Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz apa111 #3960 üzenetére

    Passmarkban még az R7-esek is gyengén szerepelnek, gondolom a tesztprogi nem tudja kihasználni az amd procik teljes erejét. SŐT! Van, hogy a 3.9ghz-en 1700X-szel kevesebb pontja van a csókának (talán ramok miatt), mint a 3.7ghz-es sima 1700-asnak. Ettől függetlenül én 16.500 pontnál többet még nem láttam passmarkban a 8magosokra, legyen az sima 1700, vagy 1700x, 1800x, efölé egyikkel sem mentek, akárhányszor néztem eddig az utolsó feltöltött eredményeket, és még az órajelek is össze-vissza voltak mindegyiknél, mert egyiknél 3.9ghz-en hoztak olyat, amit a másik 4.1en... Gondolom ismét a ramok és a bios, vagy szimplán a tesztprogram ratyi ryzenhez.

    Ezt tudta a 6magos 5820K-m 4.4GHz-en 2133mhz-es ramokkal: 16.504 pont, 1szálon pedig 2649

    CPU-Z-ről nem csináltam képeket, DE privát üzenetekből megtaláltam, hogy 4.2GHz-en kereken 1900 pontot írt ki 1szálas teljesítményre... A ryzenek meg 3.95ghz-en 2300akat tolnak, passmarkban meg mégsem hozzák azt amit lehetne.

    Na erre mondom azt, hogy optimalizáció kérdése, és ha ez sikerül a jövőben, akkor az nagyon baba lesz, csak fura dolgok ezek, hogy egyik helyen 8magos azt tudja mint a 6magos intel, másik helyen meg szépen elhúz a 8mag... ÉS még 1szálon is gyorsabb, mert 5%-kal kisebb órajelen ráver 25%-ot...

Új hozzászólás Aktív témák