Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz S_x96x_S #59103 üzenetére

    Megnéztem a TPU és a HWBU tesztjét.
    Ez valóban egy 4080 versenytárs. Steve meg is említi, hogy az 1.5-1.7x-es teljesítménytöbblettel az AMD felfelé tolta az elvárásokat, amit az ő tesztjei nem igazoltak vissza. Neki 1.35-1.4x jött ki végül. Ez a 4080 teljesítményének elérésére elég, de rosszabb energiahatékonyság és gyengébb RT képesség mellett. Ezért a kártyáért a magasan túlárazott 4080-hoz képest "reális" az $1000. De hát ismét egy amennyivel jobb, annyival drágább is jelenségnek vagyunk szemtanúi.

    Lehet, hogy az Nvidia talált ~200k olyan vásárlót, akik a legjobbat akarják és pénz nem számít. De a hírek szerint már a 4080 sem élvezi ugyanezt a kiemelt érdeklődést és ahhoz képest a 7900XTX és pláne a 7900XT nem kifejezetten jó ajánlat.

    Szóval kiváncsi vagyok, sikerül-e eladni nekik is az a negyedmillió példányt decemberben, amit Abu is említett.

    Pont annyira lehangoló / unalmas a kártya (az árával együtt), mint amilyennek a november 3-i bemutatót tűnt. Nem sikerült szerintem olyan jól, mint az RDNA2. Nincs túl sok ok örömködni.

    (Az a gyanúm, hogy lesznek még driveres javítások. A TPU tesztje szerint a 2 monitoros fogyasztás megint az egekben. )

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák