Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pvt.peter

    őstag

    válasz inf3rno #3958 üzenetére

    Én tavaly rengetegszer csináltam kovászos uborkát, és a kovászos kenyér is, ha nem is teljesen, de ugyanúgy szétmállik 3-4 nap után, főleg kiszedéskor. Ezért szoktam úgy csinálni, hogy amikor már kész az uborka, akkor kihalászom az uborkákat és egy szűrőn keresztül visszaengedem rá a levét, hogy a kenyér mócsingok ne legyenek rajta.

    Neten amúgy találtam olyan recepteket, ahol konkrétan kovászt raknak bele kovászos kenyér helyett.

    Én az alábbi receptet használom, és igencsak bevált:

    2,5 kg uborka
    2 csokor kapor
    bő 2 l víz
    2,5 evőkanál só
    1 kiskanál szódabikarbóna
    1 kiskanál fehérborecet
    1,5 kiskanál mustármag
    1,5 kiskanál koriandermag
    5-6 szem egész fekete bors
    5 gerezd fokhagyma
    1 szelet kovászos kenyér

    1. Az uborkát megmossuk, majd egy új, tiszta konyhai szivaccsal megsikáljuk.
    2. A vizet felforraljuk, majd hozzáadjuk a sót, és langyosra hűtjük, és elkeverjük benne a szódabikarbónát és az ecetet.
    3. Az üveg aljába beletesszük a kapor felét, és elkezdjük sorba ráhalmozni a hosszában három részen bevágott uborkát. Ha ezzel megvagyunk, akkor beledobáljuk a fűszereket: koriandermag, mustármag, bors és a megpucolt fokhagymák.
    4. Felöntjük az egészet a vízzel, a tetejére tesszük a maradék kaprot és a kenyeret, majd kistányérral vagy fedővel betakarjuk, és félárnyékos helyre tesszük (ne tűző napra).
    5. 3-4 nap (időjárástól függően) elég neki, de a legegyszerűbb, ha megkóstoljuk! Ha késznek ítéljük, akkor leszűrjük a levét, és mehet egy edénybe a hűtőbe.

    [ Szerkesztve ]

    Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Új hozzászólás Aktív témák