Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peteerh

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nos hát nekem van egy Acorp Tk-3004-es házam, és egy Fujitsu Siemens D1567 alaplapom. Nos erre a lapra az előlapi fülhallgató csatlakozót sikeresen bekötöttem, és tökéletesen működik, a mikrofon viszont egyáltalán nem. Az alaplapon a pinek így vannak:

    Left Line Output . NC . Right Line Output . Micro Bias . Micro Input
    Left Line Return . Key. Right Line Return . Analogue VCC. Analogue GND

    A házam kábelein pedig ilyen szálak vannak:

    L_Out
    R_Out
    Ground
    Ground
    Mic_in

    Nos a fülhallgató csatlakozót mint mondtam sikeresen bekötöttem, az működik is, és csak az egyik Groundot használtam mivel egynek van hely, és úgy tudom, hogy abból csak elég az egyiket bekötni. Az előlap kábelein nincsen Mic_bias. A Mic_In kábelt a Micro_Input-ra kötöttem, de így semmit sem hallok, a Mic Boost-ot is bekapcsoltam. Ha a Mic_in-t a Micro Bias-ra kötöm, akkor nagyon halkan, de hallom magam. Állítólag ki kellene kapcsolni a FrontPanel érzékelését, de a SoundMax driverben nincsen ilyen lehetőség. Már mindenhol keresgéltem a legújabb driver után, de az alaplapom honlapján 2003-as driver a legújabb. Amiket újabbakat próbáltam, azok meg nem ehhez a karihoz voltak jók. Én nem tudom hogyan, de valahogy életet lehet lehelni a mikrofon csatiba, de kérdés, hogy hogyan!
    A hangkártyám pontos típusa: Analog Devices 1888/AD1980 @ Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller
    Előre is köszi a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák