Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    Mindazonáltal, én is szeretném a segítségeteket kérni ismét. Korábban ugye kérdeztem itt egy Benq Joybook R55E ügyében, akkor Duree segített (amit ezúton is köszönök) azzal, hogy tovább küldött a Benq támogatáshoz. Velük sikeresen felvettem a kapcsolatot, viszont a BIOS frissítését rám bízták úgy, hogy mindösszesen egy becsomagolt exe fájlt küldtek. Ezzel nincs is gond, viszont a frissítés egy ponton mindig teljesen megfagy, bármiféle hibaüzenet nélkül.

    A kép alapján nekem az jött le, hogy a mentésnél történik valamiféle hiba.
    Próbáltam elég sok dolgot, mint például:
    - Teljesen friss rendszer telepítése (XP, Vista, 7)
    - Kompatibilitási módban futtatás (Vista és 7 esetén, mivel amúgy csak XP alatt indul el)
    - Rendszergazdaként való futtatás
    - Minden létező USB-s eszközt, illetve adathordozót eltávolítottam (kivéve HDD)
    - Hagytam a gépet hűlni, hátha túlmelegszik
    - Komponensek cseréje (CPU, RAM)

    Ezek közül viszont semmi nem segített sajnos. Ráadásul kipróbáltam, a jelenlegi BIOS ugyan támogatja és felismeri a bővítésre szánt T2250-es processzort, de csak az egyik mag üzemel így. Természetesen fel fogom venni a kapcsolatot ismét a Benq-val, viszont most gondolom pár napig ők is pihenőn vannak, úgyhogy itt talán hamarabb születik meg a megoldás. Ráadásul mivel Phoenix Phlasher16-ot használ a frissítő, így még talán arra is van esély, hogy valaki találkozott már ezzel a jelenséggel. Annyi a szerencsém, hogy ebben a fázisban még nem nyúl a flash tartalmához, így a BIOS nem sérül.

    Előre is köszönöm, ha esetleg érkezik bármilyen tipp, javaslat!

Új hozzászólás Aktív témák