Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gab1ka

    aktív tag

    válasz NoX #61036 üzenetére

    Hogy a YPAO mikrofonja egyáltalán jó e és a linkelthez hasonló leírásoknál egyszerűbb van e azt nem tudom sajnos.A Denon mikrofonjáról tudom biztosan csak hogy jó, arról születtek összehasonlító mérések a profi mikrofonokhoz képest, bár szerintem kb ugyanaz lehet a többi avr mic-je is.

    Ugyanakkor szerintem is egyszerűen arról van szó amit mikrofon is leírt.Az AVR bizony soknak érzékeli azt a 75%-ot, ezért veszi vissza, ergo elvileg rendben van ott a sub hangereje, szimplán te kevesled.Ha jól értettem korábban valami soundbar egybeszett hangjához hasonlítottad, amihez feltételezem nem volt AVR, azaz füllel lett belőve.Lehet hogy korábban eleve te voltál, vagy valaki más hasonló esettel, de szerintem korábbról hozzászoktál egy túltolt mélykiemeléshez és ezt hiányolod egy AVR-es bemérés után, amit megértek, nem csak te, sokan unalmasnak és kevésnek tartják a vízszintesen egyenes frekimenetet. Én is, nálam is kap +10db-t a sub a bemérés után.Vagy próbálkozz az AVR-en valamilyen dinamikus eq-val, amit nem tudom a Yamaha-kon hogy hívnak, már rég volt nálam ilyen avr, vagy ami még esélyesebb hogy szerezz be egy komolyabb subot ahol nagyobb tér van az ízlésedhez mérten beállítani.Nem tudom mekkora helyiségbe van most, eleve egy kis teljesítményű cucc, még most sem elég, pedig már a vége felé jár a tudásának szegény. Kerüld a szoba közepét mint hallgatói pozíciót, lehet hogy egy nullban ülsz, azon a nagyobb sub is csak alig segít, az ilyenek kiderítéséhez lenne jó löket egy mérés. (tegyél be valami basszusban erős zenét és sétálj a szemben lévő falhoz, ha ott megjön a mély akkor kb ez a helyzet)

    (Amúgy egy gyors monitor audio mass issues keresés után a külföldi fórumok szerint hajlamos ennek a szett subjának az automata bekapcsolója megdögleni, simán lehet hogy már most sem 100% minden nálad)

Új hozzászólás Aktív témák