Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • draco31

    veterán

    Hello!

    Adott egy ASUS X501A típusú laptop. Az előző tulajdonos valahogyan felvarázsolta rá az X501A1-es BIOS-t. Így a HDD kezelés gyakorlatilag megszűnt, csak pendrive-ról lehetett használni Ubuntuval. Vettem hozzá való BIOS chipet, és programozót is. De amikor megjött a programozó, akkor derült ki, hogy a programja nem támogatja az én chipemet,

    egyszerűen nincs a listában. Mivel 5db chipet vettem, így a kijelölt típussal ráerőltettem egyre, de semmit nem ért, így rosszul írta meg, még csak a töltésre sem reagált, miután beforrasztottam.
    Tudtok esetleg olyan programról, ami ezzel az íróval kezeli az én chipemet?
    Mielőtt valaki mondaná, 2 héten keresztül próbáltam az eredeti BIOS-t felrakni rá, de sehogyan sem engedte. Beszéltem az ASUS-al, az összes AMI frissítési módszert megpróbáltam, billentyűkombinációkat, stb. Egyedül a külső írás működne, de a pénztárcám vonakodva adna ezért 5000Ft-ot, hogy mással megírassam. Végső esetben persze ez lesz, de jobb szeretném én megoldani.
    Van valakinek ötlete?

    ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Új hozzászólás Aktív témák