Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96349952

    törölt tag

    válasz whitezo88 #107049 üzenetére

    Pedig szerintem ez lett Nolan legnagyobb mellényúlása, nagyjából semmi funkciója nincs ennek a filmjének, ezen kívül igen erősen redukálta a feldolgozott esemény nagyságrendjét, mindezen felül nem tudott ellenállni annak a kísértésnek, hogy ne tosszon rá egy nagy adag, oda nem illő, de legalábbis most már mérhetetlenül unalmas ajnározást és hősiességet. (A nagy menekülés közepette...) Amúgy meg az, hogy Hardy egy vitrolázó-irányított zuhanás alatt levő géppel leszed egy 100%-os állapotú ellenséges repcsit az elmebaj non plusz ultrája volt. Ritka nála az ilyen szintű baromság, nem is értettem...

    Mindent egybevetve ez nem egy tipikus Nolan-film, akart egy II. VH-s sztorit, rosszat választott és rosszul képezte le vászonra. Persze akinek a II. VH-s töri nem igazán ismerős, az talán még ámélkodhat is rajta, csak hát oktalanul fogja ezt tenni. És egyébként is, most mintha azt hitte volna, hogy a drámaiság az unalmon és a széthúzott jeleneteken keresztül csapódhatna le a nézők elméjében. Hát nem.

    Egyébként miről-kiről szólt a film? Ja, mindenkiről, és senkiről? Sztori? Ja, a menekülés, amit nem mutatott be sem egészében sem hitelesen. Oké. :D Nekem nagyon kényszeredettnek tünt az egész film, mintha félgőzzel tette volna oda magát, hogy nahh, mégis, valamit csináljunk már, még akkor is, ha annyira nem fogott meg a koncepció... Érdekes...

    #értékelés Dunkirk

    [ Módosította: Viszlát ]

Új hozzászólás Aktív témák