Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz TTomax #40827 üzenetére

    A probléma, hogy azért az (erősen optimista) +30-40%-ért durván el kell rontani a proci perf/watt mutatóját. Tehát praktikusan, ha nem akarod a kellemetlen mellékhatásokat, akkor egy több maggal rendelkező példányt kellett volna venned... Alapból is 150W körül megy, az allcore gyári 4,6Ghz turbóján a legtöbb lapban [link], ezen max egy szűk 15-20%-ot tudsz csak javítani, és akkor nagyon-nagyon optimista voltam... Ehhez képest ha valakinek annyira több sebesség kell, akkor bőven van miből válogatni... [link]
    Oké, nyilván drágábbak, de ha kiszámolod, mennyit kell költeni egy 9700K-ra, mire mondjuk egy kultúrált kimaxolt allcore 5Ghz meglesz vele (top lap + top hűtő + top ram sem épp olcsó móka ehhez), már lehet kijött volna belőle egy sokkal komolyabb rendszer, ami péppé veri átlagos körítésben, tuning nélkül is.

    (#40828) Tyrel: Szerintem egy Vega56 (vagy akár 64) megfelelően belőtt áramfelvételi limitekkel, referencia órajelen a mai napig teljesen jó perf/watt mutatójú. A RT-en kívül mindenben megállja a helyét szerintem. Nagyjából 200W-ból remek teljesítményt nyújt, és már az ára is egész korrekt lett.
    A Polaris viszont tényleg már kicsit "öreg", pár ziccer hiányzik belőle, de ettől függetlenül azért szépen teljesít az árához képest, FHD-ban azért jól el lehet vele lenni, ahogy a Vega-val is 1440P-ig. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák