Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wrrs

    tag

    válasz gulasoft #51032 üzenetére

    Nézd/nézzétek, 31 éves gamer múlt van mögöttem, az életkorom ettől sajnos több egy dekáddal.
    Én még dobáltam 1992-ben a Mortal Kombat automatába a 10-eseket, inkább nem ettem.
    Aztán a SEGA időszakban már volt lehetőség a helyi tékában cartridge-ot bérelni 200.-/24 óráért, de a gyűjteménybe akkor is elég húzós árú eredeti tételek kerültek. Az első PC-im korából kazalban állnak az eredeti gamer CD-k és az akkori újságos GameStar, Guru, stb. lemezek. Hülyére vásároltam magam a DVD korszakban filmekkel, mert az volt a top, és sajnálkozva néztem az eredeti VHS-eimet (Evil Dead, Terminator, Véres Játék...). BD-t kihagytam, akkor már átláttam a szitán (produceri rendezői remasterelt kihagyott zicceres 2K 4K hol a plafon kiadások...) 100+ eredeti magnókazettám van, és a CD korszakban már sokszor mp3-aztam, mert élni is kellett valamiből.
    PS2, PS3, PS4, ahogy jöttek, a PS3 kicsit eltúlozva, de 200+ eredeti játék púposodott, alig bírtam eladni őket, persze fillérekért. PS4-en digit vásárlás, már vissza sem jön az áruk. Steam, Origin, Battlenet..., fiókok omlásig eredeti kulcsokkal... Telekom, Netflix, HBOMax, Dízni...., én nem nézem őket, 90% túlszaturált bohóckodás ami azokon van, én meg a lányokat szeretem.

    Akkor most leírom mit tapasztalok ennyi év és ennyi "támogatás" után.
    A játékok kb. minden platformon egyre drágábbak, ám egyre hitványabbak. A denuvo azért van, hogy később derüljön ki, hogy hígbarna. Elrontották az összes nagy címet, ami anno nekem/nekünk a MINDEN volt. A zeneipar (én metálban/elektroban zenéltem/zenélek is 25 éve, de minden stúdiós cuccom/hangszerem is van) eljutott arra szintre, hogy a lopott FL stúdióval xyz rikárdók drámenbéz+egyéb stílusokban is olyat hígítottak, hogy fáj amit ma hallok. Napi szinten minden műfajban min.50-100 albumszerű képződmény, leginkább digitális szemét képződik. Zöme hallgathatatlan, kontár keverés, stb. Rádiózene mindenhol, minden 2. ember "reppervaker"...
    A 2D játékipar össze-vissza portol, támogatom is keményen hol az NVIDIA-t, hol az ASUS-t, Intel-t, mert nem győz az ember gépet, illetve HDD-ről SSD-ket venni a sok szemétnek...
    A filmeken röhögni sem tudok már, AAA hiperszuper film CGI jeleneteit rommá kenterbe veri pár amatőr Youtube-er AE-es...
    A lényeg: 10-ből 8 VR játék indie, félkész, vállalhatatlan lom. Ingyen sem kéne, menni fognak a storage drive-ról is shift+F8-al. Ennyi idő után megtanultam, hogy azt veszem meg, ami bizonyít és azt mondom, akarom a folytatást magamnak és a gamer társaimnak. Nem tehetek róla, hogy a HL:A volt az egyetlen eddig, amire NEM sajnáltam a pénzt és kaptam is valamit.
    Ne higyjétek, hogy ha ezekre az editorokban összetákolt, minden jónak elmondott vackokra pénzt adtok, akkor majd lesz ennek látszatja a jövőben. A játékfejlesztés nem így megy. Csak az A+-nál...., reméljük, bár már látjuk ott sem. Tudom, Crytek-hez majdnem bejutottam 2009-ben level designer-ként (ok: nem a fővárosban laktam/lakok...).
    A legtöbb ilyen címet pár ember fejleszti, akiknek bocs, de inkább büdös a polgári munka, vagy éppen x-edik évüket unatkozzák az y-adik egyetemen. Ezért nincsenek kazalban az értékelhető címek.
    Értem én, ha ezeket is kinyírjuk a nem vásárlással (kérek egy példát, hogy hol jött második rész az x eladott darabszám/digitbuy után!), akkor még ez sem lesz, de erre azt mondom, hogy akkor meg nem is kár ha csak a pénzzel rendelkező stúdiók nyúlnak ehhez a hardverhez. Apropó hardver: miért lehet ennyi secondhand VR vödröt kapni? Mert majd mind defektes. Azokkal ki foglalkozik ilyen árú termékvásárlás után? Százezrekről beszélgetünk.

    Aztán az nálam is wishlist-en van, hogy ha valami nekem, vagy a gyerkőcnek tetszik, akkor megveszzük Steam-en, de ilyen árakon? 20-40-60euró? És akkor van amikor ez az akciós ár? Ezt nem a fejlesztő kapja, ezt a nyavajás Steam rángatja be magának...
    Kérdezem: hanyadik rendes, HIVATALOS 8-10 órás kiegészítő DLC, sztori addon-nak kellett már volna érkeznie a HL:A-hez? Na ugye? Miért nem jön? Mert nem az Index-et veszitek! Hanem az olcsóbbat, a hófehérkét. Akkor miért én vagyok a fekete bárány, hogy nem szórom a dollárt ezekre a Unity engine-ben összebarmolt 2 délutános sulisprojektekre? És itt a szimeseket megint kihagyom, ott alapvetően más a fejlesztés, ők szeretik a panoráma+360 monitorfalakat, stb. Ott a VR egy opció, ami hardverben nagyon fájdalmas. Tudnám még írni...

Új hozzászólás Aktív témák