Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koncsik

    MODERÁTOR

    válasz kuruczz #7096 üzenetére

    Minden nem leirt véleményt sajnálok... érdemes kitartani akkor is, ha másként gondolkodsz, mint a mainstream (vagy ami annak tartja magát :DDD ) (Egyszer a CD játszó topikban érdeklődtem, milyet vegyek, leirtam, min hallgatunk zenét, a sok hasznos válasz között volt olyan is, akinek csak annyi volt javaslata, hogy cseréljem le a szar hangfalaimat (azóta sem cseréltem le, mert nekem tetszik). :B

    Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz kuruczz #7096 üzenetére

    Annyira nem áll amit írsz, h nálunk pl. két Kindle mellett van Kobo és Nook is a családban...
    És ha visszaolvasnál, a garancia bizonygatása már arra válasz, h vki tapasztalat nélkül megkérdőjelezi annak színvonalát.

  • kuruczz

    tag

    válasz doc #7100 üzenetére

    Ilyen „olvasós” Népítéleteket tudnék elképzelni (: után x/10; … helyett konkrétum).

    Cím
    Rövid szöveges ítélet …
    Hibalista …
    Ide hordtam szervizbe …
    Szerviz értékelése:

    Kijelző
    Zavaró tükröződés:
    Megvilágítás …
    Fényerő:
    Homogenitás:
    Érintésérzékenység:
    Méret …
    Felbontás …

    Hardver
    Ergonómia:
    Gombok …
    Anyaghasználat:
    Forma:
    Szín …
    Bővíthetőség …
    Méret …
    Akkumulátor …

    Szoftver
    Formátumok …
    Elválasztás …
    Nyelv …
    Szótárak:
    Használhatóság:

    Évjárat …
    Beszerzési ár …
    Beszerzési forrás …
    Megbízhatóság (beszerzési forrás):
    Garancia:
    Szervíztapasztalatod:
    Össz használt idő …
    Átlagos (napi) használati idő …
    Megbízhatóság (olvasó):
    Előző olvasód …
    Következő olvasód …
    Mennyire szeret(t)ed:
    Megérte a pénzét?:

    Olvasási élmény:

    Összegzés:

    Meg más eddig felmerült szempont, ami másnak eszébe jut...

  • grosy

    senior tag

    Ilyenkor mindig megnyugszom, hogy milyen jóléti társadalom van Mo-n, hogy sok családban 3-4 ebook-olvasó van, és ennyi idejük van olvasni az embereknek, hogy különböző olvasók tulajdonságait tudják összehasonlítani :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • grosy

    senior tag

    válasz kuruczz #7103 üzenetére

    Természetesen ez nem Neked szólt, én teljes mértékben jó ötletnek tartom a felvetésed.

  • kuruczz

    tag

    válasz Degeczi #7102 üzenetére

    Szerintem teljesen másról beszélünk.

    Én nem bizonygatni akarom, hogy különb ember vagyok nálad, meg az olvasóm is a tiédnél, csupán arra rávilágítani, hogy vannak mások is. Szintén egyéniségek, ízléssel, vágyakkal, álmokkal, meg némi elvárással, eltökéltséggel, no meg konoksággal.

    De így szép az élet, és nem vagyunk kockák.

    Azonban a legfontosabb, hogy olvassunk amennyit csak lehet. Hogy nekem mire van szükségem, miről kell, illetve nem vagyok hajlandó lemondani, az az olvasó eszközben, és a fogyasztott tartalomban is teljesen egyéni, abba beleszólni szerintem senkinek nem szabad.
    Irányt mutatni (ajánlani) viszont felelősség, - akár a szülőnek -, minden fórumozónak, utána pedig mindenkinek magának kell döntenie, mint ugye a felnőtté lett gyereknek is. Ezért mondtam, hogy gyerekes a győzködés...
    Mindenki értse ahogy akarja/tudja: szívesen olvasom, írom a vitákat, de a győzködést nem tartom előrébb vivőnek.

  • grosy

    senior tag

    válasz Degeczi #7102 üzenetére

    Igazad van, nincs tapasztalatom az Amazon garanciával kapcsolatban, mert próbálok olyan termékeket vásárolni, ahol nincs szükség gariztatásra.
    Azt viszont elmondhatnád nekem, hogy az Amazon mennyire készségesen veszi vissza garanciában azt a terméket, amit "románkodással" feltörtek, és egy kínai garázsszoftvert telepítettek rá, hogy egy valamennyire használható olvasót kapjon a tulaj?

  • grosy

    senior tag

    válasz kuruczz #7108 üzenetére

    Miért? :D
    Van ebben a hozzászólásomban valami, ami nem fedi a valóságot? Az Amazon készített egy olvasót, amit arra szánt, hogy a saját könyváruházából adja el rá a könyveket, egyfajta szolgáltatást biztosít, mert neki abban van az igazi pénz. De!!! Vannak olyan csúnya, gonosz, önálló akarattal rendelkező Kindle tulajok, akik nem kérnek ebből, és csúnyaságokat csinálnak az olvasójukkal, hogy az Amazon-nagytestvér féltő, őrző szemét kijátszák. Gondolom ehhez a cég nem tapsol, és gariztatja a készüléküket minden gond nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • kuruczz

    tag

    Azért megjegyzem, ha első olvasónak nem PocketBook 360+ vásárolok, és nem tetszik annyira a tableten éjjel olvasás, és Kindle lett volna az első olvasom, akkor lenne összehasonlítási alapom, így korrekt véleményem, valamint elköteleződésem a márka iránt.
    Most - azt mondom - szerencsémre Nook-ot vettem, De tudom mára, világítós, érintős, androidos, gombos cucc az, amire ha elfárad, lecserélem.
    a magyar ekönyv piac 80% Kindle-t használ. Hányan választottak maguktól, és hányan úgy, ahogy Aggleány barátnője Angliában?
    De mivel sokfélék vagyunk, én még őket is megértem. Egyszerűen én más vagyok, és örülök ennek is, meg az olvasómnak is.

    Hampidimpi szavaival élve: "Vessetek kiéhezett mókusok elé", most mégis legkedvesebb olvasmányom 40 évesen (tableten és színesben) gyerekkorom kedvence a búvár/kolibri zsebkönyvek, ami teljesen illegális beszerzés, (mivel legális nincs) és Pdf. Mégis boldoggá tesz...

    Ennyit kívánok nektek is!!!

  • JackFeryll

    őstag

    válasz grosy #7107 üzenetére

    Mi ennek a mértéktelen gyűlöletnek a forrása ? Hogy lehet egy gyártót ennyire utálni ?

    más:
    Tudjuk a saját igényeink és aszerint válasszunk, viszont tanácsadásnál ne a saját igényeinket erőszakoljuk rá a kérdezőre.

    [ Szerkesztve ]

  • kuruczz

    tag

    válasz grosy #7109 üzenetére

    Én azt mondom IGAZAD van, Degeczinek is IGAZA van, és a szép az egészben az, hogy közben nekem is IGAZAM van.

  • doc

    nagyúr

    válasz kuruczz #7103 üzenetére

    ez ok, csak hol fogjuk ezeket ossze, hogy megtalalhato/keresheto/stb legyen? 10-15 ertekeles mar eleg nagy anyag, tobb tucatnyi meg plane
    de elkezdem en, mondjuk beirom ide hogy NEPITELET aztan remelhetoleg jol keresheto lesz :)
    raktam hozza plusz rovatot is (szoftvernel: extra), a szervizt kivettem, ez nem auto/motor amit az ember idonkent szervizbe visz, ha baja van az meg rendszerint ugyis csere
    megirom az Aura HD-et, meg kesobb a Nook-et is

    NÉPÍTÉLET

    Cím … Kobo Aura HD
    Rövid szöveges ítélet …
    Nook Simple Touchom volt elotte, szerettem nagyon, de a vilagitas hianyzott belole (gyakran olvasok buszon ahol nem mukodik az olvasolampa, illetve felhomalyban, szallodaban gyenge fenyu lampa mellett, stb). Eleg sokat nezelodtem hogy mit lenne erdemes venni helyette. A vilagitos testvere, a Nook Glowlight a legelso vilagitassal szerelt olvaso volt, igy az ujabb modellek lehagytak sajnos, az egyenetlen vilagitasa nem tetszett. A Kindle Paperwhite vilagitasa nagyon szep volt, bar nem tokeletes, de a buta szoftver miatt nem volt tul szimpatikus. A Kobo Glo kekes arnyalatu vilagitasa sem jott be, de a szoftvere tetszett. Aztan megjelent az Aura HD... a korabbi Kobok remek szoftvere, tokeletes, teljesen egyenletes hofeher vilagitassal, dobbenetes, mindent vero, nagy felbontasu tueles kijelzovel - ez kellett :D
    Nem bantam meg, remek vetel volt, raadasul az olvaso egyre jobb es jobb, koszonhetoen a folyamatos szoftverfrissiteseknek, idonkent nagyon hasznos funkciok kerulnek bele (pl. Pocket integracio), maskor a felhasznalok altal kert valtoztatasokat/hibajavitasokat teszik bele (bizony, figyelnek a visszajelzesekre!), van hogy kevesbe fontos, de jopofa dolgok jelennek meg (pl. az egyik frissitessel egy uj logikai jatek erkezett).

    Hibalista … semmi

    Kijelző
    Zavaró tükröződés: 8/10 neha, ha olyan szobol esik ra eros pl. lampafeny, de amugy nem veszelyes, es mivel nem kapacitiv a kijelzo, ezert plusz reteg sincs az eInk felett
    Megvilágítás …
    Fényerő: 10/10 en 10 vagy 20%-on hasznalom, annal erosebbre felesleges allitani, max. fenyeron egy szobat is bevilagit :D
    Homogenitás:10/10 messze a legjobb amit eddig lattam
    Érintésérzékenység: 10/10 szerencsere infras (en sokkal jobban szeretem e-book olvasonal mint a kapacitivat), remekul mukodik
    Méret … 10/10 6.8", nem vagyok nagy kepregeny-manias, de ha neha-neha kell, az is olvashato rajta
    Felbontás … 10/10 ennel tobb nem kell egy e-book olvasoba, PDF vagy kepregeny olvasasanal jol tud jonni a magas felbontas

    Hardver
    Ergonómia: 8/10 kenyelmes fogasa van, de a Nook alakja valahogy jobban kezbe simulo
    Gombok … lapozogomb nincs, csak vilagitas- es kikapcsolo, de nem is hianyoznak
    Anyaghasználat: 4/10 sajnos eleg rossz ez a kemeny muanyag, a Nook enyhen gumi hatasu anyaga sokkal jobb
    Forma:
    Szín … ezen nincs mit pontozni/ertekelni... van harom szinvaltozat, mindenki talalhat maganak valot
    Bővíthetőség … 10/10 - microSD
    Méret … 10/10 hajszallal nagyobb a 6"-nal, de a szelessege ugyanaz, vagyis pont ugyanugy befer pl. egy zsebbe, de a 7"-os tabletekhez valo pluss tokban is kenyelmesen elvan
    Akkumulátor … 8/10

    Szoftver
    Formátumok … 9/10 megeszik kb mindent amit kell, a ms office formatumokat nem szereti, de en sem :D
    Elválasztás … szerintem konyvfuggo
    Nyelv … van tobb is, en angolul hasznalom
    Szótárak: tobb, wifin keresztul automatikusan letoltheto szotar, sajnos angol-magyar alapbol nincs, de kezzel rakhato ra, a szotarak kozott egy szot kivalasztva is konnyen lehet valtani koztuk
    Használhatóság: 10/10 modern, nagy tudasu, izleses, remekul hasznalhato, raadasul folyamatosan erkeznek a frissitesek, gyakran komoly ujdonsagokkal
    Extrak: 10/10 Pocket integracio (bongeszobol egy kattintassal elmentheto/kuldheto a cikk), jatekok (pasziansz, sakk, egyeb logikai jatekok), webbongeszo (eleg butuska es korlatolt, de egy-egy oldalt megnezni teljesen megfelel), az olvasashoz kapcsolodo achievementek (ok, ez kicsit parasztvakitas, es sokakat idegesit, de szerintem aranyos otlet), olvasasi statisztikak, elkepesztoen jol testreszabhato megjelenites

    Évjárat … 2013
    Beszerzési ár … kb. 45ezer HUF
    Beszerzési forrás … Montreal, egy elektronikai uzlet
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): ?
    Garancia: kanadai gari volt ra, mar lejart, nem kellett igenybe venni :)
    Össz használt idő … talan kicsit tobb mint 1 ev
    Átlagos (napi) használati idő … nagyon valtozo... van hogy napi 6-8 ora, van hogy egy hetig semmi
    Megbízhatóság (olvasó): ? ezt nem tudom ertelmezni...
    Előző olvasód … Nook Simple Touch
    Következő olvasód … egy darabig semmi, ebben kb minden megvan ami kell, esetleg ha lesz egy ujabb Aura HD, jobb anyaghasznalattal
    Mennyire szeret(t)ed: 10/10
    Megérte a pénzét?: tokeletesen

    Olvasási élmény: 10/10

    Összegzés: 10/10, nekem ez a (szinte) tokeletes olvaso :R

    [ Szerkesztve ]

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz grosy #7109 üzenetére

    Ha ilyen alaptalan feltételezésekből áll a véleményed, utána ne csodálkozz ártatlanul (és végképp ne említs "objektivitást"!), ha reagálnak is rá: legalább keress már rá felhasználói tapasztalatokra ilyenek összehordása előtt! :W

    A valóságban uis egyáltalán nem érdekli őket a régi készülékedre telepítettél-e alternatív programot!
    Az nem zár ki a garanciából - eleve nem is vizsgálják.
    Jellemzően egyszerűen kiküldik az újat, és 30 napon belül kell a rosszat visszajuttatni - de olyan is megesett már, h vissza sem kérték a régit...

  • doc

    nagyúr

    NÉPÍTÉLET

    CímNook Simple Touch
    Rövid szöveges ítélet …
    Az elso e-book olvasom volt, eBayrol vasarolva, USA-bol. Sokaig viaskodtam az ismert, elterjedt Kindle es a szamomra ismeretlen Nook kozott. Vegul az erintokijelzo, a modernebb szoftver es a 'buheralhatosag' lehetosege miatt a Nookot valasztottam - es ennek azota is nagyon orulok. A gyari szoftver nem tokeletes de jol, kenyelmesen hasznalhato, izleses es modern felulet. Az olvaso rootolhato, ami utan a gyari szoftver megtartasa mellett egy univerzalis Androidos, eInkes "tablet" lesz belole, szinte korlatlan lehetosegeket kinalva.

    Hibalista … -

    Kijelző
    Zavaró tükröződés: 9/10 nagyon minimalis
    Megvilágítás … nincs
    Fényerő: -
    Homogenitás: -
    Érintésérzékenység: 8/10 remekul mukodik, mit mondhatnek meg rola? :) a szoftver helyenkent kicsit butan kezeli a kijeloleseknel, nem tudom ez a kijelzo vagy a SW hibaja-e
    Méret … 9.5/10 szabvanyos 6", olvasasra remek meret, PDF-re, kepregenyekre mar eleg kicsi, de a felbontas miatt amugy sem lennenek rendesen hasznalhatoak
    Felbontás … 8/10 standard 600x800, folyoszovegre tokeletes, aprobb betus kepregenyre mar keves

    Hardver
    Ergonómia: 10/10 remekul eltalalt, kezbe simulo forma, egyszeru design
    Gombok … 5/10 a lapozogombok oldalankenti lapozasra nem kenyelmesek (bar en amugy is erintokepernyovel szeretek lapozni, szoval nem hianyzott), de 'beleporgetni' a konyvbe egeszen zsenialis
    Anyaghasználat: 10/10 ilyennek kell lennie egy e-book olvasonak! nem csuszik, nem kopog, jol kezben tarthato, es meg az en izzados tenyeremnek is kenyelmes es kellemes
    Forma: 10/10 a celnak tokeletesen megfelel
    Szín … hm.... talan fekete, es ennyi? :D
    Bővíthetőség … 10/10 microSD
    Méret … 10/10 standard 6", farmerzsebben es zakozsebben is pont elfer, tokeletes
    Akkumulátor … 8/10

    Szoftver
    Formátumok … 8/10 EPUB, PDF, talan TXT is. NAGYON hasznos feature, hogy PDF-re tud text reflow-t, vagyis folyoszovegge alakitani, ez a PDF-tol fuggoen hol jobban, hol kevesbe lesz hasznalhato
    Elválasztás … emlekeim szerint ez is konyvfuggo
    Nyelv … angolul hasznaltam
    Szótárak: 5/10 alapbol egynyelvu angol szotar van rajta, az sem valami tul jo, masikkal felulirni hazilag lehet rootolas utan
    Használhatóság: 8/10 ami elvarhato azt tudja, de nem hibatlan, pl. a polcok kezelese neha bugos, ezt azota talan javitottak egy frissitessel

    Évjárat … 2011 talan?
    Beszerzési ár … kb 150 USD
    Beszerzési forrás … eBay, amerikai eladotol
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): ?
    Garancia: szerintem eladoi gari, nem volt ra szukseg
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő … kb. masfel ev
    Átlagos (napi) használati idő … valtozo... neha napi 6-8 ora, maskor egy hetig semmi
    Megbízhatóság (olvasó): ?
    Előző olvasód … ez volt az elso
    Következő olvasód … Kobo Aura HD
    Mennyire szeret(t)ed: 9/10

    Megérte a pénzét?: 10/10 Abszolut, orulok hogy ezt valasztottam

    Olvasási élmény: 8/10 a vilagitas nagyon hianyzott

    Összegzés: 9/10 az alacsony arat figyelembe veve szerintem best buy ha valakinek nem muszaj a vilagitas, meg akkor is ha nem foglalkozunk a rootolassal, azzal egyutt meg aztan elkepesztoen pazar :)

    [ Szerkesztve ]

  • kuruczz

    tag

    Ha tudunk koncentrálni az Ebook olvasókra, akkor felteszem a kérdést, népítélet ügyben mi a véleményetek?

    Az objektivításra való felhívást egy szubjektumtól naívság elvárni.
    A népítéletet mindenképp kiegészíteném azzal, hogy
    Mindenkinek a saját pénze...
    Nem két napra szóló választás...
    Fórum támogatottság (hisz mi is milyen támogatók vagyunk)...
    Mire, mivel kívánja használni...

    Mindez nagyjából benne van Aggleány cikkében is, annak a kiegészítéséül gondolnám a népítéletet, semmiképpen sem helyettesítéséül.

    Mindenképp felhívnám figyelmeteket, hogy egy csónakban evezve, egy szenvedélynek hódolunk. :C

    Ahogy elintéztétek év elején azt a próbálkozó ifjú hölgyet, kinek cikkére Aggleány (akit szintén sikerült...) írta a magáét, azt tanítani kellene, mert eléggé gyalázatos volt. Érdemes visszaolvasni, és megnézni mikor tűnt fel legutoljára a leányzó. És ha már megtörtént, tanuljunk belőle, mert Grossy-ra és Degeczi-re is szükség van, ráadásul én sem akarok duzzogni!

  • kuruczz

    tag

    válasz doc #7115 üzenetére

    Tökéletes, erre gondoltam, a népítélet pedig szerintem használható keresőszó, ami még belefér Aggleány cikkébe is valahová...

    Köszi szépen

  • doc

    nagyúr

    NÉPÍTÉLET

    CímKindle 4
    Rövid szöveges ítélet …
    Az olvaso nem a sajatom, anyukamnak vettem karacsonyra, de azert egyreszt mikor megjott, alaposan megnezegettem, masreszt azota is jar idonkent az en kezemben.

    Hibalista … -

    Kijelző
    Zavaró tükröződés: 9/10 nem jellemzo
    Megvilágítás … nincs
    Fényerő: -
    Homogenitás: -
    Érintésérzékenység: nincs
    Méret … 9.5/10 szabvanyos 6", olvasasra remek meret, PDF-re, kepregenyekre mar eleg kicsi, de a felbontas miatt amugy sem lennenek rendesen hasznalhatoak
    Felbontás … 8/10 standard 600x800, folyoszovegre tokeletes, aprobb betus kepregenyre mar keves

    A kijelzo nagyon szep, feher hatteru, kontrasztos, rendes fenyviszonyok kozott nagyon jol olvashato

    Hardver
    Ergonómia: 9/10 kimondottan vekony az olvaso es a kava is, az elso gondolatom kezbe veve az volt hogy 'basszus de konnyu' :) viszont engem szemely szerint zavar a nagyon keskeny kava, egy picivel szelesebb jobban esne
    Gombok … 8/10 mindket oldalon van mindket iranyba lapozo gomb, egesz jo a nyomaspontjuk, de nekem fura hogy "e'liranyba" kell nyomni, illetve lehet hogy az en rovid ujjaim es kreten kezem miatt, de valahogy nem allt nekem kezre lapozasnal
    Anyaghasználat: 6/10 az Aura HD-nal jobb, de meg mindig eleg kemeny, ujjlenyomat-gyujto muanyag, a Nook zsenialis anyagat sajna nem tudja utolerni :(
    Forma: egyszeru, letisztult, szep, a vekonysaga is nagyon jol all neki
    Szín … szurke. ebbol lehet valasztani :D
    Bővíthetőség … 0/10 - nincs... ott az Amazon felhoje felmegoldaskent
    Méret … 10/10 standard 6", farmerzsebben es zakozsebben is pont elfer, tokeletes
    Akkumulátor … 8/10

    Szoftver
    Formátumok … 8/10 MOBI, PDF, a PDF-olvasoja eleg kenyelmetlen de vegszuksegben hasznalhato, talan TXT-t is eszik? :S mas formatumokat konvertalva vagy emailen keresztul lehet ra varazsolni
    Elválasztás … nem tudom ez konyvfuggo-e, en meg nem lattam rajta elvalasztast, ez nem zarja ki hogy mukodne
    Nyelv … angolra van allitva, az a par szo ami a hasznalathoz kell boven elsajatithato annak is aki nem beszel angolul
    Szótárak: ugy remlik tobb szotar is felrakhato ra, mivel anyukam nagyreszt magyarul olvas, igy ez a tema nem igazan kerult elo
    Használhatóság: 7/10 eleg spartai, tul sok variacios lehetoseg nincs, a szoveges menu elegge odivatu, de az egyszerusege miatt viszonylag konnyen tanulhato. nekem szemely szerint nagyon hianyzik a normalis oldalszamozas
    Extra: emailben kuldheto ra kb. barmilyen formatumu konyv, az Amazon kovertalja MOBIra

    Évjárat … 2012 ?
    Beszerzési ár … kb 50 EUR
    Beszerzési forrás … nemet eBay
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): ?
    Garancia: Amazon gari, nem volt ra szukseg
    Össz használt idő … masfel ev
    Átlagos (napi) használati idő … 1-2 ora naponta
    Megbízhatóság (olvasó): ?
    Előző olvasód … -
    Következő olvasód … -
    Mennyire szeret(t)ed: anyukam imadja, elotte is sokat olvasott, de miota az olvaso megvan azota meg sokkal tobbet

    Megérte a pénzét?: "kinti" aron nagyon jo vetel, Magyarorszagon boltokban eleg borsos aron adjak az utodjat...

    Olvasási élmény: 7/10 hianyzik a vilagitas es az erintokepernyo, ezt leszamitva korrekt

    Összegzés: 8/10 ha sikerul olcson hozzajutni akkor megbizhato, minosegi olvaso, sajnos eleg avittas szoftverrel

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    NÉPÍTÉLET

    Címtxtr Beagle
    Rövid szöveges ítélet …
    Abszolut minimalista olvaso, lenyegeben csak egy leptetogombokkal felszerelt eInkes kepkeret. Konyveket rajuttatni csak okostelefonon keresztul BT-tal lehet (illetve elvileg szamitogeprol is, de nekem a gyari szoftverben az a resz abszolut nem mukodott). Sajat konyveket eloszor a txtr weboldalara kell feltolteni, utana a telefonon szinkronizalni, majd atkuldeni az olvasora, nem valami kenyelmes megoldas. Az eszkozon egyszerre maximum 5 konyv lehet, es betumeretet, -tipust, egyaltalan barmifele formazast valtoztatni nem lehet (egyedul a kuldes elott a telefonon, talan betumeret allithato).
    A merete nagyon aprocska (5" kijelzo), az egesz eszkoz szinte papirvekony, kimondottan "cuki" :) Ket vekony ceruzaelemmel mukodik, igy lenyegeben barhol cserelheto ha lemerul, toltheto akksikat hasznalva pedig tulajdonkeppen ingyen van.
    A txtr nemet akciojaban 20 euroert jutottam hozza, ennyiert jo vetel volt, de tobbet nem er...
    A parom, aki hasznalja mindenesetre szereti, o eleve odavan a pici dolgokert (nem, nem ezert van velem :P)

    Hibalista … -

    Kijelző
    Zavaró tükröződés: 8/10 nem veszes
    Megvilágítás … nincs
    Fényerő: -
    Homogenitás: -
    Érintésérzékenység: -
    Méret … 7/10 5" - regenyek olvasasahoz eleg pici de megszokhato, cserebe konnyen elfer egy noi kistaskaban is, es ahogy feljebb irtam, rettento vekonyka
    Felbontás … 9/10 a standard 600x800, viszont itt csak 5"-on, tehat kisebbek a pixelek mint egy ugyanilyen felbontasu nagyobb kijelzon

    A kijelzo felbontasa a merethez kepest jo, a kontrasztja nem kiemelkedo, de hasznalhato, lattam mar jobbat es rosszabbat is.

    Hardver
    Ergonómia: 6/10 mindket iranyba egy-egy lapozogomb, tul sok variacios lehetoseg tehat nincs
    Gombok … 6/10 ld. eggyel feljebb. Egyebkent jol hasznalhato, kellemes nyomaspontu, stabil gombok
    Anyaghasználat: 7/10 kellemes, nem nyoszorog/recseg, a hatlap cserelheto (alapbol kettot adtak hozza, egy nem tul rikito, talan padlizsanlilat es egy pisztacia-zoldet), kimondottan minoseginek tunik kezbefogva
    Forma: 9/10 szerintem halalosan cuki, papirvekony, nagyon aranyos
    Szín … ld fent, a cserelheto hatlapokat, egyebkent szurke
    Bővíthetőség … 0/10 bar tulajdonkeppen belul egy kozonseges SD kartya van, amit lehet hogy nagyobbra lehet cserelni szetszereles utan, de hogy a szoftver mit szolna hozza, azt passzolom (valoszinuleg nem latna hasznat)
    Méret … 7/10 ld fent, a kijelzonel
    Akkumulátor … 8/10 a ket vekony elem nagyon jo otlet, annak minden elonyevel es hatranyaval, nekem tetszik :)

    Szoftver
    Formátumok … a sajat szoftvere PDF-bol es EPUB-bol tud a keszulekre kuldeni
    Elválasztás … szinten a programtol fugg
    Nyelv … az a kb. ket mondat amit kiir a BT parositasnal meg konyvkuldesnel nalam nemet, de amugy a felhasznalo ezt kb. sosem latja :)
    Szótárak: -
    Használhatóság: 2/10 lenyegeben semmit nem tud, de azt legalabb stabilan :D akar gyerekeknek is jo lehet, meg menu sincs amiben el lehetne tevedni

    Évjárat … 2013?
    Beszerzési ár … 20 EUR
    Beszerzési forrás … txtr
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): ?
    Garancia: jo kerdes... nem volt ra szukseg :D
    Össz használt idő … kb. 1 ev
    Átlagos (napi) használati idő … eddig nagyon keves (szakacskonykent volt hasznalatban), a parom most olvassa rajta az elso regenyt
    Megbízhatóság (olvasó): ?
    Előző olvasód … -
    Következő olvasód … -
    Mennyire szeret(t)ed: a parom nagyon szereti, nem tudom ez mennyire mervado :)

    Megérte a pénzét?: 8/10, 20 EUR-t siman meger, tobbet nem adnek erte...

    Olvasási élmény: 2/10

    Összegzés: 5/10 gyerekeknek vagy pl. strandolos, "utni-vagni" olvasonak jo lehet, vagy ahogy nalunk is, szakacskonyvnek, elsodleges olvasonak nem igazan jo a pici meret es a nagyon maceras file transfer miatt

    [ Szerkesztve ]

  • kuruczz

    tag

    NÉPÍTÉLET

    PocketBook 360+

    Rövid szöveges ítélet

    A műanyag ház kifényesedett, az ezüst fényezés megkopott (körbefutó keret, navigációs gomb), de szerencsére az anyaga is szürkés, így nem olyan ciki.
    Kijelzője nagyon jól olvasható, kicsi a PDF-hez, minden máshoz nagyon jó.
    Két olvasóprogram van rajta, az alap (Adobe) megjeleníti a borítóképet, de nem tud elválasztani, a másodlagos (FBReader) nem tud borítóképet produkálni, cserébe elválaszt (inkább többé, mint kevésbé helyesen, és felismeri akkor is az ékezeteket, amikor a másik program elvérzik).
    Nem tetszett, hogy a könyvek kezelése kissé nehézkes, bár tud szerző, cím, sorozat szerint rendezni, a navigációs gombbal nehézkes a keresés, a szövegbevitel, ráadásul eléggé hangosan kattog is.
    Formátumok közül sokat olvas, van amelyiket nem rendesen, az androidos olvasó szoftverekkel nem hasonlítható össze.
    A beépített alkalmazásokat alig használtam a navigációs gomb nehézkessége miatt.
    Van kedvencek mappa, ide alkalmazást, könyvet egyaránt lehet tenni.
    Több felhasználó használhatja, grafikus módon rendezett utoljára olvasott 10 könyvvel.
    A két utolsó könyv a kezdőoldal része.
    Hosszú az akkumulátor idő, mivel tényleg csak olvasni lehet rajta.
    Csuklópántot lehet rá két pozícióban rögzíteni.
    Van benne g-szenzor (kikapcsolható), így bármely helyzetben használható. Jobb-bal kézzel is.
    Kijelzi az olvasási pozíciót százalékban, így viszonylag könnyű kézzel megkeresni más olvasókon az aktuális oldalunkat.
    Minden gombot lehet programozni 2x8 funkcióval.

    Hibalista: a mikro USB foglalat forrasztása elengedett
    Ide hordtam szervizbe: garanciális szerviz, futár hozta, posta vitte
    Szerviz értékelése: 2 hónapig tartott a javítás

    Kijelző: Vizplex
    Zavaró tükröződés: 8
    Megvilágítás nincs
    Fényerő:
    Homogenitás:
    Érintésérzékenység nincs
    Méret 5”
    Felbontás 600x800

    Hardver
    Ergonómia: Készülékház csúszós műanyag, azonban egy nagyon jó kis fedele van, ami lepattintható a kijelző elől, és visszapattintható a hátuljára.
    Gombok két lapozógomb, négyirányú navigálógomb
    Anyaghasználat: Merev műanyag, használattól kifényesedik
    Forma: gombok a hosszanti él mellett, vékony, könnyű (130g)
    Szín sötétszürke-ezüst
    Bővíthetőség mikro SD foglalat
    Méret: ? kompakt méret, mindenhová befér, keskeny káva a kijelző körül
    Akkumulátor: felhasználó által cserélhető, rettentő sokáig bírja (2 hónap)

    Szoftver két olvasószoftver van, Adobe és FBReader
    Formátumok 16 formátumot kezel
    Elválasztás: FBReader nagyjából elválaszt
    Nyelv: magyarul tud
    Szótárak: nem próbáltam
    Használhatóság: könyvtárkezelése nehézkes, sok rendezési lehetőség (szerző, cím, sorozat, idő?, méret?)

    Évjárat: 2012
    Beszerzési ár: 36e HUF
    Beszerzési forrás: PocketBook.hu
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): 10
    Garancia: 3 év
    Szervíztapasztalatod: 5
    Össz használt idő: 7 hó
    Átlagos (napi) használati idő: heti kb 5 óra 10+ részletben
    Megbízhatóság (olvasó): reset gombot nem kellett használni
    Előző olvasód: Android tablet 7” Cool Reader, Ebook Droid …
    Következő olvasód: Nook Simple Touch
    Mennyire szeret(t)ed: 10
    Megérte a pénzét?: nem (fél évvel később ennél jobb, olcsóbb érintős 6"-t vettem)

    Olvasási élmény: 8

    Összegzés:
    Előnyök:
    Érdekes és jó kialakítású kisméretű eszköz, a hordozhatósága nem utolsósorban a remek fedele miatt kiváló, a dobozban kapott készülék már használható, nem szükséges hozzá külön tok. Sok formátumot kezel. Borzasztó hosszú (több mint két hónap) akkuidő. SD bővíthetőség. Wifi. Kádhoz, utazáshoz ideális.

    Hátrányok:
    Nagyméretű könyvállomány kezelésére alkalmatlan, a beépített memória 2G elegendő, és még kezelhető vele (nekem mindig az kellett, ami nem volt rajta).
    Hangosak a gombok, így társas éjszakai olvasásnál zavaró lehet.
    Ékezetes betűk a metaadatokban nem jelennek meg helyesen. (Olykor a szövegben sem).

  • doc

    nagyúr

    raktam egy linket az osszefoglaloba, azzal konnyen meg lehet talalni a nepiteletes hozzaszolasokat

  • grosy

    senior tag

    válasz JackFeryll #7111 üzenetére

    Erre meg csak azért válaszolok, mert ha valaki nem olvasna vissza, akkor tudja, hogy nem a márkát(?) "gyűlölöm", hanem a márkát IMÁDÓK nézeteivel nem tudok azonosulni.

  • grosy

    senior tag

    válasz doc #7122 üzenetére

    Nagyon király kezdeményezés Tőletek, mert ha valaki vásárlási tanácsot kér, akkor elég annyit mondani neki, hogy Kind...khmm...népítélet-kereső, azután meg már válogathat is.

  • grosy

    senior tag

    válasz kuruczz #7116 üzenetére

    Tudunk, tudunk.
    Én maradok, bírom a kritikát, de azért köszönöm :)

  • doc

    nagyúr

    válasz grosy #7124 üzenetére

    nem a 'mi' otletunk, hanem Kuruczz-e, ot illeti a koszonet :)
    viszont a hangulatkeltest jo lenne vegre befejezni, mert komolyan szetcsapas lesz a vege, miert kell ezt havonta legalabb egyszer vegigjatszani?

    inkabb irjatok Nepitelet postokat, mindenki a sajatjarol, objektiven, szubjektiven, ahogy tud :)

    [ Szerkesztve ]

  • kuruczz

    tag

    válasz doc #7126 üzenetére

    Nook Simple Touch

    Rövid szöveges ítélet

    Ami szempont volt a kiválasztásánál:
    - Elsősorban az, hogy végre lehessen tapizni, mert a tablet fantasztikusan vezérelhető volt a PB gombjaihoz képest, és abból már nem engedtem,
    - Sokat olvastam, mennyire jó a Pearl kijelző, és valami csodára számítottam…
    - Nagyobb kijelző,
    - Felbosszantott, hogy a napsütésben használhatatlanok kedvenc eszközeim, az androidos telefon és a tablet.
    Megjött. Addigra rengeteget olvastam az androidos lehetőségeiről, és megfertőződtem.
    Rootolás utáni tapasztalataim:
    A market áruháznál leragadt a 2.1-es androidjával. Külső appokat nem tudtam rá telepíteni, az áruházból is csak úgy, hogy kerestem egy alkalmazást, annak megkerestem az ajánlatait, és így tovább, amíg meg nem lett minden fontos. Ez belátható, hogy kissé nehézkes, de az eredmény az lett, hogy újságot olvastam, az addigi favoritom a Cool Reader nagyon jól működött, amőbáztam a napon, levelezést olvastam, olykor írtam is, szóval úsztam a boldogságban.
    Megjegyzem a sok képváltás miatt az akku kéthetenként kért enni…
    Azután megjelent a megvilágított kijelző… Gyorsan csináltam magamnak olvasólámpát. Most kissé mosolygok ezen…
    Hibalista: -
    Ide hordtam szervizbe: -
    Szerviz értékelése: -
    Kijelző: Pearl, nagyon szép napfénynél
    Zavaró tükröződés: 8/10 alig
    Megvilágítás nincs
    Fényerő:
    Homogenitás:
    Érintésérzékenység: nekem nagyon jó, széleknél (pl. ikonok áthúzása) gyenge
    Méret 6”
    Felbontás 600x800

    Hardver
    Ergonómia: szuper, bőr tokkal még jobb
    Gombok: négy lapozógomb, nook ’n’ gomb, power
    Anyaghasználat: kellemes az érintkező felület fent és lent is
    Forma: káva nekem oldalt, felül széles (~200g)
    Szín: fekete (ezért is vettem hozzá tokot)
    Bővíthetőség: mikro SD foglalat
    Méret: kézhezálló forma, kissé széles, tokkal nehéz zsebbe tenni …
    Akkumulátor: az androidos használattal elég rövid nekem másfél - két hét
    Tok: Sokféle kapható hozzá (külföldön), a kijelző védelmére a könyvszerűt részesítem előnyben.

    Szoftver: ami az android 2.1-be belefér
    Cool Reader, FBReader, EBookDroid, Prestigio reader, AlReader, Total Commander, Névnapp, Naptár, Számológép, Szókereső, Gmail, Wiki, hírek
    Formátumok
    Elválasztás:
    Nyelv:
    Szótárak:
    Használhatóság: Mivel tabletten hozzászoktam a jóhoz, ez kisebb korlátokkal megmaradt (aldiko, Moon Reader, Calibre Companion hiánya)

    Évjárat: 2012
    Beszerzési ár: 32e HUF
    Beszerzési forrás: 220Volt
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): 10
    Garancia: 1 év
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő: 19 hó
    Átlagos (napi) használati idő: minden nap, nem csak olvasásra
    Megbízhatóság (olvasó): nem fagyott le, gyors wifi kapcsolat
    Előző olvasód: PocketBook 360+
    Következő olvasód: Onyx Boox C65 After Glow
    Mennyire szeret(t)ed: 10
    Megérte a pénzét?: igen

    Olvasási élmény: 9/10

    Összegzés:

    Számomra majdnem tökéletes volt (ma is megvan), a világítás hiányát és a nehézkes gombokat leszámítva, ill. otthoni olvasásra az ágy mellé el tudnám képzelni 8”-ban.

  • kuruczz

    tag

    Még annyit, hogy a tokot vegyük a Hardvernél számításba, hisz ismerünk Valakit, akinek valakije azért vett olvasót, mert megtetszett neki a csupasz tokja...
    A szervizt azért vettem bele, mert nekem volt benne részem, ill. pont ma volt haszna a megemlítésének (Apple), de tegyük esetleg az egyébbe a végére.

    Remélem nem sértődött meg senki, mert szerintem a hozzászólásokból kiderül, hogy hozzáértőek, a szakma mívelői vagytok, írjatok hát véleményeket (főleg mivel többet is láttatok)!!!
    Ha valakit én bántottam meg, az kérem ne haragudjon, és bocsásson meg.

  • havri1

    félisten

    Helló!

    Még mindig nem találtam, normális tokot asszony Pocketbook Touh Lux 2-jére.
    3k alatt meg szeretném úszni, mert ilyen 5-11k között vannak jók, de soknak találom, nem szeretnék ennyit kiadni egy sima tokért, aminek ráadásul még az rögzítése is csak 4 kis gumis pánt..
    Ha nem megy 3k alatt, nem, de akkor tényleg jót szeretnék.
    Tudnátok ajánlani valamit konkrétan?
    Fehér színű kellene..
    Köszi!

    havri

  • koncsik

    MODERÁTOR

    válasz grosy #7104 üzenetére

    Sőt, ami tetszik, gyakran papirformátumban is megvan, mert néha olcsóbb. mint az elektronikus (40-50% kedvezmény), juhééé, 1x élünk :))

    Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

  • koncsik

    MODERÁTOR

    válasz doc #7122 üzenetére

    Na tessék, most te lettél a nép... :DDD
    Jók az összefoglalók. :R
    Mi van ha ugyanarról ugyanaz a véleményem? (+1 vagy like?) És ha más a véleményem? :F

    Szerk,: 7126-ban megvilágosodtam (hozzászólás, nem év, nem vagyok időutazó (sajna)...)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

  • doc

    nagyúr

    válasz koncsik #7131 üzenetére

    ha van velemenyed, ird le rendesen hosszan, igy aki keresi az kap egy rendes 'adatbazist'
    ha ugyanaz ketszer van leirva, akkor legalabb latja hogy nem csak egyvalaki velemenye, hanem meg van erositve :)

  • koncsik

    MODERÁTOR

    válasz koncsik #7130 üzenetére

    Azért ennek az OCD-m is az oka, mivel a Kozmosz/Galaktika/Metropolis vonalról minden megban, nem tudom abbahagyni...
    7131 Doc: Okéééé! "Yeah. This all sounds like a great idea with no chance of catastrophic failure." :R

    [ Szerkesztve ]

    Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

  • ABal

    őstag

    Van itt valakinek Kobo Minije?

    "Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

  • ABal

    őstag

    válasz grosy #7135 üzenetére

    Még tabletre vettem jópár könyvet a Kobotól, de már nem szeretek tableten olvasni.
    Elgondolkodtam, hogy vennék egyet, ha számomra elfogadható az összkép. Ehhez viszont szívesen kézbe venném, mielőtt döntök, vagy legalább meghallgatnám egy tulaj tapasztalatait.

    "Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

  • Libretom

    aktív tag

    válasz grosy #7124 üzenetére

    :( ...és én még komolyan vettem, hogy azzal akarsz végre foglalkozni, amiért ezt a fórumot létrehozták. Ám amíg a többiek értelmes és tartalmas hsz-eket írogatnak, Te megmaradtál a Kindle piszkálgatásánál. Tényleg nem unod még? Írjál kritikát a Pocketbook Miniről, abban a témában azt hiszem otthon vagy, és érdekelne is néhányunkat.

  • Libretom

    aktív tag

    válasz ABal #7136 üzenetére

    Van a családban Kobo Mini.

    Nagyon szerethető, pihe könnyű olvasó, kiváló (a Kobo Aura HD-vel azonos) op. rendszere van. Mivel a betűk vastagságát be lehet állítani, nagyon jó személyre szabható az olvasási kép. Nagyon jól lehet vele felhőből letölteni, mert gyorsan kapcsolódik pl. a Dropboxhoz, és gyorsan leszedi a könyvet. Ajánlott a kepub.epub fomát használni, mert azzal a legjobb. Ezt könnyedén meg lehet csinálni Calibre-vel. Kicsisége és könnyűsége miatt mellényzsebben kényelmesen elfér.

    Kijelző: (8/10) kellemes az alapárnyalat, enyhén vastagított betűkkel szuper az olvasási kép, kevés fénynél is jól olvashatók, még az apró betűk is.

    Érzékenység: (8/10) Nagy ritkán (mondjuk húszból egy esetben) kétszer kell oda bökni, hogy észrevegye, legtöbbször azonnal "veszi a lapot".

    Anyaghasználat: (10/10) Kiváló. Minden eddigi, általam ismert olvasónál (Onyx Boox 60, Kindle5, Pw. Kobo Aura HD, Pocketbook Mini) sokkal kevésbé, alig gyűjti az ujjlenyomatot a kávája (kivéve a Kindle Keyboardot). Nem nyiszorog a kezedben.

    Lapozási sebesség: (7/10) Lehetne gyorsabb, de kicsit sem zavaró. Az olvasás élvezetét nem befolyásolja.

    Oprendszer: (10/10). Nagyon praktikus, sok beállítási lehetőséggel. Ebben megveri a Kindlet.

    +10 pont: Előhívható a könyvek szinopszisa, fülszövege!

    Ebayen láttam már 10 körüli áron is....., egyébként 15-18 ezer között beszerezhető.

    Ezt érdemes elolvasni, ha többet akarsz tudni: [link]

  • grosy

    senior tag

    válasz Libretom #7137 üzenetére

    Így, szombat este felé kérnék némileg több humorérzéket, Kolléga ;)

  • ABal

    őstag

    válasz Libretom #7138 üzenetére

    Wow! Ilyen gyorsan! :R :R

    Már én is nézegettem ebay-en, még annál olcsóbban is láttam, bár nem emlékszem, hogy milyen állapotban voltak.

    "Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

  • Libretom

    aktív tag

    válasz ABal #7140 üzenetére

    Ahogy nézegettem az Ebay felhozatalát, nekem úgy tűnt, hogy a nagyon olcsó (állítólag új) példányokat nem szállították kis hazánkba, ki tudja miért!? Másrészt a posta költség is erősen képes drágítani az üzleten. Garancia meg nincs. Azt hiszem, hogy nálunk csak az Aurát lehet megvenni, azt is valami szlovák érdekeltségű cég árulja, ha igaz. Elvileg van garancia, de hogy azt miként lehet ténylegesen érvényesíteni, az talány!!

  • exacum

    tag

    NÉPÍTÉLET

    Cím Kindle 4 +1
    Rövid szöveges ítélet Anyukám (70 év) véleménye , ezért sok minden ami másnál hátrány nála nem jön szóba (pl pdf, képregény, tárhely). Szerelem volt első látásra, minden technikai dologgal hadilábon áll (mobillal telefonál, az sms-t elolvasni sem tudja), de ezt imádja :)
    Hibalista -
    Ide hordtam szervizbe -
    Szerviz értékelése:-

    Kijelző 10/10 nagyon szép, éles, a 3-4-es betű méretet használja, a betű tipusa számára kevésbé fontos
    Zavaró tükröződés: 9/10
    Megvilágítás -
    Fényerő:-
    Homogenitás:-
    Érintésérzékenység:-
    Méret 6"
    Felbontás 600x800

    Hardver
    Ergonómia: nagyon könnyű, vékony, órákon át fáradtság nélkül kézben tarható
    Gombok mindkét oldalon vannak lapozó gombok (bal kezesség nem hátrány), eleinte furcsa volt a "mozgásuk", de könnyen megszokható, nem túl érzékenyek (véletlen lapozás), de nem is túl "kemények" közel két éves használat után sem koptak el
    Anyaghasználat: 9/10 nagyon jól összerakott, nem recseg, kevésbé gyűjti az ujjlenyomatot mint a fekete, minőségi benyomást tesz
    Forma: 10/10
    Szín szürke
    Bővíthetőség -
    Méret: tökéletesen elfér, tokostól, egy átlagos női táskában
    Akkumulátor 10/10 Napi több óra használat mellett is hetekig kibirja

    Szoftver

    Formátumok 9/10 mobi, azw3, prc, txt, html, Illetve Calibrevel csaknem bármi, fektetve az átlag pdf is olvsható, de nem kényelmes, nem igazán jó rá.
    Elválasztás azw3-nál szerintem működik, de eddig nem próbáltam, nem volt rá szükség
    Nyelv: magyar nincs, angol ( anyukám csak magyarul tud, de azt a pár szót amire szüksége van ismeri, amikor megkapta együtt beállítottuk a fontos dolgokat)
    Szótárak: 7/10 működik a saját oxford szótára és az angol-magyar, német-magyar is, de a lapozó gombos kijelölés számomra nagyon idegesítő)
    Használhatóság: akinek nincs extra igénye (bocs, de pl a betűvastagság állíthatósága számomra nem annyira fontos) ebook olvasásra tökéletes, megbízható, gyors, könnyű, tetszetős

    Évjárat 2012
    Beszerzési ár kb 24 000Ft
    Beszerzési forrás angol Amazon
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): kolléga :)
    Garancia: nem volt rá szükség
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő 22 hónap
    Átlagos (napi) használati idő 3-5 óra
    Megbízhatóság (olvasó): tökéletesen megbízható
    Előző olvasód -
    Következő olvasód: ha még kapható lesz K4 Nem szereti a változásokat :))
    Mennyire szeret(t)ed: imádja
    Megérte a pénzét?: meg, szülinapi ajándék volt,

    Olvasási élmény: anyukámnak: 10/10, nekem 7/10 (Éljen a Pw!)

    Összegzés: 9/10 Vannak olcsóbbak, vannak okosabbak, de aki "csak" olvasni akar annak ez is jó választás

  • JackFeryll

    őstag

    NÉPÍTÉLET

    Cím Kindle 5
    Rövid szöveges ítélet: Első e könyvem. Nincsenek nagy igényeim, ne legyen lassú, lehessen rajta könyvet (nem képregényt és PDF-et, arra ott a tablet) olvasni, jóval többet bírjon üzemidőben mint egy tablet és kényelmes legyen fogni tok nélkül. Ezeket mind teljesíti.
    Hibalista -
    Ide hordtam szervizbe -
    Szerviz értékelése:-

    Kijelző 10/10 Nincs rá panaszom.
    Zavaró tükröződés: 9/10 Még nem volt probléma a tükröződés, csak azért 9/10 mert nem akarok elfogultnak tűnni.
    Megvilágítás -
    Fényerő:-
    Homogenitás:-
    Érintésérzékenység:-
    Méret 6"
    Felbontás 600x800

    Hardver
    Ergonómia: Imádtam a gombokat, időnként ha nem figyeltem véletlenül el tudtam lapozni mert mindkét oldalon van lapozógomb, de nem volt zavaróan gyakori.
    Anyaghasználat: 9/10 Nincs gagyi érzete. Nincs rá panasz.
    Forma: 10/10 Nekem az összes olvasó közül a Kindle formavilága tetszik leginkább. Kindle 4-5-pw. Szubjektív dolog, de ezt nekem álmodták meg.
    Szín fekete
    Bővíthetőség - Nincs, de mint mondtam könyveket olvasok csak és 10 könyvet se tartok egyszerre magamnál, nem hogy több ezret hogy ez gond legyen.
    Méret: A 6" olvasásra tökéletes, elfér mindenhol, kézre áll, imádom. PDF olvasásra mérhetetlenül kicsi. Oda inkább a 10" körüli méret való.
    Akkumulátor 10/10 Napi több óra használat mellett is hetekig kibirja

    Szoftver
    Formátumok 9/10 AZW3, AZW, TXT, PDF, MOBI, PRC. Calibre-vel kb bármi konvertálható.
    Elválasztás
    Nyelv: 99%-ban angolul olvasok, így nem volt gond az angol nyelv.
    Szótárak: szoftver 9/10 kijelző alkalmassága 4/10 Oxford egynyelvű szótárat használok, de ezen az olvasón nem is próbálkoztam annyira körülményes a kijelölés. Szerintem ehhez elengedhetetlen az érintőkijelző ha nem akarunk többet szótárazni mint olvasni.
    Használhatóság: Nekem sosem kellettek a gizmók, mindig a letisztultságra törekszem maximális funkcionalitással. Ezt hozza.

    Évjárat 2012
    Beszerzési ár kb 25 000Ft
    Beszerzési forrás edigital
    Megbízhatóság (beszerzési forrás):
    Garancia: 1 év
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő 1 év
    Átlagos (napi) használati idő 2-6 óra
    Megbízhatóság (olvasó): megbízható
    Előző olvasód -
    Következő olvasód: Kindle PW 2
    Mennyire szeret(t)ed: nagyon, de hiányzott a világítás
    Megérte a pénzét?: abszolút, USA-ban pedig ingyen dobálják.
    Olvasási élmény: 8/10 (csak a világítás hiánya miatt)
    Összegzés: 9/10 Nagyon jó ár-érték arányú minőségi olvasó. Aki e-könyveket akar olvasni annak maximálisan tudom ajánlani. Aki PDF-et és képregényt is szeretne az keressen céleszközt. Ez nem az.

  • JackFeryll

    őstag

    NÉPÍTÉLET

    Cím Kindle Paperwhite II
    Rövid szöveges ítélet: Kindle 5-el tökéletesen meg voltam elégedve, de még egy valami hiányzott : a világítás.
    Hibalista -
    Ide hordtam szervizbe -
    Szerviz értékelése:-

    Kijelző 10/10 Tökéletes
    Zavaró tükröződés: 9/10 Még nem volt probléma a tükröződés, csak azért 9/10 mert nem akarok elfogultnak tűnni.
    Megvilágítás - 10/10
    Fényerő:- 9/10 Furcsa hogy nem lehet kikapcsolni, de minimumon nem is látszik hogy be van kapcsolva a világítás az akksi meg bírja minden gond nélkül.
    Homogenitás: 9/10 Ha jól tudom a leghomogénebb megvilágítású kijelző a piacon. Nincs rá panasz. A lámpánál ezerszer jobb.
    Érintésérzékenység: 8/10 Jó, nagyon ritkán nyúlok mellé.
    Méret 6"
    Felbontás 9/10 1024x768 Nekem már a 600x800 is jó volt a Kindle 5-ön.

    Hardver
    Ergonómia:
    Anyaghasználat: 9/10 Nincs gagyi érzete. Nincs rá panasz. Zsíros manccsal azért valamennyire gyűjti az ujjlenyomatokat.
    Forma: 10/10 Nekem az összes olvasó közül a Kindle formavilága tetszik leginkább. Kindle 4-5-pw. Szubjektív dolog, de ezt nekem álmodták meg.
    Szín fekete
    Bővíthetőség - Nincs, de mint mondtam könyveket olvasok csak és 10 könyvet se tartok egyszerre magamnál, nem hogy több ezret hogy ez gond legyen.
    Méret: A 6" olvasásra tökéletes, elfér mindenhol, kézre áll, imádom. PDF olvasásra mérhetetlenül kicsi. Oda inkább a 10" körüli méret való.
    Akkumulátor 10/10 Napi több óra használat mellett is hetekig kibírja.

    Szoftver
    Formátumok 9/10 AZW, BMP, DOC, DOCX, GIF, HTML, JPG, Mobipocket, PDB, PDF, PNG, PRC, TXT Calibre-vel kb bármi konvertálható.
    Elválasztás
    Nyelv: 99%-ban angolul olvasok, így nem volt gond az angol nyelv.
    Szótárak: szoftver 10/10 Tökéletes, a kijelölés is gyors és kényelmes az érintőkijelzőn. Én csak Oxford egynyelvű szótárat használok, de le lehet tölteni mást is.
    Használhatóság: Nekem sosem kellettek a gizmók, mindig a letisztultságra törekszem maximális funkcionalitással. Ennek teljesen megfelel.

    Évjárat 2013
    Beszerzési ár kb 38 000Ft
    Beszerzési forrás német eBay
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): német eladó
    Garancia: 2 év
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő 1 hónap
    Átlagos (napi) használati idő 2-6 óra
    Megbízhatóság (olvasó): megbízható
    Előző olvasód Kindle 5
    Következő olvasód: -
    Mennyire szeret(t)ed: Nagyon.
    Megérte a pénzét?: abszolút, bár itthon elég borsos az ára és a legtöbb helyen még így is a reklámos verziót árulják. Érdemes rákérdezni.
    Olvasási élmény: 10/10 Olvastam papíron, tableten, monitoron (pfujj) és ez mindent überel.
    Összegzés: 9/10 Nagyon jó, minőségi olvasó. Aki e-könyveket akar olvasni annak maximálisan tudom ajánlani. Aki PDF-et és képregényt is szeretne az keressen céleszközt. Ez nem az.

    [ Módosította: doc ]

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz JackFeryll #7145 üzenetére

    Copy-paste?
    (PPW esetén aligha lenne értelme a jó gombokról írni...)

  • JackFeryll

    őstag

    válasz Degeczi #7146 üzenetére

    Igen néhány dolgot átírtam mert nagyon hasonló a kettő, de úgy tűnik a gombok felett elsiklottam. Hála a nagyszerű fórum motornak nem tudom már szerkeszteni. Tekintsétek semmisnek a gombokat.

    [ Szerkesztve ]

  • lazlogogola

    tag

    válasz kuruczz #7110 üzenetére

    A Kindle olyan mint a BMW.

    BMW-t az vesz akinek nem elég gyors a Mercedes és nincs pénze Audira! :DDD

    :C Csak vicc volt,de nem tudtam kihagyni! :C

  • Arolotifar

    őstag

    válasz lazlogogola #7148 üzenetére

    Nem volt vicces :)

    "Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

Új hozzászólás Aktív témák