Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz tomcica #31768 üzenetére

    Ehhez kapcsolódik. Kezdek visszarázódni a futásba, nincs itt-ott fáj, és van motiváció is. A januári aktivitás még ugye kuka volt, februárban kezdtem aztán a pulzuskontrollal, akkor még csak 120 km gyűlt, a március már 170 lesz a még hátralévő két futással. A MAF teszt is hozott 10-15 mp javulást. Szóval ezek miatt, illetve mivel 6 hét múlva lesz az a 10 km-es verseny a szomszéd településen, amit tavaly behúztam viszonylag jó tempóval, így a jövő héttől kicsit átalakítanám ezt az alacsony pulzusos mókát, és bejönne legalább egy résztávozás.

    Arra gondoltam, hogy marad a hétvégi másfél-két órás 145 alatti pulzusos, lenne egy ahhoz hasonló hét közben, ami csak kb. egy óra, a 146-ot megcélozva.
    Szintén maradna egy tempófutás, de a mostani 155-ös célpulzust emelném legalább 160-ig, de lehet 165-ig. Mert az az 5:20-5:25-ös tempó elég lassúcskának tűnik ehhez a felkészüléshez (nyilván ha hosszútávú alap építésben gondolkodunk, akkor először lentebb kell atomstabillá tenni a futást, de ez most egy rövidtávú cél).
    Plusz ugye egy résztávozás, amit variálnék, 1000-ek (először még lehet csak 800-ak) és 400-ak lennének. A részletek még nem tiszták.

    A versenyen ideális esetben a cél a 4 perces ezrek lennének, de már 4:10-zel is kibékülök. Ezen a tempón kéne az 1000-eket, a 400-ast meg picivel ez alatt, mondjuk 94 mp-re (3:55)? A pihenők 200 és 400 m, ez mondjuk adott, azok idejét meg majd feszesítem, ahogy telnek a hetek.
    Ez így jó lehet? Legyen inkább két résztáv és csak egy alapozós? Vagy a tempó helyett is inkább résztáv, az 1000-esek, 400-as pihivel? Mennyiség? 400-asból 12+, 1000-esből 6-8?

    Most tekintsünk el attól, hogy az alapom még mindig f.s, és alacsony pulzusunk lassú vagyok, mint egy lajhár, plusz el is mászik a pulzus 35-45 perc után. Majd visszatérek ennek a javítására később.

    Köszi, puszi!

Új hozzászólás Aktív témák