Hirdetés

Aktív témák

  • Beowulf_78

    addikt

    válasz VinoRosso #22739 üzenetére

    Nem hinném hogy túl sokat félre tudna tenni... :U 60-70k-ért mennek a GX2-ök újonnan.
    Ez az fps dolog meg...jó kártya GX2, de tök mindegy hogy 150fps-el viszi a GX2 vagy 80 fps-el a 4870. :U Persze hogy egy 2 magos kártya, dupla annyi memóriával, jóval több fps-t tud mint a 4870. Kérdés hogy a "G92 9800 GTX SLI" arhitektúrának van e létjogosultsága a mai játékokban a Crysis-on kívül, mivel amár amikor kijött sem volt túl nagy előrelépés a G80-hoz képest. Gondolok itt az iszonyat magas fps-ekre, tök feleslegesen, ahová meg kellene a "kakaó" pl. a 8xAA felett, ott meg elfogy az nV "puskapora", és az 1 magos 4870 megveri. :U A jövőbe nézve biztos elavulttá fog válni a GX2, kérdés az, hogy már ősszel, amikor jönnek az új sikerjátékok, vagy csak jövő ilyenkor, vagy még később. Ezt talán csak a játékfejlesztők tudják.Az is kérdéses kinek kellhet a 8xAA feletti simítás, és persze az se mindegy hogy milyen felbontáshoz...jelenleg sztem 1680-ba élsimítással jól megy a 4870. Ha viszont nagyobb felbontást tolnék esetleg kissebb 2x-4xAA mellett akkor lehet a GX2 lenne a nyerő.
    Ezért sem hiszem hogy jól el lehetne adni egy ilyen kártyát, max olyannak akinek fingja sincs hozzá szakmailag. :DDD Persze nem mondom hogy 45k-ért nem kellene használtan (én ennél többet nem adnék érte)... de hogy 60-70-et nem ér az szinte biztos.
    Fura a mostani VGA piac...Ati-nál is apróbb problémák vannak szoftveresen, hardveresen pedig a hűtésük lehetne erősebb, főleg a 4850-nek. nV kártyái pedig továbbra is izmosak, kérdés az, hogy el fog e "pukkanni" a GT200-as széria mondjuk egy Atira optimalizált játék alatt vagy sem. Tehát nehéz a jövőbe látni hogy az "egyszerűbb de erősebb", vagy a "gyenguszabb de bonyolultabb" hardver fog dominálni a jövő játékaiban. :F
    Én is 1-2 napon belül veszek VGA-t 3870 X2 helyett... potenciálisan 2 kártyát néztem. Az egyik a Zotac GTX 260 AMP, a másik pedig a Sapphire,Asus 4870.
    Bár lehurrogtam az nV-ket és a GT200-at az előbbiekben, hozzátenném 2x és 4x AA-ig nagyon jól mennek az nV-k, amellett hogy 18-25% is gyorsulhatnak a tuninpotenciáljuktól függően. Mind a 2 karival 1680-ba tolnám, de a 8xAA 16AF számomra nem fontos.

    Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

Aktív témák