Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mézespálinka

    senior tag

    válasz BénaNyurga #39451 üzenetére

    Üdv!

    Adott egy zsír új konfig (z77, i7, hd4000, 1x8gb/1600) és adott egy jelenség: játék (nem különösebben erős gépigényű) közben 3-9perc után kifagy minden. Az utolsó kép látható a monitoron (ezen semmiféle elváltozás se csíkozódás se semmi nem látszik) valamint az utolsó hangot darálja a hangfal. 3d mark egyszer lefut, egyszer ugyan ezt a jelenséget produkálja. A cpu hőmérséklete 48 fokos volt a fagyás előtt. Ha beáll minden, akkro reset gomb sem működik (jó lvan bekötve, alapesetben működik), és a windows sem logol erre az időre semmit.
    Tesztek: memóriateszt (0hiba)(egész este ment kb 8 órán át), 3dmark (27perces teszt-csomag többször futtatva) (egyszer lefut, egyszer beáll a hiba), furmark (15p nem állt le a hiba), aida64 stabilitás teszt (max cpu gpu használat, fél óra nem állt be a hiba). A táp (elvileg) biztos jó-másik gépten ezt tudtam tesztelni-, 500w chieftec ctg. Nekem rémlik, hogy előfordult már velem ilyen pár éve, akkor memória volt a ludas. Most azt a tippet kaptam, hogy vga a gyanús. Viszont vga-t és alaplapot sajnos nem fogok tudni tesztelni (nincs más konfig amiből kivehetném), ahogy processzort sem. (talán vga-t átrakhatom a régi gépből, de a csere elavulás valamint újraindulások miatt történt). Memóriát pedig talán úgy tudnék tesztelni, hogy veszek helyben egy 2v4 gigásat, akár használtat. (viszont ugye ha azt a tippet kapnám, hogy biztos nem memória, akkor nyilván nem vennék). Driverek az intel, asrock honlapjáról letöltött legfrisebb driverek, a bios szintúgy. A nagy kérdés tehát, hogy nektek mi a gyanús?

Új hozzászólás Aktív témák