A Ramiris alaplap-fronton hagyományosan két nagy prémium-brandet részesít előnyben: az Asusnak négy éve, az MSI-nek pedig két és fél éve disztribútora. Emellett egy ideje már palettán tartják az Asrock és legújabban az ECS termékeit is. A dealer-nap kapcsán egyelőre a két nagy hal előadásait hallhattuk, ezek közül az MSI-vel foglalkozunk most.
Az MSI képviseletében két meghívott előadó vonult fel, egyikőjük – régi ismerősként – immár nem először. Peter Maarten Bijkerk rutinosan hozta a formát, a halmozottan hátrányos helyzetű alaplapneveket lassan mondta, hogy mindenki megértse, de hasonlóan járt el a legújabb, MSI-közeli technológiák kapcsán is (pl. CPU Clip) – hiába, a szükség (=piaci verseny) profi marketingest bont... (=szül). A másik, feltehetőleg kínai hölgy mindvégig egy szót sem szólt, helyette csendben váltogatta a diákat.
PMB szűk egy órát kapott a telt házas teremben. Ebből 25 percet szentelt az alaplapoknak – érthető módon, hiszen az Microstar itt világszinten mindössze a harmadik legnagyobb gyártó, van hát hova fejlődnie. Szó esett a hamarosan debütáló Diamond-class besorolású lapokról, amely vonalat az SLI-képes (nForce4, dual x16 PCI Express) K8N Diamond indít még ebben az évben; a diszkrét ATI-chipsetes (RS350), micro-ATX formátumú RS350M-ILSR-ről (lassan mondva...), amellyel mindenképp hiányt pótol a gyártó – hogy csak néhányat említsünk.
Hirdetés
Mára már hozzászoktunk, hogy a nagy (alaplap)gyártók szinte mindegyikének van belépő szintű, jól felismerhetően elkülönített termékvonala – az MSI a saját ilyen lapjait V-class néven futtatja. (Gigabyte: RZ-sorozat, Asus: X-sorozat) Ha hihetünk az egyik slide-nak, MSI-éknél ezekből a lapokból fogy a legtöbb, pontosabban sokkal-sokkal több, mint a többiből.
A prezentáció egyik csúcspontja volt, amikor az alábbi képen látható slide került elő: ugyan PMB végig kínosan ügyelt, nehogy felemlegesse valamelyik konkurens márkát (amit persze itt sem tett meg), mégis, ezen direkt odamondogatással mosolyt csalt – a mi arcunkra mindenképp. (A képen ugye részben az Asus Cool Stackje, részben a Chaintech Radex néven futtatott MOSFET-hűtője látszik, szép, kövér piros vonallal áthúzva – "failed solution". Az MSI megoldása (Active MOS) nekük továbbra is tetszik, az odamondogatás nemkülönben, elvégre konkurens cégekről van kérem szó.
A VGA-vonalra már csak 10 perc jutott, de elég volt így is. Az MSI a legnagyobb, a referenciadizájntól így könnyedén eltérhet (és el is tér), a kártyái mellé pedig van, hogy 14 játékot mellékel (3 teljes, 11 demó).
Az optikai meghajtók és a CE-eszközök (Consumer Electronics) terén is van mit felmutatnia a gyártónak, egyrészt teljes portfolót emlegetett, másrészt a Megaplayer 515-öt. A készülék igen ügyesnek tűnik, a hozzá való Bluetooth-headset például képes arra, hogy egyidejűleg mobiltelefonnal is használva a bejövő hívásokra lehalkítsa a zenét, és a kijelzőjén mutassa a hívó számot. Az MSI Mega PC hamarosan már Athlon 64 és LGA775-ös platformokon is elérhető, a cégnek a Computexen is megcsodált noteszei pedig a jövő év elején érkeznek – hozzánk.
Az előadás végén a hallgatóság legszemfülesebbjei "értékes nyereményekért" válaszolhattak a feldobott kérdésekre, ahol az RS350M-ILSR is pontot ért.