Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz svgyula #144627 üzenetére

    nyisziati jól mondja, a Google Play Services csinálja.

    Többi OFF:
    Egész sok dolgot módosít amúgy, akár boot során vagy futás közben - hogy egy pár egyszerű de szerintem ultragáz példát mondjak: a doze beállításokat módosítja (két értéket, light_after_inactive_to és light_pre_idle_timeout) meg gyári rendszerre (meg OpenGApps-ben is) akkukímélésből alapból kivétellistára veszi magát.. ezek jó részét ki lehet kapcsolni egyébként de annyira szerteágazó a működés hogy én még 100% minden részletére kiterjedő kikapcsolást még nem találtam (de van rá nagyon nagyon jó törekvés hogy az ilyesmiket meg a mindenféle tracker-eket hogy lehet kiírtani (meg egy open source app (Blocker / GitHub forrás), ugyanettől az embertől).. hacsak eleve nem is tesz fel az ember GApps-ot..).
    Szóval ez a service csinálja:
    com.google.android.gms/.phenotype.service.sync.PhenotypeConfigurator
    ..és így lehet letiltani (akár adb-n, akár root-al..):
    pm disable --user 0 com.google.android.gms/.phenotype.service.sync.PhenotypeConfigurator
    De van egy csomó más is ami ehhez tartozó service vagy bcast receiver:
    pm disable com.google.android.gms/.phenotype.receiver.PhenotypeBroadcastReceiver
    pm disable com.google.android.gms/.phenotype.service.PhenotypeCommitService
    pm disable com.google.android.gms/.phenotype.service.PhenotypeIntentService
    pm disable com.google.android.gms/.phenotype.service.PhenotypeService
    pm disable com.google.android.gms/.phenotype.service.util.PhenotypeDebugService
    Az adatbázis erre itt található (egy sima sqlite3 db):
    /data/data/com.google.android.gms/databases/phenotype.db
    Db editorral lehet benne turkálni.. bár helyben ehhez kell root, nem helyben szerintem adb pull-al ki lehet pattintani és utána lehet szerkeszteni gépen aztán mehet vissza adb push-al.. Érdemes lehet belenézni mit tartalmaz a /data/data/com.google.android.gms/databases könyvtár még.. érdekes.

    Az Android rendszerbeállításait tartalmazó adatbázisban - aminek a helye a
    /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db
    - a Global táblában a Phenotype_flags néven szereplő kulcs alatt van elmentve hogy mikhez nyúlhat hozzá így "valami". Az adatbázisból pl. egy Settings Editorral megnézheted vagy pl. adb-vel lekérheted és ha csak ezt a kulcsot akarod megnézni, akkor ezzel a parancsal meg is teheted:
    settings get global Phenotype_flags
    SetEdit-hez kellhet ez az adb parancs (vagy root, akkor megcsinálja magának..) ha olyan kulcsot akarsz megnézni ami secure:
    pm grant by4a.setedit22 android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS
    Egyébként ezek a változók vannak most benne alapértelmezetten.

    Hirtelen ennyi - nem tudom érdekelt-e ennyire.. mindenesetre itthagyom, hátha hasznos lesz még valakinek.

Új hozzászólás Aktív témák