Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • KiraBaba

    csendes tag

    Sziasztok!

    Most találkoztam egy Brokernetessel, aki csak félig-meddig Brokernetes, Palladiumos. Nagyon szép dolgokat hallottam a kereseti lehetőségekről, de én ezzel úgy vagyok, h csak az az összeg a biztos, amit én már elköltöttem. Tud valaki valamit róluk?

    Pussz

  • KiraBaba

    csendes tag

    Szia btzs!

    Lehet, hogy hülyeséget írok, mert nem vagyok annyira benne ebbe a dologba, mint a többiek, de nem az a lényeg, hogy a Brokernet egy tanácsadó iroda, aki megmondja, hogy melyik pénzintézethez vidd a pénzedet, az AVIVA meg már egy pénzintézet ahova viheted a pénzedet? Kérlek javítsatok ki, ha nem így van, mert még csak most kezdek el belefolyni a témába és még semmiben nem vagyok 100%-ig biztos.

    Üdv.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz Pörp #4160 üzenetére

    Szia!

    Én most voltam felvételizni náluk és nekem elmondták, hogy ha elmegyek a cégtől és 2éven belül másik cégnél kezdek el dolgozni, akkor ki kell kifizetnem a kb 150.000Ft hozzájárulást az PSZÁF vizsga felkészítőre, illetve az utána következő képzések díját, ami a terembérlést, az étkezést és magát az előadás díját foglalják magába.Ha 2év után helyezkeds el, akkor nem kell kifizetned.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz bill.getc #4163 üzenetére

    Szia!

    Azt nem tudom, hogy másnak elmondták-e vagy nem, de szerintem ez is függ attól, hogy kinél voltál felvételin. Nekem olyan érzésem volt az én felvételiztetőmnél, hogy elmondta, hogy milyen lehetőségek vannak a cégnél és ezzel is prezentálta azt, hogy a cég segít anyagilag, de ha a náluk szerzett tudást, a konkurensnél kamatoztatja valaki, akkor fizesse ki a díját. Összegszerűt nem mondott, csak a kezdeti oktatás díját(150.000Ft), ami nélkül nem kezdhet el dolgozni senki és szerintem a többi díj függ attól, hogy hány képzésen vettél részt.(Ez csak tipp)

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz ÖregSam #4165 üzenetére

    Erről nem tudok, hogy a két évi jövedelmemet a Bnetre kelljen hagyományoznom és semmi ilyesmi nem szerepelt a szerződésben, amit aláírtunk, csak az, hogy a képzéseken részt kell vennem, illetve a főnököm tájékoztatott róla, hogy ha egy hosszútávú folyamatos díjú szerződést köt valaki és azt felmondja valamennyi időn belül, akkor az utána kapott jutalékom dupláját kell kifizetnem, illetve ha magamra kötök egyet és felmondom, akkor az utána kapott jutalékom 5x-ét kell visszafizetnem.
    Gondolom ez azért van kitalálva, hogy ha ott van valaki pl egy pozíció váltás előtt ne csináljak csak azért egy szerződést, hogy pozíciót válthasson és utána ne legyen megtartva a szerződés.
    Ez egyébként szerintem nem hülyeség, mert egy nem kis létszámű cégről beszélünk, ahol biztos volt/van/lesz olyan tanácsadó, akinek minden mind1 lesz, csak haladjon előre, de ez megfogja és rákényszerül arra, hogy mondjuk egy 80éves emberrel ne írjon alá egy 30éves szerződést és ezzel nem cak magukat, de az ügyfeleket is védik.
    Bevallom nem néztem utána, hogy a többi tanácsadó irodánál így működik-e a dolog. Egyetlen egy helyen voltam ezen kívül, az a GLB, ahol a jutalékok, a pozicíó váltások, a tárgyi jutalmak ugyanezek voltak, csak felvételi követelmény volt, hogy indítsak el egy 20éves 400.000Ft-os éves díjas U.L.-t magamnak, ami engem egyből arra sarkalt, hogy menjek tovább.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz huncutka82 #4180 üzenetére

    Szia!
    én voltam egy felvételi interjún, ahol röviden bemutatták a céget és ott írtuk alá a jelentkezést a bázisra

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz Pörp #4182 üzenetére

    Szia!

    Én nem a Brokernetbe jelentkeztem, hanam a Palaldiumba. Itt sokkal több az oktatás, mint náluk. Az, hogy miféle, arra majd csak késöbb fogok tudni választ adni. :)

    "indítsak el egy 20éves 400.000Ft-os éves díjas U.L.-t magamnak, ami engem egyből arra sarkalt, hogy menjek tovább"
    Nem meglepő a felháborodásod, mert egy nagyon fontos információt felejtettem el leírni, hogy nekem van ilyenem kb 5-6éve, de az nem volt megfelelő a számukra, mert nem rajtuk keresztül kötődött.

    A harmadik észrevétellel pedig nem tudok még mit kezdeni, mert nem tudom még, hogy mit oktatnak a képzésen.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz ÖregSam #4183 üzenetére

    Valószínű, hogy csak azokat írtam alá, de szerintem meg fogom tartani jó szokásomat a továbbiakban is, hogy mindig mindent elolvasok mielőtt bármit aláírok és ha nem tetszik valami, akkor azon módosítok, ha pedig nem lehet módosítani, akkor meg úgysem történik semmi, mert senki nem kötelez olyanra, hogy bármit aláírjak, ha nem akarom.
    "Mentettem meg" már így embert, mert belépett az AloeVeraba (engem is be akart léptetni, de nekem nem tetszett ez a dolog, mert nagyon drágák a termékeik és egyéb okokból). Abba hagyta, mert nem úgy ment neki, ahogyan szerette volna és nagyon sok ideje ment rá, de amikor komolyan gondolta, az összes pénzét beleforgatta és bevásárolt,amiből alig tudott eladni valamit. Benne volt a szerződésben, az apróbetüs részben (amit ő át sem olvasott), hogy ha valaki vesz valamit és nem sikerült eladnia 1éven belül, akkor a bizonylat ellenében visszakapja a pénzét.
    Köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmemet, rá fogok kérdezni, ha valaki ilyet akarna aláíratni velem.
    (A képet nem tudtam megnyitni, mert szinte semmilyen progi nincsen még a gépemen.)

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz huncutka82 #4189 üzenetére

    Nem tudhatom, hogy miért nem mondta el. Még nem tudok semmit a rendszerről. Lehet, hogy azért nem mondta neked, mert én nem a Brokerntehez, hanem a Palladiumhoz jelentkeztem és a Brokernetnél lehet, hogy nem is így van, csak itt. Az is lehet, amit te írtál, hogy nem foglalkozik ezzel, csak az volt a lényeg, hogy felvegyen valakit. Az is lehet, hogy nem akart az elején megrémíszteni, hogy itt olyan is előfordulhat, hogy valaki nem fizeti végig. Lehet, hogy ő sem tudott róla...stb. Én nem foglalkoznék ezzel a kérdéssel ennyit, mert a lényeg, hogy nem akarsz ezzel foglalkozni se itt se máshol, akkor meg nem vonatkozik rád semmi.
    Miért jelentkeztél munkára? Pénzkereseti lehetőség, vagy csak a férjed kérdéseire kerested a választ?

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz huncutka82 #4144 üzenetére

    A Signumból már megkaptam az oktatást, uh lehet, hogy tudok a kérdéseidre válaszolni. :) Mikor írtad alá és mekkora összegre?
    A mikor az azért fontos, mert szerintem te akkor köthetted, amikor jelentkeztél, az meg pont akkortájt volt, amikor bejelentette a CIG,h eddig lehetett, ezek után már nem és ezt nagyon szigorúan vették, tehát egy nappal késöbb már nem fogadták el. Az is lehet, hogy nem x-elted be, hogy ez téged érdekel, (ott kellett, ahol az éves díjat kellett feltüntetni).
    A mekkora összeg azért fontos, mert éves 400.000Ft-tól lehetett ezt csak igénybe venni.
    Nem részvényt, hanem részvény opciót adtak volna, ami azt jelenti,hogy 80%-os kedvezménnyel vásárolhattál volna a CIG részvényeiből valamennyit.
    Nem tudok ezzel kapcsolatosan fixebbeket mondani, mivel ez már nem aktuális a főnököm összefoglalta nekünk, hogy mi volt ez, hogy tudjunk róla, de nem részletezte ki jobban.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz jugen #4195 üzenetére

    Mi maradjon 250.000Ft? A Signumot 250.000Ft-tól lehet megkötni, de a részvényopcióval csak 400.000Ft-tól lehetett élni. Erre gondoltál?

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz jugen #4200 üzenetére

    Szia!

    Az oldalt nem lehetett megnyitni mert hibás, de így már tudom, hogy hol vagy elveszve.
    2 U.L. terméke van a CIGnek. Az egyiknek minimum 150.000Ft a minimális díja (asszem Pannonia a fantázia neve) a másiknak 250.000Ft (SIGNUM). Ezzel a lehetőséggel csak az tudott élni, aki a Signumot választotta, de ő is csak akkor, ha minimum 400.000Ft az éves díja. Az, hogy 400.000Ft, az benne van a szerződésben az első oldalon és az ügyfeleknek be is kellett x-elniük, ha érdekelte őket.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz huncutka82 #4203 üzenetére

    Szia!

    Mondtad a főnöködnek, hogy nem szeretnél még dolgozni, mert nem tudnál még nyugodt szívvel senkinek semmit ajánlani? Bennem is bennem van ez a félsz, amit a főnököm úgy orvosol, hogy rengeteg képzést tart és adott vagy 8féle szerződést, hogy olvassam el, tanuljam meg, illetve beiratkoztam a PSZÁF vizsga felkészítőre.
    Az hogy ki mennyit keres az meg teljesen egyén és szerencse függű az összes jutalékos szakmában. Nekem is mondták, de mondtam nekik, hogy ez csak akkor biztos, ha azt a pénzt már elköltöttem, de a lényeg, hogy a lehetőség benne van. Használd ki az időt, hogy most otthon vagy, tanulj egy kicsit magadtól, ülj le pár emberrel beszélgetni erről és majd akkor eldöntöd, hogy érdemes-e ezzel foglalkozni vagy nem. mert az is lehet, hogy már mindent megtanultál, de nincsen olyan ismeretségi köröd,aki nyitott lenne erre és akkor megint nem kerestél semmit.
    A részvényopcióval kapcsolatosan pedig annyit tudsz tenni, hogy nyisd ki azt a fekete könyvet, ami ott maradt nálad, amit ki kellett tölteni és alá kellett írni. Ott, ahol a díjat tüntettétek fel, ott külön be kellett x-elni, hogy érdekel-e a részvény opció és ott fel is van tüntetve, hogy ezt 400.000Ft-tól lehet megtenni. Azt kellett volna figyelmesebben megnézni, de most már ezzel ne foglalkozz, inkább fokuszálj arra, hogy képzed magadat. :)

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz huncutka82 #4207 üzenetére

    Azokból, amit elmeséltél, nekem az a gyanum, hogy az a hölgy akivel leültetek, ő is kezdő volt. Bár a fizetésről már beszélt...Így ki tudja... Még az is lehet, hogy félt, hogy valamit rosszúl töltött ki és meg akarta mutatni a főnökének, hogy ellenőrizze le, de az akkor is a tiéd. Hívd fel és kérd el tőle. Abban van a szerződés összes pontja, pl a költségek tételes kiírás, ha vissza akarnád vásárolni, akkor mikor hogyan tudnád ezt megtenni...stb.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz huncutka82 #4209 üzenetére

    Az is lehet, de akkor tudnia kell minden kérdésedre a választ!

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz akarat #4213 üzenetére

    Nemsokára kezdődnek a képzések. Majd beszámolok, hogy mi volt. Azt mondta a főnököm, hogy szükséges az önképzés is természetesen. Olyan szerződést vihetek el az irodából, amilyet akarok és tanulmányozhatom át. Ő a képzéseken elmondja a lényeget, de nincsen idő kerete arra, hogy belemenjen a részletekbe. Itt olyanokra gondolok, hogy pl a rokkantságnál mi hány%-osnak felel meg, hogyan kell bejelenteni egy káreseményt...stb., de ezek benne vannak az szerződésben,uh írásos anyag van hozzá. Kérdezni bármikor kérdezhetek. És persze a napi gazdaságot, politikát is figyelni kell, amikből nem fog előadást tartani, mert bárki megvehet egy gazdasági lapot, hogy áttanulmányozza.
    Azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy itt van az a rész, ami miatt van elégtelen, illetve felháborodott ügyfél (legalábbis a soraitokból ez tűnik ki).
    Sok embert nem is érdekli a pénzügy, csak a kereseti lehetőség, ami valahol elfogadható, mert "senki nem azért dolgozik, hogy csak elfáradjon", hanem vár valami viszonzást. Ez viszont rossz hozzáállás, hogy csak azt csinálom meg, ami feltétlenül szükséges. Ebből jöhetnek a problémák szerintem, hogy elég nehéz megszürni egy egy órás (az enyém ilyen hosszú volt) állásinterjún, hogy ki milyen beállítottságú, plussz az is benne van, hogy az az ember, aki felveszi, ő is remél valamit, ha időt szánt rá, arra, hogy meghallgassa, illetve, hogy tanítsa.Valószínű, hogy vannak, akik megelégednek azzal, hogy megtanulták azt, hogy hogyan kell tárgyalni, megtanulták a szerződéseket, de annyira már nem érdekli a dolog, hogy vegyen egy HVG-t, vagy egy Haszon magazint...stb, amiből kicsit tovább művelhetné magát a gazdaságból. Különbözőek vagyunk. Valakinek arra van szüksége, hogy noszogassák, hogy tanuljál, képezd magad, de van aki sértésnek venné. Én is úgy érzem, hogy nem oviba jelentkeztem, hanem egy munkahelyre, amit ha valaki komolyan akar csinálni, főleg, hogy saját vállalkozásról van szó, a saját érdeke, hogy mindenki megfelelően képezze tovább magát és legyen napra kész.
    Írtátok, hogy nem tudom, hogy hány ember dolgozott már a cégnél. Ezek között biztos volt olyan, aki miatt elégedetlen lehet egy ügyfél (már csak a nagy számok törvénye miatt is), de akit ez a dolog komolyan érdekel és hajlandó is vele a tárgyalásokon kívül foglalkozni önszorgalomból, annak nem hiszem, hogy lesznek elégedetlen ügyfelei. Bár ott is becsúszhat 1-2, mert azt azért senki ne mondja, hogy mindig a tanácsadó hibázik!

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz ÖregSam #4220 üzenetére

    Lehet, hogy naivitás, de inkább az, hogy nem hiszek se a feketében se a fehérben. Nem jó a szélsőséges gondolkodás, mert akkor csak azokat az infokat hallja meg az ember, ami az ő igazát bizonyítja és az ugyanannyi információ, ami a másik oldal igazát bizonyítja, azt nem.
    Értem, amit írsz, hogy kisebb kezdeti díjjal kéne indítani a megtakarítást,mert akkor kisebb a költség is. Ez igaz, mert %-osan van levonva, de kevesebb költséget takarít meg, mint amennyi hozamtól elesik a kisebb díjjal.
    Ezt mondom én is, hogy az, hogy valaki képzi magát, az a minimum, de biztos volt olyan tanácsadó, akit ez a dolog annyira nem érdekelt, hogy még ezt sem kisérte figyelemmel és ezért is lehet róla rossz vélemény.
    Amennyiben tudsz abban segíteni, hogy olyan oldalakat ajánlasz, amiből művelhetem magamat, azt szívesen fogadom, de a Brokernet kritikák már nem érdekelnek, mert már olvastam őket, elfogadtam, hogy kinek mi a véleménye, de ezzel nem tanulok hasznosat.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz ÖregSam #4225 üzenetére

    Utána néztem és szerintem járható ez az út, mert az eseti befizetéseket ugyanabba a befektetési alapokba tudja rakni a megtakarító, mint a folyamatos díjnál. Akkor azt javasoljátok, hogy a szerződést a minimális díjjal kössük meg és a 3.évtől emeljük meg a díját?
    Egy kicsit félek azért az eseti díjtól. Attól félek, hogy nehogy úgy kezelje az ügyfél, hogy "Jaj hát nem kell annyira odafigyelnem a kiadásaimra, mert ha megszorulok, majd leemelek a nyaraláshoz az esetiről." A félelmem tárgya pedig az, hogy ha nekem azt mondja, hogy pl a 10év múlvai nyugdíjamra szeretném ezt az összeget félre rakni, akkor mehet részvényekbe, ami meglepetést okozhat, ha pl 2hónap múlva ki akarja venni.
    CIG-nél is jó ötletnek tartjátok? Most van egy akció, hogy az 5.évben az első éves díj 15%-át, a 10.évben a 60%-át, a 15.évben a 100%-át adják bónuszként a tőkéhez. (az akció lejárata utánán az éves díj 15%-a az 5.évben (400.000Ft/év felett), 50% a 10.évben (összegtől függetlenül) és 75% a 15.évben (összegtől függetlenül)) Azért kérdezem,mert itt, ha valaki elindítja minimál díjon, 150.000Ft-on, akkor hiába emeli meg mondjuk 1.500.000Ft/évre, akkor is csak a 150.000Ft után kapja a bónuszt.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz ÖregSam #4227 üzenetére

    Szia!

    Persze, hogy van még mit tanulnom.Hivatalosan még csak most szombaton kaptam meg az első képzésemet.
    Jutalék területtel kapcsolatosan: nekem nem tetszik ez a fajta jutalék rendszer.
    Nem Magyarországon találkoztam ezzel a szakmával, hanem Amerikában, ahol ez teljesen máshogyan működik és sokkal ügyfél és tanácsadó barátabb.
    Példa: ha valaki megtakarít 400.000Ft-tot 20évre, amiután 44.000Ft-tot kap egy kezdő munkatárs adó kötelesen. Ezt az első évben megkapja, ami azt jelenti, hogy egy szolgáltatásért fizettek előre az ügyfelek. Ez ugyebár nem jó az ügyfél részéről. A tanácsadó részéről pedig azért nem jó, mert ha kiszámoljátok, akkor ez 2200Ft/év-es fizetés adókötelesen, ami meg még a költésgeit sem fedezi (telefon, benzin).
    Egyik rokonom dolgozik Amerikában tanácsadóként és mondta, hogy náluk ez úgy működik, mint az ügyvédeknél. Kap ő is valamennyi jutalékot az elején a pénzintézettől, de a fő jövedelme nem innen származik. Van óra díja és van siker díja is. Kér az ügyfél kozultációt, akkor ahogyan az ügyvédnél is, fizet az ügyfél érte. A siker díjat meg akkor kapja, amikor lejár a szerződés, százalékosan részesedik a hozamból. Ez azért tetszik jobban, mert a tanácsadó végig érdekelt marad a szerződés menedzserlésében. Magyarországon 2ember foglalkozhat tanácsadással az észrevételem szerint: boldog és boldogtalan. Kint eleve csak szakirányű végzettséggel lehet jelentkezni. (Remélem most nem sértettem meg senkit, mert a legtöbb szakmát tisztelem, de valljuk be, hogy aki mondjuk az orvoslásban fantasztikus, az nem jár automatikusan együtt azzal, hogy a pénzügyekhez is ért.) Mivel a cégeknek nincs is félni valójuk, hogy elmegy 10év alatt (asszem ennyit írtatok) 50.000 tanácsadó és nem térül meg a befektetésük, így nagyobb összeget fordítanak az oktatására és nem csak házon belül próbálják megoldani, hanem nagyon komoly szakértőktől tanulnak.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz huncutka82 #4230 üzenetére

    Szia!
    Lehet, hogy tévedek és nincsen semmi összefüggés a privát leved és eközött a lépésed között, de ha van, akkor ezt teljesen felesleges lépésnek tartanám!

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz kigyo.doki #4228 üzenetére

    Szia!
    Annyira másképpen gondolkodunk, ami nem is baj,mert unalmas lenne a világ, ha mindenki egyforma lenne! :)
    Már írtam vagy itt, vagy egy privát üzenetben, hogy senkisem azért dolgozik, hogy csak elfáradjon. (Most csináltattom meg a konyhabútoromat...A munkadíj majdnem többe kerül, mint az anyagköltségem, mégsem lepődök meg, amikor az ács kéri...)
    Természetes, hogy a pénzintézet is így dolgozik, mivel nem egy nonprofit szervezetről beszélünk.
    Véleményem szerint sokkal fontosabb, hogy az emberek megtakarítsanak és hogy ezt egy pénzintézet elérje, ilyen ötletet talál ki, hogy extrabónuszt ad, az számomra egyáltalán nem sértő! Úgy érzem néha a soraidon, hogy inkább azt részesítenéd előnyben, hogy ha mindenki elköltené az összes keresett pénzét, minthogy megtakarítson, mert akkor biztos, hogy rajta kívül senki nem jár jól (kivéve azok, akikre elköltötte, de ez most nem idetartozik). De mi van akkor, ha valaki többre vágyik, mint amennyi az egyhavi keresetéből, vagy egy évi keresetéből kitelik? Mondjuk egy lakás? Akkor vegyen fel hitelt? Remélem abban egyetértünk, hogy egy hitellel rosszabbúl jár mindenki(több okból is), mint azzal, hogy egy pénzintézet költséget számol a pénz kezeléséért?! :)
    " Nem szabad azonban elfelejteni, hogy ettől függetlenül a költségelvonás még mindig nagyobb mint a kapott bónusz." Megígérem neked, hogy nem felejtem el, amennyiben ezt az állításodat alátámasztod, mert összasen 175%-os extra "hozamról" beszélünk. :)
    Kira

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz ÖregSam #4241 üzenetére

    Szia!

    Rákérdeztem, hogy mi van azokkal a szerződésekkel,akinek elment a tanácsadója. Van egy réteg, egy VIP rész, akik ezeket a szerződséket felügyelik, felveszik az emberekkel a kapcsolatot, ha kellene tenni valamit (pl elkezdeni a részvényeket átváltani kötvényre). Cserébe ők nem kapnak már jutalékot, hanem cégen belül kapnak különböző kedvezményeket. Azt nem kérdeztem meg, hogy milyen kedvezményeket, de gondolom ilyenekről lehet szó, mint pl ahhoz, hogy a cég vegyen neki egy ajándék autót kevesebbett kell teljesíteni...stb. Nem tudom, hogy ez pontosan hogy működik,de azt javaslom, hogy ha valaki van ilyen gondja, ne várjon, amíg jelentkezik a tanácsadó, hanem hívja fel most, kérdezze meg, hogy mi van vele, ha azt mondja, hogy ott dolgozik,akkor kérjen tőle egy időpontot, hogy szeretné átbeszélni ismételten a szerződését, ha a válasz nemleges, akkor hívja fel a központot, hogy ez történt vele és nem jelentkezett még senki, és szerintem fognak szólni egy ilyen kiemelt tanácsadónak.
    K.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz vendel78 #4245 üzenetére

    Szia!

    Én még csak most kezdtem olyan másfél hete. Még nem nagyon tudom, hogy mit csinálok, ezért 100%-ban rá vagyok szorulva a főnököm segítségére. Bevallom nem nagyon követem a Tárgyalás technika szabályait még,mert ismerőssel semmi szükség nincsen rá, legalábbis még nem született hátrányom belőle. Általánosságban beszélgetek velük. Szerencsémre minden ismerősöm megtakarítás és nem hitel párti. Eléggé konzervatívak és úgy gondolkodnak, h ha már megtartja az értékét a pénzük, akkor már megérte nekik, mert ha lassan is, de biztosan előrébb jutnak a céljuk felé. Én azért szomorú lennék, ha csak ennyi történne, mert mindenkiét részvénybe raktuk.
    Túlzottan szerencse függő itt az előre lépés és igen kellemetlen, amikor példaként van valaki feltüntetve, közben lehet, hogy a másik sokkal többet tud, de nincsen olyan ismerősi köre, hogy gyorsan haladjon előre.Ez nem tetszik! Azokat is meg kell dicsérni, akik sokat tudnak! Pozíció váltáskor lehet menni a különböző nagy képzésekre. Ezt nem tartom jónak, mert a "kicsiknek" is tudniuk kell mindent nemcsak a "nagyoknak"! Nehéz igazságot tenni, mert mint minden cégnek, a magas profit a cél és nem fektetnek bele olyan emberbe, aki nem hozza meg az "árát". Olyan 200-250egység kell ahhoz, hogy meghármasodjak és akkor mehetek egy újabb nagy, 3napos képzésre.:)
    Ami még nem nagyon tetszik, az a csapat építés. Itt vagyok olyan másfélhete és bíztat arra a főnököm, hogy építsek csapatot. Az anyagi érveit megértem, de hogyan vállaljam el valakinek az oktatását, ha még nekem is szükségem van segítségre? Több mint egy évnyi tanulás még vár rám a pénzügyekről, hogy valakit tanítani merjek. Szóval ez az ami egy kicsit zavar, mert ebben a témában eléggé erőszakos. Arra gondoltam, mivel van pár barátom, aki szívesen foglalkozna ezzel, hogy addig vegye fel ő őket és majd ha egyedül is boldogulok,akkor majd átveszem őket, de az meg kiszúrás vele, hogy ő megtanítja nekik is a dolgokat, én meg majd learatom a babérokat. Nem tudom, hogy hogyan lenne jó.
    2hónapnyi nem kötés az eléggé kemény lenne, főleg itt az elején.
    K.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz ÖregSam #4251 üzenetére

    SziaÖregSam!

    Hol kapnak az emberek 5-600Ft egy 500ezres ul után? A Bnetes sem kap 120.000-t csak ha már nagyon-nagyon magas pozícióban van. Egy kezdő kollega egy 500ezres ul után max 55.000Ft-tot kap. Azért írom, hogy max, mert ebből még adózni kell. Amit ha elosztasz 20évvel, akkor olyan 2500-3000Ft jön ki adókötelsen egy év díja.
    Még mindig ragaszkodom ahhoz a véleményemhez, amit az egyik előző levelemben írtam, hogy a legideálisabb megodás az lenne, hogy ha óradíj lenne. Ha választani kellene, én ezt választanám az adóköteles 55.000Ft helyet az elején.
    Írtam, hogy elkezdtem a tárgyalásokat. Van olyan ismerősöm, aki saját bevallása szerint ért a pénzügyekhez, mert még a tőzsdén is volt pénze. Mikor kérdeztem a tapasztalatokról, akkor elmesélte, hogy mivel nem tudta, hogy hogyan lehet résztvenni a játékban, felkeresett egy brókert, hogy vegyen neki OTP részvényeket. Asszem ilyen 4000valmin szállt be anno. Büszkén mesélte, hogy ő nem hit a brókernek és nem fogadta meg a tanácsát és eladta 2000-2500Ft körül és így nem zuhant le az értéke 2000alá. megkérdeztem, hogy most mit szól ahhoz,hogy ismételten magas az OTP árfolyama, mondta, hogy nagyon örül és ismét vesz. A beszélgetés végére megbeszéltük, hogy miért tanácsolták azt neki, hogy ne adja el.
    Sajnos Magyrországon nincsen benne a tantevben, hogy oktassák a pénzügyek ezen formáját, pedig bele kellene venni.
    K.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz azigazforest #4248 üzenetére

    Figyelem a reklámokat. 3,50%-os kamatot igérünk.Hátööö...
    Voltam egy nagyon-nagyon-nagyon jó előadáson. Az előadó elmondta, hogy a hozamokat nem csak egyféle képpen kell megvizsgálnunk. Vegyük mondjuk ezt a 3,50%-ot és nézzük meg, hogy mekkora volt az infláció Magyarországon egy év alatt. Plakáton hírdetve romlik a pénzünk. Ez nem egy jó megoldás, de senkit nem fenyegettek meg, mégis sorban állnak az emberek, hogy ezt meg tudják kötni. Ilyenkor egy tanácsadó szólhat, hogy nem ezt kellene, de a döntést nem ő mondja ki. Meg vannak ilyedve ma még az emberek, inkáb biztosra mennek, mint a bizonytalanra és inkább azt mondják, hogy legyen az első évben fix 3,5%, mint azt, hogy bizonytalan 8-15% (arrol nem is beszélve, hogy most szárnyal minden), de az is lehet, hogy nem is tudják, hogy ezt csak az első évre igérik, vagy még annyira sem.
    Őket sem szabad bántani,mert különbözőek vagyunk, van akinek szüksége van erre a biztonság érzetre, de akkor ne is kérjék számon, hogy miért kap a lejáratkor csak ennyit.
    Amit én úgy érzek, és szerintem jogosan, hogy egyik tanácsadóval sem úgy szól a megeggyezés, hogy két naponta felhívja, hogy na mi volt az iskolában, vagy a munkahelyén. Egy tanácsadónak véleményem szerint egy évben egyszer kell az ügyfélel telefonon értekeznie erről, hogy történt-e valmi az ügyféllel, illetve, hogy a tanácsadó szerint kell-e valamit tenni a szerződésével. Egy ember, akkor lehet szerződő, ha elmúlt 18éves, tehát jó esély van arra, hogy tudja, hogy hogyan működik a telefon és fel tudja ő is hívni a másikat, hogy "szia ez és ez van" és nem csak görcsöl a telefon felett, hogy jaj mikor hív már.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz ÖregSam #4257 üzenetére

    Szia!
    Eddig a tanácsadó fizetését írtátok,hogy az mennyire sok, erre írtam a tényeket, hogy mennyit kap egy kezdő. Azt nem tudom, hogy maga a cég mennyit kap ebből, de azt mindjárt gondoltam, hogy nem kell alapítvány létre hozni értük. :N
    Most jól érzem magam itt, nem gondolom, hogy váltanom kellene, mert máshol is hasonló a helyzet biztosan, így engem nem fenyeget az, hogy 1MFt-tot kelljen fizetnem azért, mert a konkurenciánál szeretnék elhelyezkedni. Megnéztem a szerződést, amit alá kellett írnom, abban sem tünt fel semmi 1MFt, csak az, hogy a tandíjt akkor teljes egészében ki kell fizetnem, ha 2éven belül helyezkedem el máshol és szerintem ez lesz az az 1MFt, amiről írjátok, hogy általány.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz gomolya #4261 üzenetére

    Szia+
    A formáját nem tudom, hogy hogyan tudják meg, hogy ki hol helyezkedett el utána és azt sem hiszem,hogy ezért fizetnének egy külön embert, de a PSZÁF oldalán mindenki fel van regisztrálva, aki bármilyen formában pénzüggyel foglalkozik és ott lehet látni, hogy aktuálisan hol dolgozik.

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz DrM #4469 üzenetére

    Szia DrM!

    Ez nem igaz, mert az ügyfél egy "Megbízási szerződést" ír alá.

    Kira

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz ZT1 #4468 üzenetére

    Szia!

    Mikor dolgoztál ott? Egyébként, ha valakinek semmilyen célja nincsen, akkor költse el gyorsan a pénzét, mert csak romlik az inflációval napról-napra.
    Különben lehet 2évnél is segíteni úgy, hogy a tőke 100%-át visszakapja a hozámaokkal együtt (minusz 20% kamatadó), de azon is érdemes elgondolkodni, hogy az ügyfél nem hibázik-e azzal, ha 2éves célja van és mégis aláír egy 5éves szerződést, annak ellenére, hogy mind1ik ajánlatban egy-egy oldalas táblázat van, hogy melyik évben milyen a tőke visszavásárlási értéke.

    Kira

    [ Szerkesztve ]

  • KiraBaba

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gondoltam megosztom veletek az új infokat.
    Megérkezett az egyik ismerősömnek az értesítője. Tavaly kötött egy 10éves euros megtakarítást, egy euros Talont a Brokerneten keresztül. 10.000Eurot fizett be, és a 10éves szerződés költésgeinek levonása után, ha most, az első évfordulón akarná visszavásárolni 11.730,67eurot kapna. Van neki egy CIG-s megtakarítása is, amit most csinált, ott igényelte a Navigátor szolgáltatást. Elégedett a megtakarításai alakulásával, csak szeretné, ha a Talonban is lenne ez a szolgáltatás, de ami késik, nem múlik!:)

    Kira

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz maj15 #4763 üzenetére

    Szia!

    Nem ismerem az élethelyezetedet, ezért nem is merek semmit 100%-os nyugalommal ajánlani, de nem venném ki a helyedben, mert most tartasz ott, hogy a megtakarításodból levonták az összes ktg-et, illetve most térnek magukhoz a befektetési alapjaid a válság után.
    Ha külön akarod kezeltetni a kettőt, tehát külön a hiteledet és külön a megtakarításodat, de nem tudod a kettőt fizetni, akkor díjmentesítsd és majd, ha úgy alakul az életed, reaktiváltasd.
    Valamit nem értek, hogy miért kötöttél egy olyan szerződést, ami hosszú távra van kitalálva, folyamatos díjfizetésre, ha neked egyösszegben volt 2-3évre 1MFt-od?
    Ezek az információk nem az apróbetüs részben van, hanem kézzel yrja bele a tanácsadó a futamidőt is és a díjat is, tehát látnod kellett, hogy mit írsz alá.
    Nem gond, mert egyébként nem rossz, hogy félre tudsz tenni, csak azt tartsd szem előtt, hogy egy 20éves szerződésnél nem az a lényeg, hogy hol tart a futamidő első negyedében, hanem, hogy hol tart a végén.

    Kira

Aktív témák