Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prtvlogan

    aktív tag

    Tisztelt Fórumtársak!

    Megpróbálom tömören leírni a problémámat:

    Kb két hónapja a tápnál kapcsoltam le a gépet..( tudom nem szabad, de siettem, és nem nagyon akart kikapcsolódni) Másnap amikor bekapcsoltam nem indult, csak sípolt. Cserélgetéssel rájöttem, hogy az egyik memóriamodul slotja szállt el. 4 foglalat van az alaplapon, mindben volt is memória. Most ha kiveszem az általam hibásnak tartottból a memóriát, akkor elindul a gép, és tökéletesen működik ( két hónapja így használom) ha beteszem, sípol, és nem indul. Természetesen cserélgettem a modulokat, így azt kizártam, hogy azzal lenne probléma. Az alaplap még garanciális, egy GIGABYTE GA-P55-UD3L
    (36 hónap gar., decemberben jár le) Sajnos mint azt láthatjátok ez egy LGA 1156-os foglalatú, amilyet már csak nehezen kapni, azt is drágábban, mint én vettem majd 3 éve. Ipon. hu-ra szól a garancia, azt mondták, nyugodtan küldjem fel, megvizsgálják, és majd szólnak. (természetesen azt, hogy a tápnál kapcsoltam le nem mondtam..) Ez természetesen sok idő, legalább két hét, és nincs rá garancia, hogy tudnának vele valamit csinálni. Egyáltalán javítható egy ilyen „bagatell” hiba?? Vagy csak bedobják a selejtbe, kiszámolják az amortizációs költséget, és kapok x ezer forintot, és keresgélhetek 1156-os alaplapot annyiért…. Egyenlőre vacillálok rajta, hogy felküldjem-e egyáltalán, mivel ha nincs benne mind a 4 memória modul, akkor működik… találkozott esetleg valaki közületek ilyen hibával???

    Előre is köszönöm a válaszotokat!!!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák