Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • matyi012345

    őstag

    válasz #74459392 #17309 üzenetére

    Picit utánaszámolgattam, egy ND1000 szűrővel akár másfél órás expo idők is kijöhetnek 100-on ha egy egészséges f8 rekeszt szeretnék használni, erről megoszlanak a vélemények, sokak szerint nem tesz jót a szenzornak de olvastam olyan véleményt is aki szerint semmi baja nem lesz. Ha bevállalod akkor lehetséges hogy lilulni fog a kép sarka a melegedéstől, ha tudod hűteni a szenzort akkor kaphatsz értékelhető képet. Mondanám hogy inkább 200-on kéne nekiállni és akkor rövidebb ideig kell exponálni és 200-on még nem észrevehető a zaj, de ez sem igaz mert minél magasabb az érzékenység annál jobban is melegedik, tehát szerintem nagyjából mindegy hogy a "magasabb iso de rövidebb idő", vagy az "alacsonyabb iso de hosszabb idő" ujjadat harapod meg. És mindezt úgy hogy eltekintünk a Schwarzschild effektustól, de szerintem digitálsnál sem lehet tőle eltekinteni, maximum kisebb mértékben van jelen. De erre még teszek kísérletet kicsit ellenőrzöttebb körülmények között, mert lehet hogy engem más viccelt meg a csillagjárás fotózásnál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák