Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FJC

    aktív tag

    válasz lapalapa #129104 üzenetére

    Saját tapasztalat, de nem a hang minőség miatt...
    Történt egyszer, hogy kihúztam egy eszközt a rendszeremből, aminek hatására elszált a TV, az erősítő HDMI panel, számítógép HDMI, a switch egy portja.
    Mint kiderült a kábel TV koaxon volt egy jókora indukált feszültség (bizsergetet erősen ha megfogtam és közben hozzáértem a készülék házhoz). Az okozta a problémát hogy a hálózati eszközök szép gyári fémcsatlakozós UTP-vel voltak össze dugva a switch-en, így a koaxról mindenre átszaladt az a bizonyos zavar feszültség.
    A mennyiben sima UTP kábel lett volna ez nem történik meg...
    Ez a jelenség erős hatással volt valóban a hangra, minden elhallgatott... :) :W
    Azota földeltem a kábeltv koaxot a padláson a bejövő ponton + sima UTP patch kábeleket használok.
    Igazából az UTP szimmetrikus üzemmódban működik, normál körülmények között nincs szükség árnyékolásra!
    Ipari területen dolgozom, ott természetesen FTP, stb kábeleket használunk...

    "Van kábel is a modemtől felhozva (árnyékolatlan), de azzal kommersz digit hangot hallok"

    Értsd meg, amíg az információ digitális formában van, nem számít semmi...
    Vagy van tökéletes infó, vagy nincs...
    Egy mondavilágot épített fel a audifil közösség...

    "A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

Új hozzászólás Aktív témák