Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norby_42

    aktív tag

    válasz sajby #90045 üzenetére

    #Suunto Peak 9 élménybeszámoló (nem csak) sajby-nak

    TLDR: jó :)

    Ez már a harmadik Suunto órám, szóval a kezelés és az ökoszisztéma (pl. csak mobilos app van) nem volt új, nincs vele gondom

    +:
    - óra formája van. Az előzők merev, szíjjal egybeépített műanyag konstrukciók voltak, ez meg óraszerű, remek puha és rugalmas szíjjal. Simán hordanám egész nap, ha nem lenne erre a célra már pár normális órám
    - a pulzusmérés szerintem pontosabb, használható
    - jó a barométer. Rég akartam ilyet, hátha kiderül, mire érzékeny a fejem, de a magasságmérés is sokkal pontosabb tőle
    - a kijelző kisebb, mint a Spartan Sport-é volt, de még használható. Intervall-nál írt ki valamit apró betűvel, na azt nem tudtam elolvasni, de ez a szemem hibája. Látszódik napfényben is.
    - lehet extra appokat felrakni (SuuntoPlus) abból pl. a Last mile-t használom, mert így nem a pillanatnyi pace-t nézem, hanem az előző km-ét.
    - csak nekem újdonság, de van alvás figyelés. Nem túl sárkányos, egy tv-zést simán alvásnak nézett, mondjuk elég unalmas volt, de a bealvást tagadom. Arra jó, hogy látom, mennyivel többet kellene aludnom...
    - akksi idő nagyon jó. A váltás fő oka az volt, hogy az előző pulzusméréssel 4-5 órát tudott (anélkül 10-et) Most óránként kb. 3 % megy le, és az energiatakarékos módokat nem is próbáltam.
    - olcsó volt. 2 éves konstrukció, ehhez képest egy cipő áráért vettem, annyit simán megért. Most is kapható 100ezer körül, na annyit nem adnék érte

    -:
    - az alap kijelző még mindig nem módosítható, be kell érni a gyáriakkal
    - egy aktivitáshoz csak egy alkalmazás választható, és indulás előtt mindig ki kell választani újra

    Eat pasta, run fasta

Új hozzászólás Aktív témák