nincs számottevő különbség köztük. A mentési méret tekintetében van, de ezt hosszú leírni. Röviden annyit, hogy a Google fotók mindig a "végeredmény" média fájlt menti, a szerkesztési előzményt nem. Ez is szubjektív, hogy valakinek jó-e vagy nem. Nekem például jó. Arra érdemes csak figyelni, hogy ha az egyikkel szinkronizálsz, akkor a másikat kapcsold ki (Google fotók esetén le is szedheted az alkalmazást). Ha a Google fotóknál maradnál mégis, akkor ahogy írtam, nem elég a fotók szinkront kikapcsolni, utána a biztonsági mentésen belül a Fotók alkalmazás adatainak mentését is praktikus kikapcsolni, különben alkalmazás adatként menteni fogja a képeket/videókat, így hamar elhasználja a tárhelyet (ha egyébként nem lenne külön előfizetés, mert mondjuk nem akarnád használni képek mentésére).

    A névjegyek képeinek megjelenítéséhez nem kell semmi. Alapból ott vannak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák