Az Aerocool processzorhűtő-kínálatára nem mondhatjuk, hogy szegényes lenne, hiszen weboldalukon minden létező méret, kialakítás és teljesítményszint közül válogathatnak az érdeklődők. Legnagyobb számban a Verkho széria képviselteti magát, mely modellek többsége – néhány fekete vagy áttetsző lapátos kivételtől eltekintve – kék színű ventilátoráról ismerhető fel, de ugyanez igaz a BAS sorozat tagjaira is.
A hűtők kialakítását tekintve három fő irányvonalat számolhatunk össze a Verkho és BAS sorozatban. Az első tábor a kompakt, Mini-ITX méretű gépházak tulajdonosainak lehet leginkább érdekes: ide tartoznak a 70 milliméternél alacsonyabb, felfelé néző, jellemzően 9-12 cm átmérőjű ventilátorral szerelt hűtők, melyek a 80-100 wattos TDP értékkel működő processzorokhoz ajánlottak.
Dizájnban még ezen a csoporton belül is vannak eltérések, hiszen míg a BAS-B9 és BAS-B9S inkább az Intel és AMD által szállított gyári megoldásokra hasonlít, addig például a Verkho A és i (nevében az utolsó betű a processzorfoglalatokkal való kompatibilitást jelöli) sokkal letisztultabb megoldás, és a rögzítéshez szükséges alkatrészek kevésbé látványosak a turbina alakú hűtőborda mellett.
Egyetlen kakukktojás van, melynél nem kerek, hanem szögletes a ventilátor körüli keret, a mindössze 34 mm magas, dupla hőcsöves Verkho 2 Slim; kevésbé dizájnos kialakítása miatt ezt a modellt inkább zárt HTPC-kben tudjuk elképzelni.
A slim profilú hűtők között nem nehéz kitalálni, hogy melyek az újabb modellek, hiszen a mai trendeknek megfelelően rengeteg, RGB-s ventilátorral szerelt modell is lekerül az Aerocool gyártósorairól. Érdekesség, hogy ezek a változatok hatékonyabbak is, mint világítás nélküli rokonaik (persze nem a LED-ek miatt), hiszen például a Cylon 3 és Air Frost 4 névre keresztelt példányok már 125 wattos TDP-vel is megbirkóznak, ami nem is csoda, ha figyelembe vesszük, hogy előbbi három, utóbbi pedig négy hőcsővel rendelkezik, szemben a Verkho és BAS sorozat két hőcsöves megoldásaival.
Egy fokkal megszokottabb kialakítást kapott a világos és sötét verzióban is elérhető Verkho 5, melynek torony felépítésű bordáját négy, illetve öt pár hőcső köti össze a processzor kupakjával, lehűtését pedig egy kék világítással rendelkező, 120 milliméteres, PWM vezérlésű ventilátor végzi, maximum 150 W TDP értékig igen hatékonyan.
Persze a toronyhűtők között is találunk olyan modelleket, melyeken látszik, hogy a dizájnerek a szokásosnál többet dolgoztak rajta; ilyen például a négy hőcsöves, RGB-s ventilátorral szerelt Cylon 4F. Ez a hűtő előző két társához hasonlóan egyetlen légkavaróval dolgozik, ezzel elérve a 145 wattos TDP támogatását, ám itt nem csak egyszerűen felpattintották a ventilátort néhány fém rögzítőelem segítségével, hanem egy csinos, műanyagból készült pajzsot is elhelyeztek rajta, mely a védelem mellett a látványhoz is hozzátesz. A ventilátorok RGB fényforrásai természetesen alaplapról is vezérelhetőek, így felszereléskor a PWM vezérlés kábele mellett a LED-ekhez tartozó vezetéket se felejtsük el csatlakoztatni.
Ha már rátértünk a tetszetősebb külsejű hűtőkre, semmiképp sem hagyhatjuk ki a felsorolásból a paletta megjelenésében talán legérdekesebb tagját, az öt hőcsöves, henger alakú bordával és alagúthatást előidéző, tükrös világítással ellátott, 150 W TDP-ig használható Mirage 5-öt. A hűtő 145 milliméteres magasságával ugyan nem mondható túl kompaktnak, de nem is kisméretű házakba szánta a gyártó, inkább olyan konfigurációkba, ahol a felhasználóknak fontosak a vizuális szempontok, ráadásul ez a függőleges kialakítás nem csak látványnak nem utolsó, de az alaplap VRM egységeinek hűtésébe is besegít.
Teljesítmény szempontjából persze az előre összeszerelt, zárt rendszerű, kompakt vízhűtések jelentik a kínálat csúcsát; az Aerocool megoldásai akár 400 wattos TDP-vel is megbirkóznak. A Pulse L, illetve a fekete helyett RGB-s ventilátorokkal szerelt Pulse LF széria 120, valamint 240 mm hosszú radiátorokkal vásárolható meg, míg a Mirage L sorozatban már 360 milliméteres verzió is megtalálható.
Mirage L240
Mindhárom változat teflonbevonatú csöveket és mikrocsatornás, rézből készült talpat kapott, a blokk megjelenése azonban már eltérő. Míg a Mirage L szériánál a fények a Mirage 5-ből ismerős, tükörlappal elért alagútszerű hatást keltik, addig a Pulse sorozatban csak egy egyszerű RGB-s gyűrű kapott helyet.