Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    Nna, Analóg Szappanopera új fejezet.
    Adott a Kacsa (nad5120). Beüzemeltem kb 20 év után.
    Hát, sokkal kellemesebbre emlékeztem. Persze régen más rendszeren hallgattam, de a mostani azért minden ZENpontból sokkal jobb, így nem ezt vártam el tőle...

    Két kérdésem van.
    1. A hangszedőkart talán át lehetne kábelezni, na nem azért, mert vandenhul ezüst madzagot akarok bele, hanem a gyári Tesla 0,2mm drót bizony elkopott 35 év alatt. Konkrétan Darvinya átforrasztotta nekem rca-ra, de mire hazaértem tőle, a jobb oldali vezeték simán elporlott a zsugorborítás alatt. Itt baszakodtam vele anyázva egy órát, most összeszigszalagoztam, mert se páka, se ón, se csipesz. Nem ideális. Ehhez kapcsolódik, hogy az átkozott gép mindig is búgott, ez a tulajdonsága most sem túl jó. Valami földproblémája van. Létezik-e LP szakértő, aki nem aranyrögökért meg tudja ezt a kupacot oldani?
    2. Ugye kissé vacakul szól. Szép konkrét megszólalás, ezt el is várom egy analóg cucctól, de kicsit doboz (nem a tere, az jó. A színe) és enyhén sziszeg a teteje. Nem tudom, az Ortofon vms30 mkII ma milyen hangszedőnek felel meg árban és minőségben, mert az van benne, de szintén alsó hangon 25 éve. Azt sem tudom, anno mennyit hallgattam. Rendesen. Ezek el tudnak-e fáradni, vagy csak maga a tű?

    Nem szállnék be már újra az analógba, csak amennyit muszáj rákölteni. HA érdemes.
    Azt sem tudom, mi az a következő szint, ami már egyértelműen, hallhatóan elveri. Tíz-húsz ezer forintot (plusz ha nagyon muszáj, egy másik hangszedőt) még megérne nekem a foltozgatás, amennyiben sikeres. De nem veszek 100+ ezerért másik futóművet (használtan), még kompletten sem, nemhogy csak a tányért...

    Na varrjatok nekem gombot :R

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák