Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Pörp #3467 üzenetére

    Nézd meg a visszavásárlási táblázatot a szerződésedben.
    Csak a rendszeres díjakra vonatkozik, és abból is csak a kezdeti egységekre

    Bnetes szerződésekben kezdeti egységnek általában az első két év teljes befizetett díja számít.

    A kezdeti egységek aktuális értékének egy bizonyos százalékát kapod csak vissza (ezt számolhatod ki a visszavásárlás táblázatból)

    A rendszeres díjaid felhalmozási egységeire a visszavásárlás 100%.

    A kötéstől számított 2 éven belül csak kezdeti egység kerül a rendszeres számládra.

    Az eseti befizetéseid mindig teljesen külön kezelendők, azokra a visszavásárlás mindig 100%

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Pörp #3467 üzenetére

    1. Kérd el tőlük a visszavásárlási táblázatot.

    2. kérdezd meg, milyen költségei vannak a konstrukciónak.
    Ha nem bízol abban hogy mindent elmondtak - nem úszod meg - kérj egy "szerződési feltételek" nyomtatványt (ajánlati nyomtatvány melléklete). Ülj le és bogarászd át, hogy az elmondottakhoz képest mit látsz benne költségként. A legfontosabb szempontod, a költségek kitermeléséhez szükséges hozam. Egy Excelben 20 évre simán kiszámolható.

    Az ódák ne tévesszenek meg. Tudj meg többet a befektetésekről ha arra akarod adni a fejed és ne sajnáld, ha csak fél év múlva vagy döntésképes. Jó helyen van a pénzed addig a bankban. Azért sokat ne gatyázz!

    Mit nem mondtak el?,
    Ha az analízist egyébként jól csinálták, elvileg az életpályaterved megvan (gyerek lakás nyugdíj, stb). Befektetési kockázati szintről volt szó?

    [ Szerkesztve ]

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Pörp #3470 üzenetére

    "Konkrétan itt arról lenne szó, hogy a pénzem egy kínai pénzintézethez kerül, ahonnan hitel formájában egy kínai gyártócég felveszi a befektetők pénzét, hogy termelhessen?"

    Hát ennyire azért még nem tűntek el az országhatárok.

    Magyarországon bejegyzett befektetési alapokba kerül a pénzed. A befektetési alapok kezelői a kínai értékpapírpiacon kereskednek, igen a te pénzed is valahol benne van. Abból a pénzből amiért cserébe kínai részvényt kapnak, a kínai cég igen valószínűleg még egy betonkeverőt tud rendelni a felhőkarcoló építéséhez. Aztán amikor a cége részvényei többet érnek, az alapkezelőd neked is többet tud adni, ha pénzre akarod váltani.

    De nem közvetlenül fektetik be, ez fontos

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Pörp #3470 üzenetére

    még valami eszembe jutott: nem ők fektetik be, hanem te.
    senki nem kezeli a pénzedet, csak javaslatot ad hogy hová tegyed. minden felelősség a tiéd.

  • DrM

    csendes tag

    válasz Pörp #3473 üzenetére

    El. Az összeset. Köss lakástakarék pénztári szerződést, ott semmi kockázat nincs. MINDÍG olyan befektetési formát válassz amit ismersz és megfelelő mennyiségű információval rendelkezel ahhoz, hogy nyugodtan aludj.

    'Trust the pilot'

  • bill.getc

    csendes tag

    válasz Pörp #3467 üzenetére

    Szóval az én opcióm az lett, hogy fizessek be minden évben 500.000HUF-ot egy számlára, 20 éven keresztül folyamatosan. :Y :Y :Y
    Idéztem nem én találtam ki!

    Ej ej! Már megint ez a rendkívüli objektivitás! Nem érdekes mit akar az ügyfél vagy hogy áll anyagilag! Köss neki egy ötszázezrest az a tnet sztenderd! Elment a szakmai vezetőjével tárgyalni! :Y Vak vezet világtalant! :(
    Utána aképzésen mutogatják őket mint a bazári majmokat. Végrehajtották a know-howt! :C Az hogy még egy év után is frusztrálja a barátját a beszélgetés senkit nem érdekel! Lehet hogy már nincs is a tnetnél!
    Hány emberrel tették ezt meg???? PSZÁÁÁÁÁÁÁÁF!!!!! :Y

    Ki mit hallott?

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Pörp #3473 üzenetére

    röviden : nem veszítheted el (illetve...)

    a befektetéseknek többféle kockázata van

    erről épp most írogatok. Ha érdekel kicsit más szemszögből is, nézz fel ide. Egy cikksorozat elejét látod.

    1. árfolyamkockázat

    Az árfolyamkockázat egyik tényezője a piaci érték. (előre jól meg kell sejteni)

    Az árfolyam kockázat másrészt abból adódik, hogy neked kell meghoznod a helyes befektetési döntéseket. (Nem sejted meg jól az árfolyamokat, tehát nem teljesül az olcsó vétel, drága eladás)

    Adódhat még a valutaárfolyamokból is: A magyar pénzedet külföldi befektetésekhez az ottani valutára kell átváltani. Ezt a kockázatot csak úgy kerülheted el, ha a pénz itthon marad.

    1.a Folyószámla (bankbetét) - az árfolyamkockázatot a pénzintézet vállalja. Ezért alacsonyak a betéti kamatok. A kamat nem lehet negatív! Előre rögzített a kamat mértéke.

    1.b bármilyen pénzintézet befektetési termékei - az árfolyamkockázatot a befektető vállalja. A hozam lehet negatív! Előfordul hogy hosszabb távon garanciákat kapsz. A UL amit tavaly óta nem mertél megkötni, rendelkezik ilyen kockázattal

    2. csalási kockázat
    2.a nem valódi pénzintézettel kerülsz kapcsolatba - a begyűjtött pénzeddel elszaladnak. védekezés a PSZÁF honlapjáról.
    2.b nem valódi a tanácsadás - megtévesztő szakértelem, mögötte semmi (szakszavak, ködösítés, nagy hozamígéretek)

    3. intézményi kockázat
    Kérdés, ha a pénzintézet tönkremegy, mi lesz a pénzeddel.

    3.a Bankbetéteknél Magyarországon minden bankban elhelyezett betét visszafizetését elég jól garantálja az OBA. Minden betétes minden egyes forintjából félretesznek egy keveset a Magyar államkasszában, hogy gáz esetén kártalanítani tudjanak.

    3.bBefektetéseknél ugyanígy jár el a BVA. Bizonyos tevékenységek végzéséhez a tagság kötelező. Pl befektetési alapkezelői tevékenység.

    4. Államkockázat
    Látod, az állam elég sok mindent próbál biztosítani hogy a jövedelmeid újraelosztását biztonságos befektetésekben tudd megtenni. De mi van akkor, ha rosszul gazdálkodik? Minden pénzeszközt azonnal lefoglal hogy a nemzetközi hitelezői előtt ne égjen be. Ez az államcsőd. Ilyenkor általában semmit nem tud garantálni. Bár nagyon sokan ettől félve biztonságos államokba viszik a betéteiket (lehetséges, nem tilos) hogy kivédjék az államkockázatot is, de azt azért tudni kell hogy az államcsődből több féle mélységű létezik és csak a legsúlyosabbak esetén fagyasztják be a betéteket. Ezt azonban tényleg nem lehet előre kiszámítani. szerintem elég egy magyarországon

    Válasz a kérdésedre
    Te attól félsz, hogy a befektetési alapkezelőnél valaki egyszer csak meglóg a pénzeddel Lehetetlen. Vagy attól, hogy a kínai értékpapírpiacon a magyar befektetési alapkezelő ellenőrizhetetlen égbe fektet? Ezeket kizárnám.

    Sokkal inkább veszélyben van egy magyar befektető attól, hogy kóklerek adnak neki tanácsot, tehát egy csalási és egy árfolyam kockázat. bármilyen pénzügyi tanácsadó a törvény szerint nem jogosult a portfóliókezelés tevékenységre a sima kis független biztosításközvetítői vizsgájával. Ha megteszi, bűncselekményt követ el. Ennek ellenére a tanácsát megfogadva csinálhatod azt amit mond, de minden felelősség rajtad van, nem panaszkodhatsz senkinek.

    Módszer és példa az elkerülésre
    A Capital Partners sztori ugye mindenkinek megütötte már a fülét. A balhé márciusban robbant ki, sokan csak ekkor szereztek tudomást a csalásról még a befektetők közül is. Ha valakinek kicsit is gyanús volt a CP erőszakos hívásáradata, de érdekelte hogy valós-e amit ajánlanak, kb már fél éve utánanézhetett volna hogy legalább a csalási kockázatot elkerülje. Fél éve fent van a PSZÁF honlapján egy figyelmeztetés, hogy FELÜGYELETI ELJÁRÁS folyik a CP ellen. Aki addig fektetett be náluk az vétlen. Aki azután, az balek. Aki azóta nem vette ki a pénzét, az szintén balek.

    Most mit gondolsz, elveszítheted a befektetett pénzedet?

  • mate.kati

    csendes tag

    válasz Pörp #3467 üzenetére

    Szia!

    Én utánanéztem, szerintem butaság rájuk hallgatni. Elkövette azt a hibát egy ismerős (részéről hiba, részemről szerencse), hogy elkérhettem átolvasásra az ajánlatot.

    Kijegyzeteltem, majd egy független tanácsadót megkérdeztem, aki már egy ideje tájékoztatott a pénzvilág dolgairól. Megmutatta a rejtett költségeket (nézd meg az ajánlatban a "kezdeti költségek" alatt mit találsz (általában az első két évből, a Brokernetes változatoknál az első három évből vonnak általában 6-9%-os költségeket, a Brokernetes változtatoknál 9-13%-okat), és a Brokernetes változatokban jóval szarabb a visszavásárlási táblázat értéke minden évben.

    Bementem a "termék" biztosítójába, ahol ugyanazt a megoldást negyedéves befizetésekkel (ilyen nincs a bnetesben) ajánlották, jóval alacsonyabb költségekkel, ráadásul felhívták a figyelmem, hogy az ügynök azért ajánlott 500000 Ft éves díjjal, mert abból képzik a jutalékát, de az nekem nem jó, ráadásul ez korábban az adóvisszatérítésre jogosult ügyfeleknél az adóvisszatérítés szempontjából volt "optimális" mértékű éves díj. DE azóta nincs az ilyen jogcímen visszaigényelhető 20% adójóváÍrás.

    Én nagyon úgy éreztem, hogy palira vettek, le akartak nyúlni. Nem is veszem fel azóta a hívását, egyszer megmondtam neki, hogy nem korrektül tájékoztatott, nem kérek további tájékoztatást.

    apolitikus politikus aktuarius

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Pörp #3467 üzenetére

    Újra kőbaltásan,mert a dumából ritkán van pénz:
    Egy jól(baromi jól menedzselt) kombi hitelből pénzt lehet kivenni,de mindenképp olcsóbb,mint egy annuitásos,ám szemezgessetek tényeken-számokon-íme a sajátom:
    Rendszeres díj kiegyenlítés (Ügyfélszolgálat) 2005.09.13
    Végrehajtás napja2005.09.13
    Díjbeérkezés dátuma2005.09.09
    Befektetett összeg 350 000,00 HUF

    Költségelvonás összege -45 105,70 HUF
    Biztosítási évforduló2006.08.26
    Költségelvonás összege -111 675,45 HUF
    Biztosítási évforduló2007.08.26
    Költségelvonás összege -67 728,59 HUF
    Biztosítási évforduló2008.08.26
    Költségelvonás összege -87 780,18 HUF
    Biztosítási évforduló2009.08.26
    2010 08 26 lesz a következő és akkor lesz öt éves a konstrukció, valamint akkor lesz esedékes a hatodik díjfizetés is.

    Főbiztosítás
    Pénzpiaci forint 2 679 594,21 HUF
    Nem fűznék hozzá semmit,számoljanak mások- persze én már megtettem.:-)

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Pörp #3467 üzenetére

    Szia!

    Brókernet lévén sok mindent nem mondtak el Neked. Én ismerem, mivel találkoztam velük, takarítom is a szemetet utánuk, ugyanis:
    1. Független pénzügyi tanácsadással foglalkoznak... na igen, a kérdésem az lenne, mitől független? az ügyfél érdekeit nézi? Nem igazán, inkább a sajátját, a jutalékot, ezért nagyon sokan képesek embereken átgázolni. Ők egy-egy biztosító érdekeit képviselik, ugyanis azokat a termékeit ÁRULJÁK!!! Ha nekem az ügyfél a fontos, és nekem az, én nem árulok neki semmit, hanem megkérdezem mit szeretne, megnézem miben van benne, és felvilágosítom, utána ha kéri, tudok segíteni neki, és megkeresni azt, ami neki jó.
    2. Kijött egy összeg. Remek, még ha bele is fér, kifizeted minden évben. DE! Ki rakja be a pénzed és hova, meg miért? És ha valakire rábízom a pénzem, mi az, hogy nem nyúlhatok hozzá? Hagyjuk ezt! Megint kinek az érdeke? Teleszórták ilyen szemetekkel a piacot, de az ember pénze csak bent van, és nem kezelik, ez elfogadhatatlan. Neked adnak rá lehetőséget, mondjuk egy vagy két alkalommal ingyen áthelyezheted, a többinél durván fizetni kell, de egy ilyen időszakban hányszor kellett volna? És hányszor tették meg? Ennek a következménye, hogy az ilyen típusú befektetések átlagosan 50 és 80 százalék között buktak. A megoldás egyszerű lett volna, oda kellene figyelni az emberek pénzére, és nem csak passzívan berakni valahova, aztán majd lesz valami vele.
    Én ezt nem tudom elfogadni!! Gáz!!!
    És lehet ezt normálisan csinálni, és a TÉNY, hogy bármelyik intézet meg is tehetné, és ugyan meg is teszik az aktív kezelést, de a tényleges tőkét csak maguknak termelik meg, az ügyfél fel semmit!!
    AKTÍV befektetés az országban, ahol az áthelyezés INGYENES csupán egyetlen egy helyen van, egyetlen egy ilyen cég van, és az ügyfelek nem, hogy nem ismerik a mínusz szót, de veszteséget sem értek el!
    És én ehhez adtam a nevem, mivel a többi sajnos katasztrófa, volt, hogy megkerestek, hogy itt-ott dolgozzak, de miután 15 perc után nem mondták el, mit kell tenni, és milyen cég ez... felejtő.
    És a legfontosabb számomra. Ezeknél a cégeknél a legtöbb ember nem tudja miről beszél, nincs szakmaiság, hozzáértés a háttérben, és nincs ilyen termékük!!! Én úgy mondom el az embereknek, hogy a saját bőrömön tapasztalom, hogy basszus ilyen aktív kezeléssel akármit teszek, nem megy lejjebb :) csak nő a pénzem, mert van aki figyel rá, és erre én is akkor nézek rá amikor akarok, akár óránként!!! És nem egy év múlva az értesítőben tudom meg, hogy elbukott a pénzem!
    Nos, remélem tudtam választ adni a kérdéseidre és segítettem!
    Peti

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Pörp #3496 üzenetére

    Én azt szeretném megfejteni, hogy a brokernet által kínált befektetések valóban humbuk, lehúzós dolgok, vagy ténylegesen van-e bennük korrekt lehetőség.
    Az én konstrukcióm Bnetes, melynek majdnem minden részletét láthatod egy föntebbi hsz-ben.(egy komoly költség még van rajta,éspedig az eladás-vásárlási árkülönbözet,mely az esetemben 5%,de ez a tétel természetesen benne van a jelenlegi aktuális értékben.Van még egy 1,73%-os éves alapkezelői díj és 520 forint havi számlavezetési díj-ezekkel ennyi az annyi)

    A bajom az, hogy pl. a tanácsadóm a múltal példálózik. Kiragadtak x-y évek között görbéket, amelyek mennek felfelé, van bennük válságrész is, ahol kicsit lefelé, de utána megint felfelé, és ez milyen jó.
    A múlt nem garancia és itt éppen az x-y kiragadott évek a fontosak,mert nem mindegy,h 10 évet vagy az utolsó másfél évet ragadta ki.
    Nincs garancia!!! Foglalkoznod kell vele,különben nagyon elúszhatsz,de ha belejössz,akkor bőven jobb lehetsz egy hasonszőrű szamárvezetőnél.

    Ez nekem nem bizonyítja, hogy a jövőben is ilyen tendencia lesz.
    Bizony,hogy nem bizonyíték!(csak tájékoztató)

    Én csak azt látom mindenféle rasszizmus nélkül, hogy Kína ontja magából a - kevés kivételtől eltekintve - silány minőségű, gyakran nyíltan másolt termékeket. Ebben van a jövő? Fejlettebb EU-s országokban még van igény a minőségre, ott hogy szeretne a kínai, másolt termék nagy teret nyerni a következő évtizedekben? Ha pl. a fejletlenebb EU-s országok elkezdenek fejlődni (ami jó lenne), az embereknek nőket az igénye a jobb minőség iránt, amit Kína egyenlőre nem tud biztosítani szerintem...
    Én ezen a vonalon el sem indulnék- a tőzsde nem így működik,főleg nem rövid távon...

    Elnézést Forestől, mert látom,hogy az ő hsz-re ment a kérdés!

  • DrM

    csendes tag

    válasz Pörp #3497 üzenetére

    Itt nagyon komoly félreértések/félrevezetések vannak. A bnet-es ügynök független bizt. ügynöki tevékenységet végez, törvény szerint nem kezelheti a pénzed. Az alapkezelő kezeli a pénzed szigorú szabályok szerint. Azt, hogy melyik befektetési alapba kerül a pénz az ügyfél dönti el, onnantól hogy választott minden felelősség az övé, a kockázatokat ő viseli, ezt az ajánlat megtételekor alá is írja.
    A többi kérdésre csak röviden:
    -van olyan szerződés ami gyakorlatilag csak egy eseti számla bár a jutaléka töredéke a megfejős szerződéseknek->ilyet nem a bnet-nél kell kötni
    -mivel az ügyfél hozza a befektetési döntéseket max a véleményét kérheti ki az ügynöknek, úgy már azért kezelhetőbb(nek néz ki) a dolog
    -az ügynököket üzletkötőnek veszik fel, a bnet üzleti modellje a kapcsolati tőke kiaknázására épül, egy mérnök ebből a szempontból igenis értékes "tanácsadó"
    Ha komolyan érdekel a téma Széltolóval konzultálj, régóta benne van a körforgásban és sok fórumtárssal ellentétben (magamat is beleérte) függetlenül tud nyilatkozni, nem érdekelt az üzletkötésben.

    'Trust the pilot'

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Pörp #3499 üzenetére

    Jó kérdés...Ezzel a tétellel ilyen szintem még nem számoltam,pedig igazad lehet... Majd az ezzel többet foglalkozó fórumtársak megerősítik vagy cáfolják a díj mértékét.Az szent,hogy nem olcsók ezek a konstrukciók,de mint látod kitermelhető a költség.

    Ezt hogy érted? Én nem értek ezekhez...
    Rövid távon a piacokat a kapzsiság és rettegés mozgatja. Ebbe ásd bele első körben magad,aztán talán könnyebb a döntés.

    Ha csak befektetésre szánnál valami hasonló UL-t,akkor kis rendszeres vagy egyösszegű,de az előzőnél mindenképp eseti díj és ide dobáld a fölös pénzed.

  • DrM

    csendes tag

    válasz Pörp #3501 üzenetére

    Marketing. Kötnél velük szerződést ha azzal a szöveggel jönnének, hogy "itt a tuti, 20 évig nem nyúlhatsz hozzá, a spéci bnet kedvezmények miatt 2 év díja helyett 3-al nyúlunk le és még a felelősség is a itéd:D" Valószínűleg nincs még olyan régóta ott a "tanácsadó" a cégnél, még azt is el tudom képzelni hogy komolyan gondolta amit mondott. Az alapkezelő az 1,75-öt arra szedi hogy próbálja kiválasztani neked hogy ha van 5 kínai cég melyik lesz az a 3 amelyik ügyvezetője betonkeverő helyett nem házat sikkaszt magának, ezáltal a piaci átlagnál jobb hozamot ér el;). Ez viszont nem véd meg attól hogy ha kína és nem veszed ki belőle elég gyorsan a pénzed ne bukj rajta.
    Elég hamar bele lehet tanulni a dolgokba és évi 8-10% NETTÓ hozam eléréséhez nem is feltétlenül kell éjjel nappal figyelni az árfolyamokat.

    'Trust the pilot'

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Pörp #3501 üzenetére

    Mert ezesetben, nekem igen komolyan ki kell képezni magamat, és managelem a magam pénzét, ez nyilván a legtisztább módszer
    Ezt én erősen támogatnám...:-)

    "neked nem kell vele foglalkozni, majd én figyelem, szólok ha változtatni vagy belenyúlni kell, és megbeszéljük mi a legjobb lépés".
    Ha így tenne,akkor nehezen tudna bármit is eladni:-)
    Duma-duma-duma,de éppen ez kell az átlagos ügyfélnek:-)

    Illetve miért nyilatkozott úgy a bnet, hogy mostmár nem maradhat egy befektetés se kezeletlenül bnet oldalról?
    Mert,ha a te embered abbahagyná az ipart,akkor a szerződésed kezelését megkapja egy csapat,amely éppen arra teremtődött,hogy az otthagyott szerződésekkel foglalkozzon vagy más esetben megkaphatja az embered fölöttese is.

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Pörp #3504 üzenetére

    Nekem tetszik,ahogy számolgatsz...

    Egyébként ha 20 év múlva jóval kevesebbet fog érni az a 10 misi, csak egy kiló kenyérre lesz elég, akkor mi történik?
    Akkor azt hiszem,hogy mindannyian beszoptuk....:-)

    20év csak rövidtávnak számít?
    Ez már mindenképp számít.

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Pörp #3510 üzenetére

    Kezded érteni:-)
    Nagyrészt csak duma van a magukat tanácsadóknak mondott tarsolyukban,de vannak valódi hozzáértők is-őket kell megtalálni,ami szerintem nagyon nehéz.( én már vázoltam egyszer,hogy szerintem mi mentén kellene elindulni,hogy megtalálható legyen)
    A fő probléma,hogy a rendszeres díj megállapításában ellenérdekben van az ügyfél és tanácsadó. A másik gond,hogy eddig még nem tudták kellően érdekeltté tenni a tanácsadót az ügyfél befektetésének a hatékony kezelésére. A nagy mínuszok esetén sincs szankció,de vastag pluszok esetén sincs ösztönző-szóval nyugodtan kóklerkedhet:-)

  • DrM

    csendes tag

    válasz Pörp #3510 üzenetére

    Arra mindenképpen felhívják a figyelmed hogy komoly megtakarítási céljaid voltak és ha mást nem szerződéstől függően a első 2-3 év díját mindenképpen fizesd be:D
    Bocsánat, rettenetesen rosszindulatú vagyok :B

    'Trust the pilot'

  • DrM

    csendes tag

    válasz Pörp #3514 üzenetére

    Ha mondok olyat ami 3 évre megköthető akkor az érdekel? ;]
    (figyeld a kis sarokbaszorítós köcsög üzletkötői fordulatot :)))

    'Trust the pilot'

  • DrM

    csendes tag

    válasz Pörp #3513 üzenetére

    Ez a jutalék biza jellemzően a kezdeti költség nevű tételből van előteremtve. Igazából azon csodálkozom hogy erre eddig nem figyeltél fel mert ez az első 2-3 éves befizetést gyakorlatilag el is tudja vinni egy remek mlm módozatnál... ha erről eddig nem beszélt a "tanácsadó" itt az ideje hogy rákérdezz.

    'Trust the pilot'

  • DrM

    csendes tag

    válasz Pörp #3514 üzenetére

    "...Ugyanannyit kattint az egérrel... "
    az egész alapért kattint annyit amennyit. Ha ebből a tortából te nagyobb szeletet eszel többet fizetsz érte. Félreértés ne essék, itt nem privát vagyonkezelésről van szó, vannak befektetési alapok x milliárd forint össztőkével és ha te úgy döntesz hogy belelapátolod a pénzed akkor arányosan viseled a költségeket.

    'Trust the pilot'

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Pörp #3497 üzenetére

    Kedves Pörp!

    Az alapvető probléma a hozzáértéssel kapcsolatban szerintem mindösszesen annyi, hogy rossz a rendszer. Vagyis: ha valakinek van felsőfokú végzettsége, diplomája, akkor oszthatja az észt pénzügyi területen, függetlenül attól, hogy előtt műszaki területen volt, vagy akárhonnan fordult 180 fokkal ide, pénzügyre. Az összefüggést eddig nem sikerült elmagyaráznia nekem PSZÁF-es "szakembereknek" sem.
    Ha nincs diplomája valakinek, az elvégezhet egy BOI-s vizsgát, ott megint gyönyörű dolgokat oktatnak, konkrétan arról szólt, amit nekem is el kellett végeznem, hogy működhessek, hogy azt kell láttatni az ügyféllel, hogy minden miatta van, neki lesz jó, és jött a következő mondat, szó szerint idézem: "ez a látszat, minden szart el lehet nekik adni, volt egy olyan biztosítás, ami az országban egyetlen egy embernek volt, én adtam el, egy bencés szerzetesnek"
    Remek mondom, hajrá! És ezt végig kellett ülnöm, katasztrófa, olyan ügynök képzés megy, hogy öröm volt nézni, és ezek az ügynök tolják tele a piacot a csodálatos termékekkel, amiről azt sem tudják mi is az.
    Ez a nagy baj! Eljöttünk onnan, és azt azonnal el kell felejteni, mert ők azt sem tudják, hogy mi mit is végzünk. Ne haragudjatok az idézett szöveget nem mondom meg ki mondta! Bnet-nél is halom hozzá nem értő ügynök van, a marketing nagyon jó, olyan duma van, hogy tuti jó, de nem értenek hozzá, ügynökök, és ha kell, ha nem letolják az ügyfél torkán a terméket, mindezt független címszó alatt. Ők több terméket értékesítenek, és nagyon sok biztosító megégette már magát velük, de mégis hozzájuk fordulnak, mert tény, hogy az egyik legnagyobb M.o.-on, könnyen tudják tolni ezeket, és nagyon jutalék is van, a vezetők felé meg mégegyszer ekkor, ezért is van üvegpalota meg minden, de ha olyan jók lennének, nem kaptak volna a vezetőségi autók az elmúlt 1-2 évben annyi kromofágot... ez úgy gondolom magáért beszél---> dühös, pénzét vesztett, átvert ügyfél...

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Pörp #3791 üzenetére

    Szia!
    Ha a bnetes tanácsadó/üzletkötő független, akkor elvileg nincs felelőssége, sőt joga se ahoz, hogy az általam befektetett pénzt managelje?
    Ez bizony egy ilyen faramuci helyzet....

    [link]
    Én itt kettessel látom kezdődni a szintet...

    így kevesebb a félreértés:
    [link]

    Argentínánál is ugyanaz,mint a kis kínai piaccal:
    [link]

    London:
    [link]

    A nagyfiúk:
    [link]

    Tehát a friss adatok sem stimmelnek,így a kiindulóknak is érdemes lehet utána nézni...

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Pörp #3877 üzenetére

    amíg aktívak a Bnetnél, addig nincs gáz
    utána pedig nincs mese

  • ÖregSam

    csendes tag

    válasz Pörp #3877 üzenetére

    Úgy vélem, most lefolytatnak néhány "próbapert" és annak függvényében vagy módosítják a jelenlegi szerződést (ha most veszítenek) vagy úgy hagyják (ha már most is nyernek).
    A most bent lévő ügynököknek érdemes elgondolkodniuk, hogy kinek és milyen feltételekkel húzzák a szekerét. A jelenlegi ügynökökre is ez a sors vár ami a most kilépettekre.

    A szerződés egyébként abszolút túlterjeszkedő és támadható, mégis elképzelhető, hogy ezzel is tud a Bnet nyerni, mert bizony a szerződés elemeit és egészét kell annak támadnia aki ki akar ebből bújni. Ez idegölő, pénzbe kerül és az esetleges fenyegetettség pedig óriási.
    Így jogi tanácsaink ellenére is valószínűbb a fizetési hajlandóság mint az évekre elhúzódó pereskedés és bizonytalanság. :(

  • tesrobi

    csendes tag

    válasz Pörp #3921 üzenetére

    Ezt kérdeztem amikor megkötöttem és azt mondta a tanácsadóm, hogy attól ne féljek, hogy esik az a részvény mert nekik van egy szoftverük ami ilyenkor kiveszi onnan a pénzem és beteszi egy olyanba ami emelkedik. És ezért biztos, hogy nem tudok ráb..ni. Erről a szoftverről tudtok valamit?

  • tesrobi

    csendes tag

    válasz Pörp #3936 üzenetére

    2* 23% , 2** 52%, 3 év 56%, 4 év 62%, 5 év 68%

    Ezek a visszavásárlási értékek. De tartozik hozzá egy másik számla amin ugyan azok a feltételek csak bármikor kivehetek pénzt. De ezek után már óvatos vagyok megpróbálok betenni mondjuk 50 000 Ft-ot és egy hónap mulva kivenni. Mert állítólag ez a számla mellé jár egy ilyen is. Ez lehet, hogy kompenzálja a másikon a veszteséget vagy marad bent tovább. Csak hát nem erről volt szó amikor megkerestek ezzel a szarral

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Pörp #3939 üzenetére

    jól írtad, a VV csak a kezdeti egységekre vonatkozik

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Pörp #3939 üzenetére

    Nem hülyeség. Az eseti 100%-os a visszavásárlásid mindenkor. Az eseti elhelyezésekor vonnak 2-3% körüli tételt,de az alapkezelői 1.75%(éves) mellett már nincs más költség.
    Ezek szerint, ha a 3. évben megvolt 3x400.000Ft befizetésed, de ugyanebben az évben abba akarod hagyni,
    Egy 10-20 vagy még több évre vállalt befektetést-megtakarítást 3 év után abbahagyni...hát...
    Ott valaki vagy valakik nagyon félreértettek valamit vagy meg sem értették vagy meg sem magyarázták vagy vagy vagy...:-)
    (tisztában vagyok én is azzal ,hogy itthon ez a módi és az átlag is valahol 4 év körül van,de ezen bizony változtatni kéne...)

    [ Szerkesztve ]

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Pörp #3956 üzenetére

    akkor miért emeli ki ennek lehetőségét, sugallva hogy bármit lehet veszteség nélkül?
    Pont azért emeli ki,amiért 400 ezres évest dobott rá(persze,ha az esetire legalább 10 mill kerülne,akkor ok)-érdekből...:-)
    Érdeke,hogy megkösse, amihez lehet,hogy jól jön a rövid időbeli kötelezettség és persze közben pénzt is szeretne keresni,amihez jó az éves 400.

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Pörp #3957 üzenetére

    10 év után lesz az aktuális érték egyben visszavásárlási is.
    Náluk nem visszavásárlási táblázat van, hanem kezdeti költségből vonogatnak 10 éven át- marha drága játék,mint ahogy látod, de a lényeg, hogy mennyi lesz a mérleg a végén.

    A rendszeres és az eseti hozamok egymáshoz való viszonya érdekesebb téma...:-)

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Pörp #3961 üzenetére

    El kell szomorítsalak: nem Bnet specifikáció...
    Nekem van egy 10 éves egyszeri 300 ezresem,melyen elérhető a pplusz, de ilyen ma már nincs:-)
    Nagyobb egyszeriek mellé még köthető vagy kb 60 ezer éves rendszeres mellé.
    Természetesen a rendszeres technikailag mozgatható az esetitől teljesen függetlenül is,de nem ezt tanítják, ellenben én mégis azt csinálom:-)

  • S80_f_index

    csendes tag

    válasz Pörp #3956 üzenetére

    Hm, ennek a trükknek egy fejletteb verziója, mikor az ügyfél ajánlatpéldányára nem írnak tartamot, a biztosítóira és a biztosításközvetítőire igen, és nyílván a leghosszabbat....volt ügyfél, akinek csak 7 év múlva tűnt fel ő abban a hitben volt, hogy 10 évre kötötte, a kötvényén viszont 20 év volt...

    Svenska80

  • S80_f_index

    csendes tag

    válasz Pörp #3969 üzenetére

    Hát, eddig praxisomban a legdurvább eset az volt, amikor egy aphasiás beteggel kötöttek UL-t (természetesen az eü-i nyilatkozatot nem a valóságnak megfelelően töltötték ki...)

    Az UL-lel kombinált jelzáloghitelek esetében standard sztori, hogy kötöttek egy 20 éves UL-t, az (magas) éves díj 20*-át felvették hitelként, a hitel egy részét betették eseti díjba, hogy "majd kitermeli" az esedékes éves díjat....aztán az eseti számláról inkább csak veszegették ki a pénzt, meg nem mindig tették jó eszközalapba, a hitel törlesztőit meg ugye illett fizetgetni....most ezek az ügyfelek ott állnak jelzáloggal a házunkon, megemelkedett törlesztővel, lenullázott eseti számlával, és nem tudják fizetni a biztosításukat. Sok ilyen van, mehetnek a PSZÁF-hoz, de felesleges, a Bnet/Biztosító szépen előveszi az ajánlati dokumentációt, amivel persze minden rendben van, a Bnet-es/Bankbrokeres ügynök jellemzően ilyenkor már nincs a cégnél, nem lehet tőle állásfoglalást kérni mi hangzott el az ajánlat aláírásakor és mi nem...szomorú dolgok ezek :(

    Svenska80

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Pörp #3969 üzenetére

    Azért én már láttam jó hitellel kombinált befektetést. Ilyenkor számít, hogy olyan befektetés legyen mellette, amire elképzelhetetlenül jó garancia van. Ez szerintem ma csakis LTP. Államkötvény hozam, államkötvény garancia, állami támogatás, állazalku.

  • Norbi21

    senior tag

    válasz Pörp #4004 üzenetére

    Szüleim kötötték még anno, pont akkor, mielőtt bejött volna a kamatadó. Most ott tartok, hogy a 450en azt hiszem kb. 200körül ért amikor utoljára néztem. Elején szülők fizették, most odaadták nekem, de nem nagyon tervezek vele. Szóval kicsit kényszerhelyzet is van. Nincs rá sajnos évi 150ezrem, mert egyenlőre meló sincs. Majd kicsit utánanézek részletesebben is a dolgoknak.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Pörp #4052 üzenetére

    Nem mai kép, de Erika bombanő az tuti. A maga egyszerű módján ...

    Hja kérem, más az üzlet és a magánélet. Ki tudja, hogyan irányítottuk volna a Bnetet, ha mi alapítjuk 2000-ben

  • bill.getc

    csendes tag

    válasz Pörp #4160 üzenetére

    A torokvágás virtuális, de a kromofág már valóság! Aztán ki tudja mit hoz a jövő?

    Mennyire durvul el ez a háború?

    Mennyire folyik majd bele más pénzintézet amikor az ő munkatársaikat is fenyegetik? Vagy mennyire lesz rossz hatással a tnet ámokfutása? stb

    Pénz emberélet nem számít!

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz Pörp #4160 üzenetére

    Szia!

    Én most voltam felvételizni náluk és nekem elmondták, hogy ha elmegyek a cégtől és 2éven belül másik cégnél kezdek el dolgozni, akkor ki kell kifizetnem a kb 150.000Ft hozzájárulást az PSZÁF vizsga felkészítőre, illetve az utána következő képzések díját, ami a terembérlést, az étkezést és magát az előadás díját foglalják magába.Ha 2év után helyezkeds el, akkor nem kell kifizetned.

  • azigazforest

    csendes tag

    válasz Pörp #4160 üzenetére

    hogyhogy CSAK?
    rengeteg közgazdász, más cégtől jött tanácsadó és alkusz, banki ügyintéző, hiteltanácsadó mondhatja azt, hogy ha a Bnethez érkezik 15 év szakmai gyakorlat után és nem innen megy nyugdíjba, csak akkor húzhat el jóízűen, ha megtermelte magának és családjának 2 teljes évi jövedelmét előre. És akkor mehetnek a pénzügyi szakemberek az építőiparba, vendéglátózni. Lehet hogy ezért van olyan sok sz@r zenész?
    Szóval ahogy az APEH is mondja: "nem életszerű" :P

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz Pörp #4182 üzenetére

    Szia!

    Én nem a Brokernetbe jelentkeztem, hanam a Palaldiumba. Itt sokkal több az oktatás, mint náluk. Az, hogy miféle, arra majd csak késöbb fogok tudni választ adni. :)

    "indítsak el egy 20éves 400.000Ft-os éves díjas U.L.-t magamnak, ami engem egyből arra sarkalt, hogy menjek tovább"
    Nem meglepő a felháborodásod, mert egy nagyon fontos információt felejtettem el leírni, hogy nekem van ilyenem kb 5-6éve, de az nem volt megfelelő a számukra, mert nem rajtuk keresztül kötődött.

    A harmadik észrevétellel pedig nem tudok még mit kezdeni, mert nem tudom még, hogy mit oktatnak a képzésen.

Aktív témák