Az informatikai fogyasztókról általában elmondható, hogy meglehetősen nyitottan fogadják az új technológiákat, jóllehet időről időre kénytelenek is befogadni az újdonságokat. A gyártók mindemellett ritkán osztogatnak „ingyen kenyeret”, ennek köszönhetően általában mindenki felkapja a fejét egy olyan hír hallatán, ami arról számol be, hogy egy alacsonyabb technológiai szintet képviselő termékből kvázi ingyen csúcstechnológiájú eszköz varázsolható.
Az Intel háza táján nem egyszer előfordult már, hogy – leginkább marketingmegfontolások miatt – bizonyos processzormagokban letiltottak jelentős technológiai tartalékokat. A legalapvetőbb módszer a processzorok órajelének skálázása, melyet a túlhajtással – több, kevesebb sikerrel – könnyűszerrel ki lehet játszani. Bizonyos deaktivált, rejtett kiterjesztéseket, utasításkészleteket azonban már nem olyan egyszerű előcsalogatni a processzorból.
Bizonyára sokan emlékeznek arra a két évvel ezelőtti időszakra, amikor a Pentium 4 processzorok akkori csúcsmodelljének, a 3,06 GHz-en üzemelő Northwoodnak a bemutatása során minden Northwood-tulajdonos Hyper-Threading-lázban égett, miután elterjedt, hogy a chipgyártó az összes korábbi Northwood sorozatú processzorba beépítette a technológiát. Futótűzként terjedtek a pletykák arról, hogy az alaplapi BIOS átprogramozásával, netán némi lábhuzalozással, forrasztással könnyűszerrel aktiválni lehet a korábbi processzorokban is az új technológiát, mindmáig azonban nem akadt olyan alaplapgyártó, amelyik hivatalosan felvállalta volna ezt a módosítást, így sokan csak az új „C” sorozatú processzorok megvásárlása után élvezhették a Hyper-Threading előnyeit.
A két évvel ezelőttihez kísértetiesen hasonlító mostani helyzet szintén egy ingyenesen és visszamenőlegesen aktiválható technológiai vívmány körül bonyolódik. Mint ismeretes, az Intel hivatalosan a pár hónapon belül piacra kerülő 600-as sorozatú Pentium processzorok esetében aktiválja az x86 utasításkészlet 64 bites kiterjesztését (EM64T), ám alighanem az összes már forgalomban lévő Prescott eleve tartalmazza ezt a technológiát, csak éppen a gyártó – pontosan nem tudni, milyen módon – letiltotta azt. Egyes vélemények szerint a tiltás a számítógép alapprogramjában feloldható; az orosz gyökerű X-bit labson hivatkozott forrás szerint már fejlesztési fázisban vannak azok a módosított BIOS-ok, amelyek révén hozzáférhetővé válik a Prescott processzorok letiltott EM64T kiterjesztése. Az egyelőre nem világos, hogy a módosított kód milyen alaplapokkal lesz kompatibilis, és természetesen sem az Intel, sem az alaplapgyártók nem reagáltak hivatalosan a pletykára.
Mindazonáltal – a korábbi esetekből kiindulva – nem valószínű, hogy születik hivatalos módszer a Prescott processzorok EM64T kiterjesztésének aktiválására, így a legtöbb, "ingyenesen" hozzáférhető plusz teljesítményre áhítozó tulaj jó eséllyel továbbra is csak az órajel emelésével tudja nagyobb teljesítményre ösztökélni rendszerét.