Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    válasz Angie™ #26693 üzenetére

    Feladtad a leckét ;)

    Nem ismerem, nincs viszonyítási alap. Sajnos nincs benne benchmark, így nem lehet mérni. Ez egy nagyon felelőtlen mérés a TPU-tól (illetve sok más oldaltól is), hogy egy kiragadott jelenetet mérnek. Sosem lesz ugyanaz. Megpróbáltam én is, sosem lesz a jelenet ugyanaz.
    Tehát nem mindegy, hogy egy akció nélküli fal mellett rohangálok, és azt lemérem, vagy egy fullos, effektekkel teli, sok sok mozgással, tárggyal teli jelenetet rögzítünk, mérünk.
    Utóbbi volna reális, de azt szinte lehetetlen pontosan újra előidézni.
    Annyiban korrektek, hogy a 0.1%-ot nem is közlik, mert az minden esetben más és más.

    Esetedben csak másokkal hasonlíthatsz, de min fps mérésben egyedül vagy. Ráadásul ki kell szűrni, hogy nem e gpu a szűk keresztmetszet. Bár ezt kétlem, erős kártya, ráadásul nem is fullon megy. 1080p low teszt azért nem árt, de sztem pont ilyen akadós lesz.

    Első körben másokét nézném meg. Hátha vki hajlandó ugyanott végigfutni, lemérni, összevetni.
    Másodjára feltenném a CaptureFrameX-et, overlay on, és figyelném a mag/szál használatot. Sajnos én is bekaptam amit nem tudok normálisan visszafordítani, legújabb BIOS, ME FW, és nem tudom rávenni a régi W10-et sem a full mag/szál használatra.
    Hiába a régi iso mentéseim, megtettem az új beta BIOS-t, elvette ezt a pluszt.
    W11 alatt viszont jól működik, azzal nincs gond.

    Érdemes tenni egy próbát a HT off-al, ilyen magkezelésnél igencsak profitálhatsz ha kikapcsolod a Hyper Threading-et.

    Az a jó mondjuk, ha az összes mag/szál normálisan dolgozik.

    [Elrettentő példa kép] 0% cpu használat, csakis e magok...
    [4 szálat és 0 HT-t használó kép] Nem rossz, ilyen az eredeti
    [Kijavítva minden hiba, 8/16+8e kép] Perfekt, még 13700k-val.

    Nem mindegy, hogy hogy megy. Függ attól is, hogy a játékot hány magra írták. Forspoken 4 magot használ, Revi os-ben van egy funkció, amivel az összes magra és szálra terhelt.
    Ezt vették el most, nagyon sajnálom.
    Ehhez kell a CFX progi, amúgy is hasznos.
    Sajnos megoldással nem tudok szolgálni, de talán be tudod azonosítani a "hibát", ha az van.
    Nem biztos hogy van hiba nálad. Ehhez kellene látnod másokét, ugyanazon szituban.
    TPU és hasonló mérések mindig fal melletti futkosás és hasonló, nem hiteles.
    Mérni csakis benchmark-kal lehet hitelesen.

    A windows nagyban befolyásolja a játékok teljesítményét. Az agyonszennyezett win nem probléma, a helytelen maghasználat az már nagyon. Jelenleg minden frissítéssel ezen variálnak.
    Eredeti W11-en mondjuk nem tapasztalok hibákat, abból nekem fullos van, nem Revi.
    Vírus rendbe rakom minden indításkor. Sajnos W11-en az egy negatív. W10-en is, de ott a Revi-n kikapcsolható.

Új hozzászólás Aktív témák