Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Omli85

    őstag

    válasz kelna91 #8104 üzenetére

    Ár teljesítményben jobb választás az 1700 ha OC is lesz akkor meg pláne. A +10K-t forgasd be valami jó hűtőbe :).
    Ha videó encode és egyéb okosságokra kell kb olyan mindegy. 4GHz körüli OC-t felejtsd el felesleges és nem is biztos, hogy atom stabil lesz az meg ugye nem móka ha egy hosszabb encode alatt eldobja magát a gép.

    Saját tapasztalat 3.7-3.9 3.9-en mondjuk győzzed hűteni ha keményen dolgoztatod h264/265-el :] nem biztos, hogy megéri a maximumra kihegyezett OC.
    Én jelenleg 3.7-en használom konkrétan talán 1-2 fps a difi 3.9-hez képest viszont jóval kevesebb fesz kell hozzá így hűteni is egyszerűbb. Víz ide vagy oda pár óra encode alatt hűtés legyen a talpán ami megfogja 60 fok alatt 3.9 felett 1.35v feletti fesszel :] Márpedig 4GHz nem lesz meg 1.4v alatt ezt kb garantálom azt meg nem fogod tudni hűteni h264 esetén talán de h265 esetén neccesen ott jobban befűt a kocka.

    Nem kell delidelni a Ryzent mivel forrasztva van a kupak így kb semmit nem nyersz vele ha leszeded minimális a különbség.

    (#8108) Molyzsa: Asus C6H-val én az elején így használtam mert csak így ment a ram 3200-on 130 körüli BCLK-val. Semmi különösebb problémát nem tapasztaltam de ez szerintem igencsak alaplap függő.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Új hozzászólás Aktív témák