Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Yutani #58610 üzenetére

    Hát igen, én ezért vagyok csalódott.
    Ha ez a cucc (7900XTX néven) elérte volna a 4090-et, akkor egy komolyan vehető mélyütés lett volna az Nvidia számára.
    Persze ahogy Abu mondta, a 4080-at így is meggyőzően fogja előzni és ahhoz képest igen versenyképes áron fogja az AMD kínálni. ($1000 vs $1200) Ez így egészen megsüvegelendőnek is tűnhetne.
    Ha a 4080 nem lett volna valójában a nevében elődnek számító 3080-hoz képest egy 70%-os áremelés. ÉS ha így nézed, akkor az AMD talán egy kicsit nagyobb versenyképesség (a szokásos +5% teljesÍtmény -5% ár különbségnél nagyobb) felmutatásával de most is beáll a sorba. A burkolt áremelést a nevezéktan csúsztatásával hajtották végre. Sajnos a közönség már megszokta, hogy az Nvidia árat emel, de valószínűleg ha ezek a kártyák 7800XTX és 7800XT néven kerülnek forgalomba $899 és $999 áron akkor abból (a másfélszeres áremelésből) lett volna felhördölés.
    Tehát a legjobb, amire lehet számítani az az, hogy az Nvidia leviszi a 4080 árát mondjuk $1000-ra. De ez a legtöbb.

    És akkor tudni véljük, hogy a respin mondjuk hoz +20% frekvenciát. Nem tudom, mennyi idő lehet, de mondjuk számoljunk 3-4 hónappal, hiszen biztos nem tegnap jöttek rá a hibára. Akkor vajon 3-4 hónap múlva az AMD elindít új kártyasorozatot az új lapkákkal $899 és $999-ért? Dehogy.
    A respin lapkákat betolja ezek fölé (pl 7950XT és 7950XTX néven) és többet kér értük.

    Bár az meglehetősen fura lenne, ha a hibás lapkákat tovább gyártanák. Tehát még el tudnék képzelni valami hasonló megoldást, mint amit az Nvidia szokott csinálni, hogy ugyanazon név alatt több különböző lapkával szerelt terméket is árul a megfelelő képességekre levágva.
    Ez alapján lehet, hogy a vágott respin lapka átveszi majd a $999-os 7900XTX helyét. Míg a 7900XT helyét pedig egy Navi32 fogja betölteni. (Vagy lesz egy 7850XTX )

    Nehéz megmondani, hogy pontosan mi lesz, de az biztosnak tűnik, hogy a gyorsabb respin verziókat ezek fölé és drágábban fogja hozni.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák