Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wollnerd

    aktív tag

    válasz proci985 #13226 üzenetére

    Hát... Utána néztem és itt is olvasom hogy ennek VL805 chipje van, így a VIA-hoz tartozik. De itt az van leírva hogy tudják a 3.0-t is...
    Mindegy, oda úgyis csak olyan eszközök vannak bedugva, amiknek bőven elég a 2.0 is.
    Van három 3.0-ás usb port felszabadítva és asszem ennyi is van összesen hátul ami nem digitus) és ezek a portok az alaplapból veszik a teljesítményüket.
    Utánaolvastam hogy 2.0 portok az alaplapból max. 500 mA-t tudnak kiszolgálni az 5 egységgel együtt. A 3.0 pedig 900 mA-t. Utánanéztem az oculus cuccok power usage-jeit. Az USBDeview progival megnéztem hogy az eszközeim mekkora mA-t visznek el... (Jó, tisztában lehetek hogy ezek nagy valószínűséggel csak hozzávetőleges adatok.)

    (Xbox360 Recieverről nem hiszem el hogy tényleg ennyit elvine, de ha tényleg, akkor billentyűzettel cserélve átrakom Digitusba, bár a ASUS cerberus bill, tehát az led-es....)
    Szóval számolással arra jutottam hogy sztem remélhetőleg nem lesz probléma annak a 3 szabad usb portnak és az alaplapomnak a occulushoz, (410+190+130=730) anélkül hogy megtörténne a teljesítményimpulzus (Jól tudom akkor történik, túl van haladva a 500/900 mA korlát?)

    Ha tévednék, nyugodtan javítsatok ki!!! Van érzésem hogy (megint) marhaságot mondhattam... :U :D
    Köszi!

    PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Új hozzászólás Aktív témák