Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz bAndezaNNN #5091 üzenetére

    Szia!

    ma írtam iponban egyik kommentre, ha kell segítség jelezz ;)

    Pofátlanul drága... Nézd meg intel 6magosát, na az pofátlanul drága, ez nem.
    150ezerből meg ne akarjon a haverod új gépet, mert abba eleve gagyi cuccok kellenének és max i3-ast tehetne ekkor is bele. Egy komplett új i5-ös gép is 180-200ba kerül, és ide érkezett a 4mag8szálas kisryzen, a csúcs i5 árához pedig a 6magos, az meg akkor már intelnél is minimum 230tól indul. Kicsit el vagytok tájolva ezek szerint. Nézd csak meg akár gépösszerakót, akár más cégek komplett konfigajánlatait...

    Amit lehet tenni, hogy 72ért hardverapróról a 6magos proci, 25ezer a legolcsóbb b350-es lap, veszel csak 8gb legolcsóbb ramot (amit később kb. kukázol, ezek 21ezerbe fájnak 2x4gb-osként, bár 35ért 16gb is megvan 2x8-ban), volt nemrég szintén hardveraprón 41ezerért 4gb-os gtx 1050Ti újonnan, ennél gyengébbet is lehet de ez se egy szuper kártya, tápegységnek 15ezerből tutira kijön egy márkás 450-550W-os, de max 400W-osig menj le, élettartam miatt jobb a fentebbi választás. A procihoz jár gyári hűtő, azt megússzátok, SSD-ből én szívok a 120GB-tal már, de ha csak 1-2 játékkal ha játszotok, akkor nem para, ellenben 256gb-ot javasolnék és hozzá akármekkora HDD-t a vágott videóknak, tehát egy 256gb-os ssd 27ezertől, egy 1TB-os HDD 13ezer (kezdésnek lehet csak HDD-t, később majd SSD-t mellé) és már csak gépház kell, amit max. 10ezerből tutira kihozhatsz mert elfér benne a cucc. Ez így 197ezer Ft ha csak HDD-t veszel, és eleve olcsóbb forrásokból vannak beszerezve a proci és a videókártya, amivel 10-15ezret eleve fogtál... Az a 256gb-os ssd pedig eléggé felpörgetné a gépet, és nem tudom mennyi videót vagdos a srác, egy 3TB-os HDD is jöhetne akár.

    Ez bizony ennyibe kerül, de ha Inteltől akartál volna 6magost újonnan, ott 135 a proci és 70körül az alaplap, és quadchannel miatt 4db memóriamodult illett volna venni, ehhez képest csak a procin és az alaplapon fogsz már 100ezer Ft-ot, pont h nem kell sírni, hanem most lehet örülni h végre ilyen olcsón lehet venni 6magot, de a legnagyobb "olcsóbbodás" 8mag fronton van, ott alsó hangon 400ezer Ft lett volna újonnan az, ami most 135-140ből kihozható.

    Egy használt 6magos i7-5820k konfigban is 85-90től van proci, és minimum 40től indul az alaplap használtan, akár 2,5 évesen, sok sikert a gépvételhez, mert még ez drágább is használtan mint a ryzen 6magosa újonnan.

    Csoroghattok le 2-3 éves i5 használtkonfighoz, nagy élmény.

Új hozzászólás Aktív témák