Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkesy

    őstag

    Sziasztok,

    Tegnapi nappal végre megérkezett az utolsó dolog is, amire vártam, úgyhogy én is beléptem a klubba... :)
    A vas a következő:

    Asus ROG STRIX B350-F GAMING + R7 1700
    GSKILL RipjawsV 16GB 3000MHz F43000C15D-16GVRB ez jött a Skylake-es konfigból

    A gép gond nélkül indul, egyből frissítettem is bioszt (0805 bios; AGESA to 1.0.0.6a)
    Windowst nem telepítettem frisset, használom tovább a régebbit, csak a következőket csináltam meg azon kívül, amit a Windows feltelepített magától:
    - HPET kikapcs (Windows alól, mivel biosban nincs ilyen funkció)
    - chipset driver feltelepítése, (AMD oldaláról letöltve)
    - audio driver feltelepítése (Asus oldaláról letöltve)
    - energiagazdálkodás: Ryzen balanced-re állítva
    Próbáltam visszakeresni a fórumban, és ahogy láttam vegyesek a tapasztalatok, de megkérdezném: kihagytam esetleg valamit?

    Utána egyből neki is estem a tuningnak, egyelőre eddig jutottam:

    Hát meg kell mondjam, szoknom kellett az Asus bios-át... Utolsó Asus lapom egy K8N-E volt, azóta csak Gigabyte, szóval estem keltem eleinte... :B
    Rammokkal még egy picit hadilábon állok, mert 2666 fölött nem boot-ol a lap, bármit is próbáltam eddig, viszont az meglepett, hogy olyan időzítéseket is elbír, amit intel mellett egyáltalán nem volt hajlandó.

    Amit viszont nem tudok hova tenni jelenleg az az, hogy per pill nem tudom tuningolni a vga-t az MSI Afterburner-el, mert amint elindítok egy 3D-s alkalmazást, valahogy visszaáll a kártya órajele a gyári értékre, teljesen mindegy mi van beállítva az MSI AB-be.. :F Emiatt nem is igazán tudom összemérni a régebbi konfigommal... :(

    Összességében viszont meg vagyok vele elégedve... :))

    [ Szerkesztve ]

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

Új hozzászólás Aktív témák