Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freelanced

    addikt

    válasz rednifegnar #1965 üzenetére

    Üdv,

    Úgy érzem kicsit eltúlzod a dolgot.
    Egyedül a kovaax kolléga által ajánlott gépekre jelentettem ki, hogy jelenleg nem olyat szeretnék.

    Másrészt nem sokallom a gépek árát, csak ezek a gépek pár évvel ezelőtt a 20-30 ezres szegmensben tartózkodtak, most pedig 100-150 ezer forint körüli árakon mennek, gondolok itt a Nikon szériára, Canon A1, AE1 stb.

    Ettől függetlenül értem mit mondasz.

    A cél, hogy belekóstoljak a filmes fotózás világába.

    Másrészt, hogy egy olyan gépet vásároljak ami jól használható, de közben szimpatikus is.

    Saját rendszer nincs, tehát lehetőleg obival. De gondolom a legtöbbet használt első körben úgy is valamilyen fix lesz, pl 50mm.

    Valóban a film sem olcsó, de vélhetően az elenyésző hiszen nem egyszerre kell sokat kiadni.

    Egyébként gondolom, te abból indulsz ki, hogy 30-40 ezret sokallok, ( de pl. még a Yashica 124G is beszerezhető 100 alatt) viszont nem erről van szó. Egyszerűen csak úgy látom, hogy egyrészt itthon kicsi a választék viszonylag a japán gépekből, hiszen se pénze nem volt az embereknek és az ország politikai berendezkedése sem ezeket pártolta...

    Tehát a kínálat kisebb, közben úgy tűnik az AE1, Nikon F széria igen népszerű.

    Egyszerűen csak abban kételkedem, hogy olyan jók lennének amennyiért jelenleg adják.

    Próbáltam olyan gépet keresni ami kevésbé felkapott de vélhetően hasonlóan jól ki tud szolgálni.

    Kérdésedre válaszolva, egyelőre valamilyen régi manuális slr gépet keresek, és mint a kolléga is említette a fénymérő megléte nem hátrány, bár ha jól rémlik már ilyen olyan módon máshogy is meg lehet oldani a dolgot.

    Viszont muszáj megkérdeznem amennyiben nem értesz egyet velem, mi az oka, hogy nem tartod soknak a 100 feletti árat egy Canon A1-ért vagy Nikon F szériáért? Persze, kereslet, kínálat, a piac szabja meg, de azért tudjuk, hogy mennyikért mentek ezek. Nem azt mondom, hogy nem jó gépek, csak annyit, hogy vélhetően rengeteg jó gép van amelyet kevésbé kaptak fel, cserébe olcsóbb de szintén jól használható.

    Személy szerint olyan ~20-60+- ezer között keresek gépet, állapottól és modelltől függően persze.

    Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Új hozzászólás Aktív témák