Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peppe79

    senior tag

    válasz Degeczi #50524 üzenetére

    Az lenne a fura beton, amelyikben nincs kavics, zúzalék. :) A szemcseméret megint más kérdés. Mielőtt kiköltöztünk volna Szentmihályra, előtte 30 évig éltem panelban. Hidd el, van attól sokkal durvább beton is. Itt a faluban például nem tudom, hogy ki készítette a vízelvezető árkok támfalát; de az a viszonylag jó minőségű szegmentált vágókorongomat is próbára tette, a sokat látott noname fúrókalapácsom meg egyszerűen elhalálozott tőle. ;]

    @koxx (50525):
    Szép, de az SDS-es. :) Én hengeres fúrószárról írtam, amit egy egyszerű ütvefúróba be lehet fogni, viszont a kialakításánál fogva nem forog el a tokmányban.

    @solti (50526):
    Nem a márkán volt a hangsúly, hanem a fúrószáron, ami még ütőmű nélkül is szépen vitte a betont. Ha egy ócska ütvefúró hasonló igénybevételtől tönkremegy, az tényleg 2 forintot nem ér. Nekem egy gagyi Straus ütvefúróm van itthon, amit eredetileg azért vettem, hogy a folyton tőlem kunyeráló ismerőseimnek inkább ezt adjam kölcsön. De amúgy én is használom időnként, általában fa- vagy fémfúrásra. Még működik, pedig mondom: betonfalat is fúrtam már vele. Egy ilyen 3 részes betonfúró készletem van mellé, nem egy nagy összeg. Az 5-össel szoktam előfúrni, a végső furat meg 6-os vagy 8-as, attól függően, hogy milyen dübelt használok. Nem kell vele kínlódni, szépen viszi a betont.
    Akik órákig szenvednek, azok inkább ott követik el a legfőbb hibát, hogy megveszik a legolcsóbb, bóvli fúrószár készletet valamelyik barkácsban, vagy más multinál; aztán az első használat alkalmával szét is égetik azt. De ez nem az ütvefúró hibája. Abban igazad van, és nincs is belőle vita, hogy a fúrókalapács sokkal inkább alkalmasabb erre a célra, de ha tényleg csak 6 darab 35-ös furatról van szó, akkor azt egy mezei ütvefúróval is meg lehet oldani, különösebb szenvedés nélkül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák