Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    NÉPÍTÉLET

    CímNook Simple Touch
    Rövid szöveges ítélet …
    Az elso e-book olvasom volt, eBayrol vasarolva, USA-bol. Sokaig viaskodtam az ismert, elterjedt Kindle es a szamomra ismeretlen Nook kozott. Vegul az erintokijelzo, a modernebb szoftver es a 'buheralhatosag' lehetosege miatt a Nookot valasztottam - es ennek azota is nagyon orulok. A gyari szoftver nem tokeletes de jol, kenyelmesen hasznalhato, izleses es modern felulet. Az olvaso rootolhato, ami utan a gyari szoftver megtartasa mellett egy univerzalis Androidos, eInkes "tablet" lesz belole, szinte korlatlan lehetosegeket kinalva.

    Hibalista … -

    Kijelző
    Zavaró tükröződés: 9/10 nagyon minimalis
    Megvilágítás … nincs
    Fényerő: -
    Homogenitás: -
    Érintésérzékenység: 8/10 remekul mukodik, mit mondhatnek meg rola? :) a szoftver helyenkent kicsit butan kezeli a kijeloleseknel, nem tudom ez a kijelzo vagy a SW hibaja-e
    Méret … 9.5/10 szabvanyos 6", olvasasra remek meret, PDF-re, kepregenyekre mar eleg kicsi, de a felbontas miatt amugy sem lennenek rendesen hasznalhatoak
    Felbontás … 8/10 standard 600x800, folyoszovegre tokeletes, aprobb betus kepregenyre mar keves

    Hardver
    Ergonómia: 10/10 remekul eltalalt, kezbe simulo forma, egyszeru design
    Gombok … 5/10 a lapozogombok oldalankenti lapozasra nem kenyelmesek (bar en amugy is erintokepernyovel szeretek lapozni, szoval nem hianyzott), de 'beleporgetni' a konyvbe egeszen zsenialis
    Anyaghasználat: 10/10 ilyennek kell lennie egy e-book olvasonak! nem csuszik, nem kopog, jol kezben tarthato, es meg az en izzados tenyeremnek is kenyelmes es kellemes
    Forma: 10/10 a celnak tokeletesen megfelel
    Szín … hm.... talan fekete, es ennyi? :D
    Bővíthetőség … 10/10 microSD
    Méret … 10/10 standard 6", farmerzsebben es zakozsebben is pont elfer, tokeletes
    Akkumulátor … 8/10

    Szoftver
    Formátumok … 8/10 EPUB, PDF, talan TXT is. NAGYON hasznos feature, hogy PDF-re tud text reflow-t, vagyis folyoszovegge alakitani, ez a PDF-tol fuggoen hol jobban, hol kevesbe lesz hasznalhato
    Elválasztás … emlekeim szerint ez is konyvfuggo
    Nyelv … angolul hasznaltam
    Szótárak: 5/10 alapbol egynyelvu angol szotar van rajta, az sem valami tul jo, masikkal felulirni hazilag lehet rootolas utan
    Használhatóság: 8/10 ami elvarhato azt tudja, de nem hibatlan, pl. a polcok kezelese neha bugos, ezt azota talan javitottak egy frissitessel

    Évjárat … 2011 talan?
    Beszerzési ár … kb 150 USD
    Beszerzési forrás … eBay, amerikai eladotol
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): ?
    Garancia: szerintem eladoi gari, nem volt ra szukseg
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő … kb. masfel ev
    Átlagos (napi) használati idő … valtozo... neha napi 6-8 ora, maskor egy hetig semmi
    Megbízhatóság (olvasó): ?
    Előző olvasód … ez volt az elso
    Következő olvasód … Kobo Aura HD
    Mennyire szeret(t)ed: 9/10

    Megérte a pénzét?: 10/10 Abszolut, orulok hogy ezt valasztottam

    Olvasási élmény: 8/10 a vilagitas nagyon hianyzott

    Összegzés: 9/10 az alacsony arat figyelembe veve szerintem best buy ha valakinek nem muszaj a vilagitas, meg akkor is ha nem foglalkozunk a rootolassal, azzal egyutt meg aztan elkepesztoen pazar :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák