Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RPka91

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap vettem észre, hogy a 8GB RAM-ból csak 4-et lát. Ez után szétkaptam a gépet, megigazítottam a modulokat, majd BIOS-ban megnéztem, de még mindig csak 4GB-ot írt. Utána egyesével néztem meg, s az egyik RAM vacakolt, nem is szeretett volna elindulni vele a gép, mire magához tért, s bekapcsolt. Ezután visszatettem a másik RAM-ot is, s már a BIOS-ban is 8GB-ot mutatott. A problémák csak ezek után kezdődtek, a Windows (8.1) meg belassult mint egy lajhár, meg-megáll, folyamatosan ég a HDD led, egy egyszerű feladaton is percekig gondolkodik, használhatatlan az egész. Gondoltam, a hibásnak vélt memória lehet a ludas, ki is vettem, de a probléma fenn áll, illetve másik foglalatban is kipróbáltam, szintén.

    Ezek után visszatettem a RAM-ot, majd futattam úgy ~2.5-3 órán keresztül memória tesztet, mely nem jelzett hibát. Próbálkoztam újratelepíteni a gépet, gyorsan fel is telepítette, viszont a számítógépnévnél, illetve a beállítások alkalmazásánál szintén elkezdett fagyogatni. Üröm az örömben, megpróbáltam felrakni egy Linux-ot, mely alatt nem produkálja ezeket a hibákat.

    Mi lehet a probléma? Már csak az alaplapra tudok gondolni, vagy a táp-ra. :F

    Gép adatai:
    AMD Phenom II X2 550 @ X4 B50 3.4GHz
    Kingmax 1333 9-9-9-24 /2x4GB/
    ASUS HD7770 GDDR5 1GB
    ASUS M5A78L-M LX3
    Kingston SSDNow V300 60GB + WD WD10EFRX 1TB
    ASUS DRW-1814BLT
    CoolerMaster GX 450W RS-450-ACAA-D3

    Bocsi a hosszúra sikeredett hsz-ért! :)

Új hozzászólás Aktív témák