Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz buvartacsko #25211 üzenetére

    Akkor essünk neki...

    Az egér csomagolása gyönyörű, nagyon minőséginek tűnik. Kibontás után ezt csak még jobban megerősíteni tudom, nagyon profi kivitelezés. A tapintása kellemes, nem csúszós, szépen kézre áll. A két felső gombot kicsit jobban kiemelném, de nem vészes, kis megszokással el lehet találni. Ennyit a jó dolgokról....

    A regisztráció nem egyértelmű, semmi nem jelzi hogy meg kellene erősítenem, így elsőre jelszó-visszaállítással indítottam. A Synapse alkalmazás rettentő vérszegény. A görgetés egy rémálom, mivel az egérgörgő sebességét és gyorsulását nem lehet állítani. Ha egy kattanásnyit gördítek, akkor egy pixelt mozdul a terület, viszont ha nagyobbat, akkor meglódul. Teljesen használhatatlan, borzasztó pontatlan a működése. Itt el is vérzett nálam, de azért még próbálkoztam. Egyes alkalmazások beállításánál majdnem mindent sikerült belőnöm, kivéve a kattintás és billentyűzetleütés kombinációját. Konkrétan a cmd+bal kattintás kellett volna, de ezt nem lehet beállítani középső kattintásra. Az alapértelmezett pedig csak böngészőben működik helyesen, ami nekem kevés. Ugyanígy jártam a cmd+görgetéssel, ami gyakran jól jött volna, de szintén nincs rá lehetőségem. A kurzor néha el-eltűnik, laggol és alkalmanként kihagy. Teljesen mindegy, hogy asztalon, vagy egérpadon használom. Ahogy látom ez OS X hiba, mert pontosan ugyan így viselkedett a Logitech egerem is. Fele ennyiért. A Synapse OSD-szerűen minden alkalommal kiírja, hogy épp mely profil aktív. Ha váltok, akkor összefolyik és két profil neve egyszerre jelenik meg. Felül az aktív, alatta az előző. Neon zöld színben. Ultragáz. Ezt a csodálatos funkciót egyelőre nem sikerült letiltanom. Az egér világítása nem kapcsol ki. Hiába megy le sleep-be a gép és áll le minden, a görgő akkor is világít. Valószínű, hogy addig, amíg az egér is lemegy készenléti állapotba. Azonban ha így van, akkor minek beállítási lehetőséget adni ennek? Viszont ebben az esetben a dokkoló fénye legalább kialszik. Apropó dokkoló... Annak fényét sem bírtam kikapcsolni. Baromi zavaró.

    Első körben ezek a tapasztalataim. Őszintén szólva el vagyok keseredve, mert ahogy látom, 40.000 Ft-ot kidobtam az ablakon. Kíváncsiságból leültem egy Windows-os gép elé, amire egy teljesen átlagos vezeték nélküli egér és billentyűzet volt kötve. Hihetetlen felüdülés az egeret húzkodni és görgetni a Mac-hez képest. Ezerszer pontosabb, nem laggol, nem akad, nem hagy ki. Minden extra szoftver és beállítás nélkül teszi a dolgát. Mac-en ez kivitelezhetetlen. Amekkora élmény használni a trackpad-et, akkora f...os az egér és nagyon úgy tűnik, hogy ez miatt dől dugába az egész Mac-es jövőképem. Hatékony, pattogós, egész napos, pontos munkára ebben a formában teljesen alkalmatlan. Nekem nincs időm becélozni a kattintható objektumokat és azt figyelni, hogy most gyorsabban, vagy lassabban kell görgetnem a táblázatkezelőben, hogy egy sorral lejjebb kerüljek. Nem hatékony. Nem beszélve az ablakkezelő bénaságáról. Szerencsétlen néha azt sem tudja, hol van a kurzor, vagy hogy hol végződik az ablak. Nagyon jó példa rá, hogy egy szövegbeviteli mezőből kihúzva a kurzort, továbbra is a gépelésnél megjelenő villogó vonal marad, a kis nyilacska helyett. Na mindegy, ez már nem az egér...

    Gyönyörű a hardver, tényleg tetszik, nem beszélve arról, hogy mostanra nem kis pénzért egész komoly rendszert állítottam össze. A Razer Mamba egeremnek is mindenki a csodájára járt ma. De ha tudnák, hogy mit kell küzdeni vele...

    Könnyen lehet, hogy bennem van a hiba és túl sokat várok el. Egy kollégámat ideültettem, neki fel sem tűnt a lag. Ja. A Facebook átpörgetésén és 3db Gmail levél elolvasásán kívül nem csinált mást, de azt ő is észrevette, hogy alig bír rákattintani a linkekre, mert kevésbé pontos az egér mozgása.

    Hát ennyi, most megyek aludni. Ha lesz kedvem, holnap pedig megnézem 3. fél által készített alkalmazásokkal hogy muzsikál a rágcsáló.

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Új hozzászólás Aktív témák