Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    tegnap este az elejétől fogva végigolvastam 1-2 ezer hsz-t.
    reméltem, hogy akinek 4 giga fölött megy, manuálisan begépeli ide, hogy a biosban miket adott.

    ehelyett több tucat, (már nem élő), 2 évvel ezelőtti képfeltöltés, amiben, (gondolom), prime screenek sokasága, hogy milyen fasza gyerekek, és ügyesek is ők.

    csak ez nekem, aki most jutottam el oda, hogy vettem egy qx9650-et, ez marha nagy segítség...

    és egy qúrva, működő, teljes feszbeállítás mintát nem találtam 3 óra olvasgatás után sem, csak a nem működő képekre kattintgattam...

    megkérdezni meg már ilyet nem merek, mert szomorú tapasztalatom a ph-n lassan, hogy rögtön jön 3-4 okos, aki javasolja a guglit, meg azt hogy ez 200* ki lett tárgyalva, olvassak vissza, vagy érdeklődjek a lapom topicjában, ahol pont ugyanez a helyzet...

    kicsit kezd a fszm kilenni..... :(( :(((

    nah. kibosszankodtam magam, remélem lesz,. aki segít.... :) :R

    3800-at tudtam kihozni, a bios beállításam:

    9.5*400
    ram 1200 (ramok a lapban agyontesztelve, biztos nem szűk keresztmetszet, de magasabb cpu-nál vissazveszem, tehát biztos enm hibaforrás, nem gátja a tuningnak)

    cpu 1.3685v

    cpu gtl ref. auto. - ezt még senki nem tudta elmagyarázni, mi ez? mire kell állítani. (tudom, hgoy egy származtatott %-os érték, de ennyi.
    választható: auto, 0.61, 0.63, 0.65*

    cpu pll 1.54
    fsb term 1.34
    ram 1.8 (ennyi kell neki, nem csodálkozni!!!)
    nb 1.34 - (1.4 fölött hiába adok, inkább instabilitás hoz, pedig dupla ici-pici scythe ventivel hűtöm, ami el állványon an a vga tetején. hasznos fabrik...) :DDD
    sb1.2
    pcie v auto

    llc en
    cpu spread sp dis
    pcie spr sp dis
    cpu clock skew azto
    nb clock skew auto
    cpu margin enhanc optim

    cpu ce1 dis (ne veszegesse nekem vissz a szorzót....)

    hát ennyi. találtam pár működő sreen-t, de azok giga lapok win alóli kaibrációs paneljét mutatták. azokon teljesen más nevük van bizonyos feszértékeknek, a a cpu gtl is máshogy van megadva, így az ott látott adatokat használni nem tudom, mert nem értem....

    ezen a 3800-on minden atomstabil. nemcsak a röhelyes prime, ahnem a linx ibt v2.5 100 kör is teljesen jól lemegy 80 fok maxon. prime 70-72 fok. dirt 2 alatti cpugörbén meg látszik, hgoy szépen használja mind a 4 magot, és az amlitudók sem érik el a 80%-ot, az átlag valahol 50-60 környéke. tehát nem feltétlen cél a további órajel emelés.

    de amikor láttam, hgoy mindenki írkálja a 4 gigákat, febuzog a kuruc vér....
    habár tegnap én is futtattam prime-pt 4 gigán, ugyanezen a beállításon, csak nem 9.5, hanem 10*400-on, 1.36875 v helyett 1.4125-ön. és vígan elment. de az ibt rögtön eldobta kék képernyővel

    a 4 gigás huszárok mind prime-al teszteltek csak? mert akkor csak ön és mások bescsapása az az eredmény....

    csa én most nem tudom így, hgoy érdemes-e próbálkoznom, vagyolyat kergetek, ami másnak sem nagyon jött össze, csak primehuszárkodtak....

    minden ötletet, tanácsot szívesen fogadok, mert a vgat kivéve szerintem a konfigom többi része kivételesen kb. 2 évig maradni fog, hacsak nem döglik be. (beleuntam a 3 havonkénti cserebere, tesztelős 3 napig nemalvós, hardverbuzulásba).
    de így azért ebből szeretném kihozni a maximumot.

    ja,más: próbáltam kisebb szorzót, magasabb fsb-t, fordítva is, hamár szabadszorzós, de valahogy ez az órajel mindig megmaradt a végére. valahogy az is az érzésem, hgoy kb. 420-as fsb tájékán elfogy a proci stabilitása. ugyan megnéztem 7.5*500-on is, de hiába indultak a tesztek, mindig befagyott valami. persze, ott már lehet, hgyy egész más fsb term, és nb fesz kéne.

    főként az érdekelne, hogy láttok-e valami nagyon nagy baromságot a beállítások közt? a cél a 10*400, vagy 9*450 lenne. (ez utóbbinál ugye az fsb és a rambusz közti eltérés kisebb lenne, így a brutál 1200 ramjaim is jobban tudnánmak szaladgáni. mert hiába 600 a rambus, ha a 400 fsb szűkít...)

    előre is köszönök mindent. :R

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák