Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    Lampizator level4 gen5 gyors elemzés...pár nap után...
    Szétszedtem, van benne egy 6C5S orosz egyenirányító cső, egy pár Jan Philips ECG 5963 és egy pár arany Tesla E88CC cső, továbbá orosz kimenő kondikat is láttam (Fikus ezek szerint szereti az orosz cuccokat). Külön DSD és PCM dac rész van benne, ezt a front lapon található kapcsolóval váltogatom, eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy bármivel etetem a DSD dac egységen kissé simább a hang, bár a PCM dac is baromi sima (nem lágy, csak szerintem minden digitális íztől mentes).
    Nos én sokáig abban a tudatban voltam, hogy dac és dac között eget verő különbség nem lehet (persze most a normálisabban összerakott asztali készülékekről beszélek, nem kapcsolótápos mikrokütyükről) legfeljebb nünasznyi eltérés tapasztalható....aztán a Naim dac majd a Draco rámutatott, hogy itt is lehetnek igen érezhető különbségek...
    A Lampi persze erre rátesz még egy lapáttal...szívlapáttal...amit jól megpakoltak...
    Az első pillanatban, mikor bekapcsoltam és elindult, éreztem, hogy itt valami más hangkép jut el hozzám, mint eddig...szélesebb, teltebb, teljesebb...maga a hangszerek testessége, érinthetősége sokkal jobban megnyilvánul, mint eddig bármikor...
    Sem a Sileoval sem a Cary-vel nem tapasztalok semmilyen digitális felhangot, ellenkezőleg, végtelen nyugalom, de hihetetlen részletesség, olykor bujaság lesz úrrá az énekeseken, zenészeken, miközben hallgatom őket.
    A Naim és a Draco is tudott digitálisan zenélni (a Draco kevésbé tette ezt, de kissé nekem darabos volt néha) de itt erről szó sincs...valóban csak a zene van...
    Mélységesen örülök, hogy kellő közelségbe kerültem egy ilyen forrás készülékhez, minden paraméterében javította a zenehallgatási élményem...
    Nem igazán érdekel mások véleménye, de átvittem régi vágású szomszédomhoz (az igazi trafótekercselő, csőcserélgető, erősítő építő szaki) aki azt harsogta egy 10 perc múlva, hogy ő biza nem dicsér soha semmit, de ez nagyon-nagyon ott van...persze azt is, hogy eszébe nem jutna ennyi pénzt kiadni ilyesmire, illetve hogy az eddigi cuccaim egy fabatkát sem értek (Naim, Draco....stb) ehhez képest...tehát alapjaiban nem változott meg a jóember, csak egy pillanatra kizökkent a megszokott kerékvágásból...és ezt a Lampi okozta nála :)

Új hozzászólás Aktív témák